Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez miért van? Más is megfigyel...

Ez miért van? Más is megfigyelte ezt a fizetésemelésekkel kapcsolatban, hogy az új munkaerőt jobban megbecsülik mint a régit?

Figyelt kérdés

Szóval én egyszerű operátorként vagy “minőségellenőrként” (nem mérnök) szoktam dolgozni gyárban, mert ugyan van egy diplomám, a közszférában tudnék csak vele elhelyezkedni és kevesebbet keresnék mint gyárimunkásként.


7 éve dolgozom főállásban, ez alatt az idő alatt 4 helyen is dolgoztam.


Azt vettem észre, hogy évente szoktak fizetést emelni, olyan 10% körül ilyen pozíciókban… Illetve az első “háborús” évben ez is elmaradt ott ahol akkor dolgoztam és nem kaptunk maradandó emelést, csak +100.000 forint évvégi prémiumot.


Szóval az a meg figyelésem, hogy ilyen alacsonyabb pozíciókban legalábbis, nem nagyon lehet még csak inflációkövető emelést sem kapni, viszont ha munkahelyet váltok, olyankor mindig van egy hatalmas ugrás.


Például az előző munkahelyemen 240.000 nettót kerestem (+ 27.000 kafetéria), ha maradok ugyanennyit kapnék, onnan év elején jöttem el és ahol most kezdtem el ugyanolyan pozícióban dolgozni, 320.000 nettót fizet (+ 27.000 kafi ugyanúgy).


Mindkettő budapesti munkahely.


De ezt vettem észre az ismerőseim körében is.


Az egyik rokonom még sima komissiózással kezdte egy budapesti bútoráruházban, pár évre rá targoncás lett, aztán pedig a logisztikai osztályon műszakvezető. Már 8 éve volt a cégnél…

Év elején hagyta ott Ő is, mert 300.000 nettó, + X kafi volt csak a bére és nem emelték, csak ígérgettek már jó ideje.

Sajnos nem talált műszakvezetői állást, de elment máshova sima targoncásnak (kisebb felelőség), és a kezdő fizuja 420.000 nettó + X kafi.


Szóval ez miért van? Miért a munkahely váltással lehet emelni a fizetést?


Mi értelme van annak, hogy az új ISMERETLEN munkaerőt jobban megbecsülik a legtöbb helyen, mint a már 1 éve, vagy hosszú évek óta meglévőt, akit már ismernek és bevált?



2023. okt. 10. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

5 hónapja dolgozok egy cégnél, majdnem 20%-kal magasabb a bérem az ugyanilyen pozícióban levő, 2 éve itt dolgozó kollégánál.

Miért? Mert a kollégám már itt volt, engem viszont ide kellett csábítani. Én mondtam egy összeget, amiért jövök és ők megadták. Ennyi a titok.

2023. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez mára már bevett gyakorlat, semmi meglepődnivaló nincs benne. Ezért akkora a fluktuáció.
2023. okt. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
És akik az első választ lepontozzák, azok a kevesebbet kereső kollégák. Nem siránkozni kell, hanem merni kell váltani emberek.
2023. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
3-as a ténymegállapítás egy dolog, de nem muszáj jó képet vágni hozzá. Ez nem bátorság kérdése, hogy "körbe-körbe járkál" mindenki cégek között, mert a cégek nem hajlandók észszerűen emelni a régi, jól dolgozó embereket.
2023. okt. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
#4 persze, csak melyik cégnek van igazán kapacitása kiszűrni a jó dolgozót az átlagos vagy épp a rossz dolgozók közül? A béremelés sohasem, vagy csak a legritkább esetekben igazságos. Vagy pl ha én egy cégnél 1 éve vagyok és rohadt jól dolgozok, akkor nem érdemlek több bért, mint a 20 éve ott dolgozó, de épp csak elégséges teljesítményt nyújtó Józsi bá?
2023. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én ezt a szolgáltatóknál figyeltem meg. egy új ügyfél sokkal több és nagyobb kedvezményben részesül, mint a régi, hűséges partnerek.
2023. okt. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
#6 ezt én is észrevettem. Több, mint 10 éve vagyok ügyfele egy mobilszolgáltatónak, de még soha nem vettem tőlük kedvezményes, vagy ajándék telefont. Ami amúgy járt volna, csak nem volt rá szükségem. Most júliusban összetört a telefonom, és gondoltam majd kérek ingyen telót a szolgáltatótól. Hát lóf@szt, nem kaptam, mondván csak jövőre jár le a szerződésem, és majd akkor igényelhetek. Sógor rá pár hétre leszerződött velük, és kapta is az ajándék telót, emellett a havidíja is kevesebb mint nekem.
2023. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

Ez a cégek hibás működése miatt van. (Állítólag csak Magyarországon, mert külföldön ezeket a dolgokat tudatosabban kezelik, de azért erre sem vennék mérget). Üzleti körökben számtalanszor kitárgyalt téma, hogy minden cégnek sokkal több pénzbe kerül egy új ügyfelet behozni, mint a már meglevőt megtartani. A munkaerőre ugyanez igaz. És mégis a legtöbb cég marha magabiztosan hajlandó elveszíteni az amúgy könnyen megtartható ügyfeleket, alkalmazottakat. Rémlik, hogy olvastam valami cikket róla, hogy kötelező biztosítást konkrétan jobban megéri minden évben másik céggel megkötni az új ügyfél kedvezmények miatt, mint kitartani ugyanannál a cégnél, csak mert elégedett vagy velük, meg különben is minek bonyolítani nekik is meg magadnak is - hát mert így olcsóbb és a cégek belekényszerítenek.


Munkahelyeknél hallottam már több olyan sztorit, hogy amikor már felmondana a dolgozó, akkor hirtelen észbe kap a cég, hogy mégis csak inkább ráígérnek a másik ajánlatra, csak ne menj el. De van ahol még ez is kevés hozzá és jobban jársz, ha inkább váltasz.

2023. nov. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Hu de sok itt a Józsi bácsi xD
2023. nov. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!