Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Karrierváltás, de hogyan?

Karrierváltás, de hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretnék karriert váltani és ennek reményében el is végeztem egy HR képzést, amely diplomát adott, de hiába jelentkeztem már több mint 100 helyre vagy fel sem hívnak vagy egyből elutasítanak. Nem csak HR állásra, hanem mindenféle irodai pozícióra jelentkezek, de semmi. Teljesen el vagyok már keseredve. Jelenleg nem dolgozok, így azonnal tudnék kezdeni és az angolt is felsőfokon beszélem, ami általában kritérium szokott lenni. Volt egy hely, ahol kerek perec megmondták, hogy azért nem vesznek fel mert tanár voltam. A többi cég is hasonló ok miatt utasíthat el? Vagy mi lehet a gond? Aki karriert váltott az hogy csinálta? Direkt olyan pozíciókat nézek ahova nem kérnek tapasztalatot.

2023. okt. 12. 06:52
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
SSC?
2023. okt. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Jelenleg nehéz váltani, mert a magas infláció miatt rengeteg cég takarékoskodik, létszámstop, hiszen nem tudják mennyire fog megreccsenni a rendszer.


Hogyha elküldöd az önéletrajzod - szenzitív adatokat kisatírozva - szívesen segítek!

2023. okt. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi alapján ezt nehéz megmondani. Abból, hogy hol "esel ki" a folyamatból, tudsz következtetni arra, hogy mi a baj. Ha inkább az a jellemző, hogy be se hívnak, akkor vagy az önéletrajzoddal van a baj, vagy (ha kérnek) a motivációs levéllel, vagy -persze- az is elképzelhető, hogy rossz pozíciókba adod be.

Ha többségében behívnak, és ott hasalsz el, akkor meg feltehetően az önéletrajzoddal nincs probléma, hanem valamiért nem találnak alkalmasnak. Erre nehéz olyan egyértelmű tanácsot mondani, mint hogy "javítsd az önéletrajzod", de érdemes végiggondolni, hogy mi lehet a gond.

2023. okt. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha csináltál egy büfészakos papírt akkor célszerű lenne releváns irányba jelentkezni pl. meki/kfc/buri és nem random irodai melókra.
2023. okt. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%

Ha mindig elutasítanak, valószínüleg nem vagy csinos nő, de akkor miért HR, meg irodai állásra jelentkezel?

Ilyen munkákra, meg még rosszabbakra is, főleg most a válságban 1000-nyi jelentkező van, szóval vagy kapcsolat kell, vagy az hogy bejöjj a főnökúrnak.

2023. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a kombó.

Egyrészt a tanárok méltatlanul le vannak nézve nálunk. Másrészt, a HR-es szakma pont az ellentétét igényli attitűdben, mint a tanári pálya. Harmadrészt, a HR-es képzés (legyen bármi is amit elvégeztél), kb. a legalja a diplomás képzéseknek. Más területre ezért sem kellesz, mert surranópályának gondolják. "olcsón/megúszósan" csináltál papírokat, hogy ne kelljen húznod az igát. Sajnos ilyen a megítélése ennek

2023. okt. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy rossz általában a tanárok megítélése. De én olyat még nem láttam, hogy egy cégben azért néznének ki valakit, vagy valakivel az lenne a probléma pusztán, hogy tanár volt. Ahol én dolgozom, rengeteg extanár van (köztük én is), de ez kifejezetten senkit nem érdekel, általában szoktak tudni róla, el van könyvelve az emberről, hogy "tanár volt", de mindenkit a jelene, az aktuális munkája, teljesítménye alapján ítélnek meg, nem aszerint, hogy milyen egyéb végzettsége és volt munkahelye van...


Szerintem te értettél félre valamit, vagy ezt akarod bemesélni magadnak, vagy csak kamukérdés, és a tanárok ellen akarsz hergelni. Az én tapasztalatom az, hogy attól, hogy valaki tanár volt, nem fogja hátrányos megkülönböztetés érni sehol. Ha elutasítanak valahonnan, az más miatt van. Egyik cég sem azt nézi, hogy mit dolgoztál korábban, hanem azt, hogy a képességeid, egyéb jellemzőid alapján kellesz-e a cégnek. Ha elutasítanak, akkor ennek az igénynek nem felelsz meg, a cégek csak profit alapján gondolkodnak.

