Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan bírjátok ezt az életmódot?

Hogyan bírjátok ezt az életmódot?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve végeztem az egyetemen, egy multinál helyezkedtem el pénzügyön (tipikus 9 to 5). Rá kell jönnöm hogy ez nem nekem való.

A nap végére teljesen kivagyok, nincs erőm edzeni, elhíztam (előtte mindig vékony,sportos voltam, most 10+ kiló legalább), semmihez nincs kedvem, valószínű depressziós vagyok, leszívnak az ügyfelek, az emberek, teljesen ki vagyok készülve, mnár pánikrohamaim is vannak esténként, visszér problémáim alakultak ki a sok üléstől, a szemem romlott. Továbbá rengeteg a munka, nem szeretem, nem lehet ezt bírni. Úgy érzem, hogy elmegy mellettem az élet én pedig egy gép felett ülök csak egész nap, heti 5 napot.

Tényleg ez az élet? Mert ha igen, én ebből nem kérek.

Akik hasonló területen dolgoznak, ti hogy bírjátok ezt? Szeretitek? Vagy ti is ezt érzitek? Mi a megoldás az esetemben? Kezdjek el tanulni valami teljesen mást? Alapvetően kreatív személyiségem van, lehet az is a probléma.



2023. okt. 24. 20:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%

A megoldás, hogy szrsz a munkára és csak fizetésért jelensz meg az irodában.

Lehető legkevesebbet dolgozod amiért még pont nem rúgnak ki.

2023. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
de annak mi értelme?
2023. okt. 24. 20:33
 3/28 anonim ***** válasza:
84%

Máshol is épp ugyanúgy eltelne az életed. Akkor inkább egy klímás irodában teljen, jó fizuért cserébe.


Azért rengeteg a munka, mert meg is csinálod. Ne csináld meg és akkor nem lesz rengeteg.

2023. okt. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%
Én két hétig bírtam, azóta is szabadúszó vagyok. Nyelvszakokon végeztem. Mi a végzettséged? Önállóan nem tudnál kezdeni vele valamit?
2023. okt. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%
Válts munkahelyet, olyan helyre, ahol van home office és nincsenek ügyfelek.
2023. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
50%

Hetente 5 napot dolgozol, napi 8 óra munka. Egyáltalán nem megterhelő, és még te mersz panaszkodni, hogy milyen rossz az életed?!

Sok embert ismerek, akik ugyan úgy dolgoznak mint te, és érdekes módon mindenre jut idejük. Tudod hogy miért nem panaszkodnak? Mert tudják, hogy az Ő munkájuknál vannak 100x rosszabbak!

A probléma egyedül veled van!!

2023. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%

én is 8-17 ig vagyok. Dolgoztam ezelőtt kereskedelemben, akkor reggel 7re jártam és este 19 kor még melóztam. Volt 3 műszakban, förtelmes hajnali 2kor melózni.


Összeteszem a kezem, hogy van egy 8-17 ig munkahelyem, ahol 16:40kor már kiesik a toll a kezemből, 16:50 kor meg már az autómban ülök, reggel 8:15kor meg a teámat szürcsölgetem.


Emellett simán belefér egy család és egy vállalkozás is az életembe. Nem vagyok fáradt, kimerült munka után.

2023. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%
Az emberek 90 százalékának igen, ennyi az élet. Ezért fontos, hogy vmilyen szinten érdekeljen amit csinálsz mert ha nem akkor keserves a dolog.
2023. okt. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
43%
Én szeretem, de rajtam is van egy kis felesleg, sajnos abszolút nem tudom motiválni magam a rendszeres mozgásra, nálam csak ez a legnagyobb gond.
2023. okt. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Kitana. ***** válasza:
78%

Nem ilyen terület, de amit az első írt, az a legjobb tanács. Régen én is tepertem folyton, volt is eredménye, jobb pozíció, főnökkel jóban levés, kivételezés, stb. Ilyen értelemben megérte, de rohadt fáradtan mentem haza mindig. Valamikor elkezdtem leszarni, a mostani munkahelyemen már csak bemegyek, megcsinálom a feladatokat, most sem vagyok rossz munkaerő, de nem hajtom túl magam, nem veszek részt a munkahelyi problémákon agyalós panaszkodós beszélgetésekben, csak akkor csatlakozom a kollegák beszélgetéseihez, ha valami magánélettel kapcsolatos, laza téma van (mármint akármi, ami nem munka), a nap végén elégedetten konstatálom, hogy ma is jól végeztem el a dolgaim, és nem ennyi, nem vagyok stresszes, fáradt. Bőven beleférne, hogy átképezzem magam valamire, amivel aztán foglalkozhatok, csak egyelőre két dolog között vacillálok.

De természetesen az is lehet, hogy ez a munkahely ahol vagy, egyszerűen rossz és kész, multi és multi között is van különbség, én alapvetően úgy gondolom, hogy egy munkahelyen nem maga az elvégzendő feladat szokta a fő gondot okozni, hanem a sok egyéb apróság, amiből áll a nap. Egy kreatív munka is lehet szar, ha toxikus a környezet, de egy nagyon jó társasággal, jó főnökökkel meg lehet, hogy szívesen mittomén magoznál meggyet is akár egész nap.

2023. okt. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!