Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kb 6 év medior PHP tapasztalat...

Kb 6 év medior PHP tapasztalattal mennyit kérhetek,ami elfogadható?

Figyelt kérdés

- PHP 5,7,8 (OOP)

- MySQL, MsSQL, MongoDB (Bár Mongo-val csak pár hónapig dolgoztam)

- Laravel

- PHP PSR

- Composer

- PHPUnit (Bár csak nagyon alap szinten ismerem)

- API-k terén REST,és SOAP ismeret

- Js,jQuery (Tudom,kellene felszednem React tudást is.)

- Git,és egy kis SVN


Budapesti vagyok.


Eddig nettó 510 és 560 között kértem. Sok lenne?

Láttam a Hays doksit erről,de nem mertem az alapján fizetési igényt megadni.


Illetve még beszúrok egy kérdést (Lehet,hogy hülyeség):


Van értelme a PHP-nál maradni,vagy inkább térjek át ASP .NET-re,vagy Java-ra? (Előbbivel volt dolgom 1-2 hónapig,utóbbit tanultam tanfolyamon Spring Boot-tal)


Köszi előre is a válaszokat!



2023. okt. 11. 16:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
A jól fizető cégek közül szinte sehol nem foglalkoznak PHP-val, de 500 nettó így is kevés ennyi tapasztalattal, ez junior bérnek számít manapság.
2023. okt. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig nettó 510 és 560 között kértem. Sok lenne?"

A PHP ennyire alulfizetett? Vannak cégek, ahol ez az entry level salary. Linkedin-en megdobtak egy Wise-os álláshirdetéssel, ahol az entry level az 800k bruttó volt java dev-nek.


Az infláció nagyon megdobta a fizetéseket, ha a php-t korrektul fizetik, akkor a helyedben 800k nettó alá nem mondanék.


Nekem a fizum alulról súrolja az 500k-t, de kb. harmad annyi tapasztalatom van, mint neked, de én ezt keveslem a jelenlegi fizetések mellett.

Azért nem váltottam, mert még várok kicsit, hogy mit csinál a cégem, mert egyébként a fizetést leszámítva jó hely.


Amúgy vannak nagyon durva helyek. Egyszer egy medior ajánlattal is megkerestek, amiből végül nem lett semmi, de ott 1.7-2 millió bruttó medior bér lett volna.

2023. okt. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#12

Mindenhol azt olvastam,hogy a PHP kevesebbet fizet mint pl a Java. Túllőni meg nem szeretnék. De meglepett,hogy jóval nettó 500 felett is lehet akkor kérni.

Egyébként ezért is gondolkodtam,hogy Java-ra térek át,mert jobban fizet,ha van tapasztalata már az embernek. Meg amúgy is tetszik a nyelv. De a NodeJS is már bejött a képbe.

2023. okt. 11. 22:37
 14/22 anonim ***** válasza:

Kérdező miért félsz attól hogy túllősz? Ezernyi lehetőség van amire jelentkezhetsz. Persze PHP nem a legjobb, de még mindig nagyon sok helyen használják és simán kapahatsz érte ennél jóval jobb fizut.

Így viszont megragadsz harmat gyenge fizuknál.

2023. okt. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
#14 Az az igazság,hogy egy ideje nincs munkám egészségügyi dolgok miatt,és jó pár helyre interjúztam,volt,ahol 3. körig jutottam. És ezen gondolkodtam,hogy a nettó 550-560 nem-e sok,mert ennyit mondtam be általában.
2023. okt. 12. 13:50
 16/22 anonim ***** válasza:

#15

A covid és háború miatt egy jó 20-30%-ot emelkedtek a fizetések, szóval ha tapasztalatod nem is lett több, akkor is kb. ennyivel korrigálhatsz.

2023. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló stackkel (és +2 év munkaidővel) 1.5m bruttó nekem a jövedelmem, kerülni kell a kulimunkákat, multihoz menni, és meghallgatni minden állásajánlatot ahol előre megmondják a fizetési sávot.


Szerintem elég rendesen alul lövöd magad, persze nem sok infót adtál meg.

2023. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is válaszokat!


#17 Plusz infot csak annyit tudnék még írni,hogy volt pár hely,ahol bő fél éveket voltam,pont azért mert nem volt jó a fizu,és/vagy elavult volt a stack,és nem fejlődtem. Meg van pár lyuk az önéletrajzomban (Az egyik pont a COVID miatt,akkor mentem volna egy céghez,de betett nekik a járvány.).


Amúgy hobbiprojektek vannak,nem is egy,valamint Java-ban,C#-ban is van 1-1.

Meg alap PhotoShop ismeret,de azt annyira nem találtam idevágónak,meg kb mindenki tudja használni ilyen szinten,mint én.


Nyelvtudásnál Angol B2 megvan,a passzív részét mindennap használom.

2023. okt. 12. 16:10
 19/22 anonim ***** válasza:

#14 Sokszor pont a fordítottja a baj. Ha nagyon alul lövöd a fizudat akkor az elég nagy vörös zászló a HR nek, mert akkor feljön a kérdés hogy hmm vajon mi a gond ami miatt kb fele annyit kér mint amennyit a többiek kérnek.


Plusz szarul fizető helyek sokszor kidolgoztatják a beledet azért a kevés fizuért is.


CV nél meg ha akarsz évet is adhatsz meg és akkor máris eltűnik a lyuk, csak mondjuk annyit írsz hogy 2018-2020.

2023. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Jó tudni,hogy gáz az alul lövés. Legközelebb figyelek rá,köszi!


CV-ben amúgy éveket adtam meg,pont kb 1 hónapja csináltam újat.

Viszont LinkedIn-en kell megadni hónapot is sajnos.

2023. okt. 12. 20:28
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!