Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aneszteziológus rezidensnek...

Aneszteziológus rezidensnek mennyit kell tanulnia?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem vagyok lusta, de a sok éves tanulás után már úgy vagyok vele, munkaidőn kívül nem szeretnék sokat azzal foglalkozni, szeretném azt az időt minél inkább magamra, kapcsolatokra fordítani. Tudom, hogy az előttem álló szakosodás során még szükség van tanulásra, csak kérdés, mennyire? Nem riadok vissza tőle, de azért annyit már nem szeretnék belefektetni, mint egy sebész. Aneszten és oxyologián gondolkodtam a legtöbbet, szóval az erre szakosodottakat, vagy őket ismerőket kérdezem elsősorban. Szakosodás alatt a munkaórákon kívül, otthon mennyit kell tanulni, mennyi idő marad magamra, családra?

2023. okt. 23. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Sokat
2023. okt. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Esetleg valami javaslat, alternatíva, ami jobban összeegyeztethető a kórházon kívüli élettel?
2023. okt. 23. 16:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem orvosként, sürgész szakápolóként: az egyik legnagyobb, legátfogóbb tudás az övék.

Ha lazább szakirány érdekel, szemészet, bőrgyógyászat. Az onkológia lelkileg kemény, de munkában nem a legmegterhelőbb, ahogy a pulmonológia sem.

2023. okt. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal többet mint amennyire megfizetik őket sajnos -.-"
2023. okt. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sssaszem válasza:
25%
Akkor válaszd az aneszteziológia szakasszisztenciát.
2023. okt. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Általános orvosi diplomával?:D
2023. okt. 24. 12:24
 7/10 ascelpius ***** válasza:
100%

Ha meg van már az orvosi diploma, akkor azért te is el tudod dönteni mely területek komplexebbek, melyik szakvizsgához mennyi idő kell és melyik az amelyikben jobb voltál és kisujjból kirázod és melyik lenne tőled távol álló.

Egyébként a házi orvosi? Ott elég sok új területet felölel amik nem voltak orvosin mint például vállalkozói tárgyak, hiszen a legtöbb házi orvos cégként operál. Lehet, ha egy kicsit kevésbé orvosis szakirányt választasz akkor az újdonság jobban belevisz a tanulásba

2023. okt. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget. Ahhoz képest hihetetlenül alulfizetik az orvosokat. El kell végezned az általános orvosi kart és szakosodni csak utána tudsz.
nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Mennyit keres ma egy aneszteziológus a kórházakban? (Már nem rezidensre gondolok, hanem valakire úgy 5-10 év tapasztalattal)

Ismerek valakit, de azért én nem kérdezném meg tőle. Mindig zaklat, hogy találkozzunk már szóval elég sok ideje van. Pár napja voltam nála, akkor láttam először, hogy az asztalán volt egy könyv, ami aneszteziológusoknak szól, szóval tanul, de nem tudom, mennyire szakad meg a tanulásban

jan. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
9-es voltam. Azt viszont hozzátenném, hogy elég traumatizáló és stresszes szakirány. Fű, cigi, szex, alkohol, zene és ez így megy egymás után újból és újból és újból. Amik bent történnek durvább dolgok, azok van, hogy nekem is eszembe jutnak napokkal később is, pedig csak meséli
jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!