Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik orvosi szakterületen...

Melyik orvosi szakterületen mennyi a fizetés?

Figyelt kérdés

Csupán a különböző szakterületek átlagkeresetére vagyok kíváncsi, de itthoni adatot nem találtam ilyen lebontásban. Találtam viszont angol/amerikai táblázatokat. Sajnos nem átszámolva, de sorrendet tekintve kábé ilyesmi lehet itthon is a helyzet?


[link]


Amúgy szerintetek melyik az a terület, ahol sokat keresnek az orvosok? - Hálapénz nélkül - és inkább kórházi bérekre vagyok kíváncsi. Egy magánpraxisban dolgozó biztos többet visz haza.


U.i.: egyébként még mielőtt valaki leszólna, nyílván nem ez alapján akarom elsősorban eldönteni a szakosodást (valamennyire ugyanakkor ez is szempont), csak kíváncsiságból érdekel inkább



2018. aug. 7. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Fizetesek.hu
2018. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát te nagyon okos vagy. Itt hol vannak feltüntetve a különböző szakterületek? Annyi van, hogy "orvos".
2018. aug. 8. 09:06
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
Te sem lehetsz túl eszes, ha itt kérdezgetsz ilyen hülyeséget:D
2018. aug. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazas van. Meg is bántam már '-'
2018. aug. 8. 10:02
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
Egyebkent ha lenne egy kis sutnivalod, latnad, hogy a fizetesek.hun egeszsegugy kategorian belul vannak orvosi pozik. De pontozz le nyugodtan te szerencsetlen:D
2018. aug. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Szakterületek között nem lehet különbség, hisz a közalkalmazotti bértábla alapján számolják ki.
2018. aug. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6%
Magánklinikáról tetszett hallani?
2018. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

AZ orvososok töredéke dolgozik magánklinikán, de legtöbbje ott is mellékállásban a magánban, főállásban meg a közkórházban.

Egyébként a kérdező is arra kíváncsi:

"... inkább kórházi bérekre vagyok kíváncsi. Egy magánpraxisban dolgozó biztos többet visz haza."

2018. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Egyebkent ha lenne egy kis sutnivalod, latnad, hogy a fizetesek.hun egeszsegugy kategorian belul vannak orvosi pozik. De pontozz le nyugodtan te szerencsetlen:D"


Én a helyedben nem vitatnám annyira más sütnivalóját, ameddig a saját képességeimmel nem vagyok tisztában.

Te tudod-e, mik azok az orvosi szakterületek? Belgyógyász, idegsebész, háziorvos és még sorolhatnám. Amit te mutatsz, azon az oldalon az összes egészségügyben dolgozó fel van tüntetve. Képzeld csak, az eü kategória alatt nem orvosi szakterületek szerepelnek, hanem az eü-höz kapcsolódó valamennyi foglalkozás. Vagy szerinted a lista elején szereplő állatorvos egy orvosi szakterület, amire az általános orvosit elvégző hallgató szakosodni tud? Áh, azt hitted, ez olyan szakterület, ahol a kretén, k*cs*g embereket, átvitt értelemben állatokat, kezelik? De nem, e faj orvoslására még nem találtak ki külön szakterületet. 😅

Fogorvos sem általános orvosból lesz, mintahogy a gyógyszerész vagy a dietetikus sem (hacsak nem képzik át magukat :D)

Szóval ezek nem "orvosi pozik", hanem "egészségügyis pozik".

És igen, lepontozlak addig, amíg 1., nem találom hasznosnak a választ, és 2., amíg bunkóskodsz.


A többi válaszolónak köszönöm. Nem tudtam, hogy itthon minden kórházban dolgozó orvos ugyanannyit keres, szakterülettől függetlenül. Ezt nehéz elhinni.

2018. aug. 8. 15:40
 10/14 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egy nőgyógyasznak azért mehet jobban a sora, mint mondjuk egy sürgősségin dolgozó orvosnak, mert van magánpraxisa; mintahogy egy sebész azért keres többet, mint egy aneszteziológus, mert a sok hálapénzt ő kapja, s nem az anesztes (?).
2018. aug. 8. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!