Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet ilyen (alkalmi) "segédek...

Lehet ilyen (alkalmi) "segédeket" a mai világban még találni? Akik adott honoráriumért havonta egy héten át etetik a haszonállatokat, minden reggel és este. Kivéve téli hónapok (november 1-től március 1-ig), akkor az etetés megoldott minden hónapban.

Figyelt kérdés

Például (márciustól október végéig) minden hónap utolsó hetében jönnének a gazdaság állatait megetetni. Ha valamelyiknél problémát/betegséget látnak, akkor pedig azonnal szólnak a munkaadójuknak, ő pedig intézkedik. Etetés lenne az elsődleges kívánalom!


Ez ilyen ritka/alkalmi lehetőség, látható, hogy nem minden nap van, de néha szükség lenne ilyen segédekre is! (Ezen ritka/kevés alkalmak miatt nem írtam alkalmazottakat).


Lehet manapság még ilyen embereket találni? Legyen szomszéd bácsi, vagy falubeli kis gazda, nyugdíjas, akárki (írtam néhány példát), aki szeretne segíteni.



2023. okt. 26. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Ez most egy állás hirdetés?
2023. okt. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem. Arra kérdezek rá, hogy faluhelyen lehet-e még ilyen alkalmi/beugró embereket találni? Mert már - mint hangoztatja ezt boldog-boldogtalan - senki nem akar ilyesmivel foglalkozni (gondolom akkor lehet havonta egy héten át sem). Remélem nincs igazuk, és vannak/lesznek megilyen beugrós segédek.
2023. okt. 26. 23:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne, de meg is kell fizetni.

Amikor melósok egy építkezésen 6-8 ezer forintot el tudnak kéri óránként, nem fognak neked 1500-ért semmit megcsinálni.


Lehet, hogy az elmúlt évben kicsit visszaestek a bérek, de az elv továbbra is érvényes.

2023. okt. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van. Reklámozd a szóban forgó településen, hogy lenne ilyen igényed, van-e érdeklődő rá. Ha van, akkor jelentkezik.


Én a település facebook oldalára szoktam ilyesmiket írni. Mi lenne a feladat, van-e vállalkozó rá. Feltételek stb. személyesen...

2023. okt. 27. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze, akad ilyen, de általában pofátlanul sok pénzt kérnek. Balatonon pl. ilyen a fűnyírás a külföldi nyaraló tulajdonosoknak.


Mondjuk állatokkal kapcsolatban rizikósabb a dolog, mert ha csak felveszi az illető a pénzt és nem eteti az állatokat, akkor beperelnek téged állatkínzásért, amiért most már egyszer letöltendőt is adtak...

2023. okt. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mé' ne lehetne?
2023. okt. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsóhoz:


"...mint hangoztatja ezt boldog-boldogtalan: senki nem akar már ilyesmivel foglalkozni (gondolom akkor lehet havonta egy héten át sem)."


"Remélem nincs igazuk..."


Négyes és ötös:


Köszönöm! Ez jó ötletnek hangzik!


Hármasnak is köszönet, azonban az alábbi nem - teljesen - igaz:


"Melósok egy építkezésen 6-8 ezer forintot el tudnak kéri óránként."


Mivel én dolgoztam éveken át több különböző építkezésen is, és sem az alattunk dolgozó kőműves segédek, sem mi ácsok odafönt nem kaptunk húszezer forintnál többet napi kilenc óra munkáért.

Sem évekkel ezelőtt, sem két éve.

Nem kell a médiának mindent elhinni, sem a jobb oldaliaknak az ő verzióikat, sem baloldaliak minden kijelentését.

Nincs az, hogy pl. kisebbség húszezer forint alatt egy lapátot nem hajlandó megfogni, és hasonló nagyzoló csúsztatásokat.


Ettől függetlenül! Nagyon is értem, hogy mire célzol és egyet is értek vele, hogy meg kell fizetni.

2023. okt. 27. 13:32
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nem kell a médiának mindent elhinni"


Budapesten csináltunk nagyobb felújítást 1-2 éve és örültem volna, ha ennél olcsóbban találok értelmes munkásokat, de sajnos nem volt.


És ez csak a betanított brigád, a kamerákat szerelő szakik kb. 12.000 forintot kértek óránként per fő, a kertész 15.000 per óra volt kiszállással együtt.


Persze voltak, akik jöttek volna 3.500-ért is, de azok a tesók még az építkezésnél ellopták a létrát és a szerszámokat, szóval ezt inkább kihagyom.


Az utcában lakik egy generálkivitelező, ő Ukrajnából hoz munkásokat, akik olcsók. Saját munkásszállót csinált hozzá a kertben és vannak magyar mellett ukránt és oroszt beszélő műszaki vezetői.

Így persze kicsit könnyebb.

2023. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mi az ördög vasvillás f@rka megy a fővárosban???!!!


Kertész?


15 eFt?


Óránként???


Villanyszerelő (vagy kameraszerelő, mindegy) 12 eFt / fő???


Látom amit írsz, de nem vagyok képes befogadni a nem oly szerény személyem számára teljesen új információkat...


Új kifejezést kell találni, mivel az "állam a padlón keresem" már idejét múlttá vált.


(A 3500-asokkal szembeni aggályaidat teljes méretekben megértem.


És mi még ne is _merészeljük_ szidni a kisebbség egy bizonyos rétegét... Aha, majd a lónak a f@sz@t nem! Ha egyszer alig lehet - felénk is - megbízni bennük!)

2023. okt. 28. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!