Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A legtöbb cégnél, miért nem...

A legtöbb cégnél, miért nem tudják megoldani a lojalitás támogatását?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint, nem akkora kunszt ezt megoldani.


Miután abszolváltam az egyetemen és elkezdtem dolgozni az első munkahelyemen feltűnt egy nagyon pofátlan gyakorlat, ami nagyon sok magyarországi céget jellemez.

Én ott voltam két éve és felvettek egy 0 kilométeres frissdiplomást kicsivel több pénzért, mint amit én kerestem, pedig ott voltam több, mint 2 éve.

Azonnal kértem időpontot főnökömhöz, hogy mi a f_sz ez.

Teljesen úgy éreztem, nem vagyok megbecsülve.Nyilván a főnök, mint egy jó politikus, elkezdett vetíteni, meg mondta "erről nem is tudhatnék".

A munkavállalók nem hülyék, főleg nem nem ilyen pozíciókban, elmondják egymásnak a fizetésüket.


Utána kezdtem keresgélni új munkahelyet.Ahol most vagyok, itt nincs ez az undorító szokás, mint az előző helyemen.

Bértábla van, mint az állami helyeken, de nyilván sokkal magasabb összegekkel, minden munkakör be van sorolva.Emiatt elveszik az alku lehetősége is.Viszont a lojalitást megtudták oldani a cégnél.


Ha emelés van, mindenki alapbére emelkedik.Ha valaki már ott van minimum másfél éve, akkor már kap lojalitásbónuszt havonta, ami évről évre emelkedik.

Ezáltal, illetve a bértábla miatt lehetetlenné válik,hogy egy kezdő többet kapjon, mint egy 2-3 éve itt dolgozó.


2023. okt. 8. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Semmi közöd mások fizetéséhez. Ha a sajátodat kevesled, az éves bértárgyaláson alkudj ki többet.
2023. okt. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1#


Szerencsére ez változni fog az új EU-s szabályozásoknak köszönhetően.


[link]


Teljes mértékben elavult, maradi gondolkodás az,hogy a bérek nem transzparensek.



Az új szabályozás szerint, egy munkavállalónak joga lesz ahhoz,hogy mások fizetéséről is tájékozódjon az adott cégnél.

2023. okt. 8. 12:54
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Igazad van kérdező.

Csak sajnos túlfizetik a pályakezdőket, arra hivatkozva, hogy nehéz új embert találni.

Ám ha egy tapasztalt dolgozó megugrik, azt sem sétagalopp pótolni.

2023. okt. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Igaza van a KÍÍRDEZŰŰNEK!


Mindenkinek egyenlűű bííírt!

Még annak is, aki elalszik a munkahelyén! Az kapjon csak annyit, mint aki halálra melózza magát, túlórázik, teljesít, és SZÁMÍT NEKI A CÉG.

Igen! A kérdező okos!

Engem meg le lehet pontozni! Gyorsan, gyorsan! Nullára!

2023. okt. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
#2 ettol mit varsz pontosan? Ki fogjak irni a cegek, hogy mondjuk adott poziciora 600 000 - 1 000 000 Ft a bersav (nyilvan ez is csak alapber, a kulonbozo juttatasokat tovabbra sem lesz kotelezo kiirni), ugyanugy nem fogod tudni, hogy a masik 600-at vagy 1 milliot keres, csak ha megkerdezed. Ez ugyanigy mukodik most is, mi fog valtozni?
2023. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Te csak a saját szemszögedből nézed a dolgokat, ezért nem érted.


Lehet lojalitásbónuszokat adogatni, de ez a cég részéről igen kockázatos, mert ha az adott munkavállaló bármilyen okból úgy dönt, hogy elmegy, akkor a bónusz az nettó pénzkidobás.


Másrészt pedig, önmagában semmit nem jelent, hogy valaki hány éve dolgozik a cégnél. Abba gondolj bele, hogy ha jelentkezik egy új ember a céghez, aki rettentő tapasztalt és komoly projektek vannak mögött, és ő elkér mondjuk havi nettó 800 ezret (miközben az ugyanabban a munkakörben több éve ott dolgozó kollégák csak 600-700 ezret kapnak), a cég erre azt mondja, hogy bocsi, nem adjuk meg, mert a többiek nem kapnak ennyit, akkor a cég elesik egy nagy tapasztalattal bíró profitól.


Legalábbis, ha én cégvezető lennék, és mondjuk az átlagközepes képességekkel bíró embereim mellé jönni akarnak egy profi, valószínűleg megadnám neki a nagyobb bért, mert ez a cég fejlődésének az érdeke.

2023. okt. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6#


Nem teljesen erről volt szó.

A tapasztaltakat nálunk a magasabb bérsávba teszik, ha kívülről jön.

Viszont, a belsőseknek is van lehetőségek elérni azt.


De, a kérdés elsősorban a kezdő, pár év tapasztalattal rendelkezőkről szól.Nem a seniorokról.

2023. okt. 8. 17:02
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Nyilván azt is tudod, honnan termelje ki ezeket a pluszokat a cég...
2023. okt. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A munkaerőpiac így működik, újakat felvenni mindig magasabb bérrel kell, mert az ad elég motivációt. Szerintem is meg kell becsülni azokat a munkavállalókat, akik lojálisak és jó teljesítményt is nyújtanak, de nem mindenki ilyen azért és lehet egy újnak kell valamennyi idő, amíg betanul, de utána több profitot termel a cégnek, mint egy olyan, aki régóta ott van.
2023. okt. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt az internet/tv/telefon szolgáltatóktól tanulják a munkáltatók.

A féléves tarifacsomagodnál - most már van jobb ajánlat olcsóbban. De te még a régi, magas áron kell fizess. Az új belépők járnak most jól.

2023. okt. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!