2023. okt. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég komoly szakirodalma van a pályaváltó és egyéb életrajz írásnak, állásinterjúzásnak és mindezekkel kapcsolatos tanácsoknak. Persze nyilván HR szakemberként ezzel te magad is tisztában vagy és már mindent végigolvastál, konzultáltál róla a képzésen téged tanító tanárokkal, így nem tűnik valószínűnek, hogy egy ilyen anonim oldalon névtelen és arctalan, bizonytalan hozzáértésű emberektől kapsz majd érdemi tanácsokat a leinformálható szakmai hátterű szakemberek helyett.


Talán a legfontosabb az lenne, hogy elkezdj élő kapcsolatokat kiépíteni olyanokkal, akik már a szakmában dolgoznak, ott vannak cégeknél, így jobban belelátnak a rendszereik működésébe. Ők nem csak tanácsokkal tudnak ellátni, hanem akár közvetlen ajánlatokkal, tanácsokkal is.


Az egyik legalapvetőbb álláskeresési tanács, amit bárkinek adni lehet, hogy minél több embertől kérj segítséget. Nyilván ha az ismerőseid közt sok a tanár, akkor ők nem biztos, hogy annyira tudnak segíteni, hogy a verseny szférában HR-esként el tudj helyezkedni, de nekik is lehetnek máshol dolgozó barátaik, ismerőseik, akár házastársaik is, akik tudnak segíteni. Persze ha vannak eleve a verseny szférában dolgozó ismerősök, az ő segítségük valószínűleg hasznosabb lehet számodra.


Vannak olyan cégek, ahol kimondottan jutalom jár érte, ha ott dolgozó ajánl olyan jelentkezőt, akit aztán felvesznek a céghez. Olyan céggel is találkoztam már, ahol szabály, hogy akit ott dolgozó ajánl, azt mindenképp be kell hívni interjúra, nem lehet már életrajz alapján kirostálni. Ez pedig sokat segíthet neked.


Emellett persze nem árt az életrajzod is átnézni, hogy megfelelően szolgálja-e a jelentkezésed, elég jól az általad megpályázni kívánt pozícióra és cégre írtad-e meg, illetve az interjú helyzetekre is érdemes lehet tudatosan felkészülni, hogy milyen kérdésekre hogyan érdemesebb válaszolnod, mi mit sugall az interjúztatónak és melyik cégnél milyen megközelítés praktikusabb.


Egy csomó HR-es cég foglalkozik vele, hogy felkészítenek az interjúra, átnézik az életrajzod, segítenek minél eredményesebben szerepelni. Mivel te eleve HR területen akarsz elhelyezkedni, ez pláne nagyon hasznos szakmai tanulság lehet számodra, hiszen az állásinterjú és munkaerő kiválasztás is nagyon fontos (még ha nem is egyedüli) feladata a HR-eseknek, szóval nem csak segíthet bekerülni, hanem a szakmád mélyebb megismeréséhez is nagyon sokban hozzájárulhat. Így aztán a képzésed fontos részének is tekintheted.


Persze ha visszamész abba a suliba, ahol a HR szakmát tanultad, ott lehet, hogy a tanáraid akár ingyen is segítenek neked ezekben a dolgokban és ha elég jó helyre jártál, meg eléggé odateszik magukat, akkor talán vannak is olyan hasznosak a tanácsaik, mint amit mástól pénzért kapnál - de egyáltalán nem biztos, hogy más emberek újabb nézőpontjai képesek más megközelítést behozni, ami talán jobban is működhet. Elvégre biztosan senki nem tudja, hogy mi lesz majd, ami tutira bejön. Mindenki csak általános trendek alapján következtetni tud, hogy nagy valószínűséggel mi jöhet be. Irtó sok múlik azon, hogy a HR-es (vagy még csak nem is HR-es, hanem csak egy más feladatok mellett a munkaügyekkel is leterhelt ott dolgozó), akinek épp kezébe kerül a jelentkezésed, aznap milyen lábbal kel fel, a tiéd előtt mennyi másik és milyen életrajzokat olvasott és amikor pont a tiédhez nyúl vajon épp milyen reakciót várhatsz tőle.

2023. nov. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!