Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kb 6 év medior PHP tapasztalat...

Kb 6 év medior PHP tapasztalattal mennyit kérhetek,ami elfogadható?

Figyelt kérdés

- PHP 5,7,8 (OOP)

- MySQL, MsSQL, MongoDB (Bár Mongo-val csak pár hónapig dolgoztam)

- Laravel

- PHP PSR

- Composer

- PHPUnit (Bár csak nagyon alap szinten ismerem)

- API-k terén REST,és SOAP ismeret

- Js,jQuery (Tudom,kellene felszednem React tudást is.)

- Git,és egy kis SVN


Budapesti vagyok.


Eddig nettó 510 és 560 között kértem. Sok lenne?

Láttam a Hays doksit erről,de nem mertem az alapján fizetési igényt megadni.


Illetve még beszúrok egy kérdést (Lehet,hogy hülyeség):


Van értelme a PHP-nál maradni,vagy inkább térjek át ASP .NET-re,vagy Java-ra? (Előbbivel volt dolgom 1-2 hónapig,utóbbit tanultam tanfolyamon Spring Boot-tal)


Köszi előre is a válaszokat!



2023. okt. 11. 16:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
49%
Nem érdemes PHP-val foglalkozni.
2023. okt. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%

Először is 6 év után bátran tituláld magad seniornak.


500-560 nettó szerintem teljesen reális, ha magabiztosnak érzed a tudásod és vannak felmutatható projektjeid.


C#/.NET, Java/Spring már nagyobb falatok, ha bankszektorban szeretnél dolgozni akkor hosszútávon jól járnál a Java-val, minden máshol itthon meg a .NET megy, bár az is sok helyen Typescript + Angular kombóval.


Szerintem React helyett a NodeJS-el jobban járnál ha már újat szeretnél tanulni, inkább legyél egy nagyon jó csak backendes, mint egy közepes backendes és valamelyest frontendes, mert így osztottad szét az erőforrásaid. JS meg annyira szerteágazó és felemelkedőben lévő technológia, hogy megéri elmélyedni benne mert csomó helyen szembejöhet.


Remélem tudtam segíteni!

2023. okt. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#2 még nem merem magam senior szintre tenni,nem vagyok elég magabiztos Laravel-ben,viszont magával a PHP-val nagyon sokat foglalkoztam. Írtam is tanulási céllal egy kisebb framework-öt. Egy mini webshop-os tesztfeladatnál a semmiből meg tudtam írni max 3 Google kereséssel kisebb dolgokra.

Valamint a PHPUnit-tal sem volt dolgom,csak saját kódnál,meg egy tesztfeladatnál.


Vannak hobbiprojektek,még NodeJS-ben,de csak 1 Discord Bot megírása erejéig. De akkor érdemes ráfeküdnöm.


.NET-tel van is munkatapasztalatom,igaz csak fél év,de tetszett. Amúgy Xamarin-ről mi a vélemény? Vagy MAUI?

2023. okt. 11. 16:55
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

NodeJS esetén Express-re feküdj rá, esetek 99%-ban abban dolgozunk vagy annak egy továbbfejlesztett változatával (pl. NestJS), vanilla Node-ból inkább csak libeket használunk (pl fs-t a fájlok beolvasására, írására, vagy a path-et ha megakarjuk kapni az adott fájl útvonalát)


Szerintem mindenképpen érdemes ráfeküdni hosszútávon, nem baj ha több lábon állsz.


PHPUnit nevéből adódóan gondolom test framework lehet, az a másik ami szerintem prio, tesztelést mindenhol kérni szoktak. Node esetében egy Jest, vagy amit én használok Vitest.


Google-t használni amúgy nem szégyen, problémamegoldók vagyunk nem két lábon járó lexikonok :)


.NET okoszisztémát annyira nem ismerem, nem azon a területen mozgok :)

2023. okt. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
ez*
2023. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Igen,Express-ről tudok,az lett volna nálam is a prioritás.


Szerinted mennyi idő lenne egy ilyen NodeJS-es tudást felépíteni szinte a nulláról?



"Google-t használni amúgy nem szégyen, problémamegoldók vagyunk nem két lábon járó lexikonok :)"


Ezzel én is így vagyok! :)

2023. okt. 11. 17:13
 7/22 anonim ***** válasza:

Igazából ha van egy stabil JS tudásod akkor úgy 1-2 hónap? Attól függ mennyit foglalkozol a témával.


Codecademy-nek van tök jó interaktív kurzusa rá, Udemy-n Schwarzmüller videókurzusa ami még nagyon jó (de Jonas-ét is sokan dicsérik).


Expressel amúgy nagyon könnyen és kevés kóddal tudsz API-okat készíteni, egész lazán megtanulható a szintaxisa. Routing, middleware-ek picit haladóbbak már de azok sem vészesek.

2023. okt. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi! Azt hittem,1-2 évet fogsz írni. Időm viszont csak hétvégénként lenne rá.
2023. okt. 11. 17:25
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

1-2 év akkor lenne, ha 0 programzási háttérrel állnál neki.


De neked, mint tapasztalt programozónak akinek megvan már az algoritmikus gondolkodása gyorsan fog menni.


Nincsmit, örülök, hogy tudtam segíteni!

2023. okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%

Én nem vagyok otthonos PHPben, de nekem az a meglátásom hogy nagyon alulbecsülöd magadat.


6 év gyakorlati tapasztalattal simán mondhatod magad seniornak. Technológiák jönnek-mennek és nem feltétlen a jelenleg leginkább preferált eszközökkel dolgozol, de ennyi tapasztalattal már nem egy nagy dolog egyikből a másikba ugrani. Én főleg biznisz logikán dolgozok, de nekem is bőven elég volt pár hónap hogy összeszedjek kényelmes mennyiségű tudást reactban, valaki aki dolgozott már hasonló dolgokon még ennyi időbe sem fog telni.


Pénzügyileg nettó 500 ma már lassan minden programozói területen junior kezdő fizetés. Neked majdnem hogy 2x ennyit kéne keresni, de minimum 1.5x. Én a helyedben agresszívebben adnék bérigényt, max lejjebb adsz ha nem találsz magadnak annyiért állást.

2023. okt. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!