Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én látom úgy, hogy a...

Csak én látom úgy, hogy a fizetésemelések nem érnek semmit?

Figyelt kérdés
Hiába emelnek fizetést minden évben (most tekintsünk el attól, hogy minimálbér vagy magasabb összeg) az infláció mindent elvisz. Hiába keresünk többet x összeggel jövőre, nem érzünk belőle semmit... Miért nem csökkentik az adókat, vagy miért nem szabályozzák az albérleteket? Olyan alapvető szükségleteket nem lehet lassan kielégíteni mint az evés vagy a lakhatás... Miért nem csinálunk semmit? Egyedül vagyok ezzel a gondolattal? :(
2019. dec. 8. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém ér.
2019. dec. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Voltam olyan helyen, ahol egyáltalán nem is kaptam emelést.

Csak nem kérdést írtam ki ide, hanem felmondtam és elmentem olyan helyre, ahol adnak normálisat.

2019. dec. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Igen egyedül vagy
2019. dec. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Igen, egyedül vagy. Nagyon egyszerű a képlet, ha az inflációnál többet emelnek akkor jobban jársz, ha kevesebbet, akkor kevesebbet. Nincs ebben semmi misztikum.
2019. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Válts munkahelyet, ha úgy érzed kevés az emelés.

Az sokat tud segíteni.

Érdemi emelést csak ritkán kaptam. De nekem így 4 év alatt több, mint duplázódott. Ingatlan szerencsére van, más árak meg azért többnyire nem duplázódtak az utóbbi években, szóval én úgy érzem jobban élünk, mint 4 éve.

2019. dec. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
ördögien okosan csinálja a viktor, ugye?
2019. dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Úgy, hogy egy ganyit sem emelnek, még az inflációt nem követő fizu-emelés is jobb. 😂
2019. dec. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Nekem többet ér a fizum... Mert nem arra költöm aminek megy fel az ára.. Na erre varj gombot
2019. dec. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

"Nagyon egyszerű a képlet, ha az inflációnál többet emelnek akkor jobban jársz, ha kevesebbet, akkor kevesebbet. Nincs ebben semmi misztikum."


Valójában van, mert az inflációs súlyozás sokat befolyásol, nem véletlenül mondta Matolcsy György is, hogy újra kellene gondolni a számítását. Amerikai súlyozással több százalékponttal magasabb lenne vagy például az élelmiszerek inflációja jóval a teljes infláció fölött van, legtöbbször 4%-7% százalék közötti, 11 hónapból 2-szer volt 4% alatt.

2019. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Azért nem csökkentik az adókat, mert az állam kontrollálatlanul költ ( értsd: mértéktelenül lop ) és ezt csak bevételből lehet fedezni.


Azt se hidd, hogy vitya a dolgozó emberek két szép szeméért emeli a minimálbért évről évre. Azért teszi, hogy kiszorítsa az adóelkerülést. Vagyis aki minimábérre 4 órára van bejelentve és zsebbe kapja a többi pénzét az után is több adót kell most befizetni a vállalkozóknak - aztán sok kicsi sokra megy.


Az albérleteket nincs érdekükben szabályozni, a városi ingatlanvagyokon nagyon jelentős része NER tagok tulajdona. Az építőiparról nem is beszélve, ahol az a jó, ha drága. Ezért is van CSOK meg egy rakat "családtámogatás", ezzel lehetett felrúgni az égbe az ingatlanárakat és ezen kaszálnak hatalmasat most.

2019. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!