Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Már nincs pénzem, nagyon sok...

Már nincs pénzem, nagyon sok helyre jelentkeztem munka miatt, de csak elutasítást kaptam hónapokon keresztül. Feléltem a tartalékaimat. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

2023. okt. 27. 00:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%

Miért mástól várod a megoldást a problémádra?


Lehetnél pl. vállalkozó. Az nem függ senkitől. Számos olyan vállalkozás van, amely akár nulla forinttal is elkezdhető, s számos olyan, amelyik már az első napon képes profitot termelni.


Vagy jutalékos értékesítő. Csak rajtad áll, mennyit keresel. Számos, számtalan cég keres ilyen típusú munkatársat.


Építhetnél egy hatalmas MLM-üzletet. Itthon és a világ 200 másik országában milliók függetlenítették magukat ezen üzletág segítségével.

2023. okt. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%
Első helyen próbálnám az okokat felferíteni, hogy miért utasítanak el mindenhol és erre keresnék megoldást.
2023. okt. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
15%

Milyen helyekre jelentkeztél? Álmaid munkáját akarod megtalálni, vagy mindegy, csak fizessen valamennyit?

Én a te esetedben a másodikra koncentrálnék most, gyakorlatilag mindenhová beadnám, ahol van esélyem, aztán próbaidő alatt ezerrel keresnék jobbat, de addig is kell valami, amiből élni lehet. Ismerősöket is végigkérdezném, hogy nem tudnak-e ajánlani valamit, esetleg nálunk nincs-e felvétel, szólnának-e pár jó szót az érdekemben stb.

Ha olyan helyekre jelentkeztél, ahová nagyrészt csak egy-egy embereket vettek fel, akkor sajnos bőven benne van a pakliban, hogy nem te leszel az, ezzel számolni kell.

De ha mondjuk egy gyár vagy multi se tud veled mit kezdeni, egy snassz pozícióval sem kínálnak meg, akkor tényleg érdemes kideríteni, hogy mi lehet a probléma...

Egyébként hány éves vagy, milyen végzettséged/tapasztalatod/nyelvtudásod van?

Sok sikert kívánok a további keresgéléshez!

2023. okt. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%

Ha felélném az összes tartalékomat akkor mennék a Blahára koldulni közben pedig képezném magamat olyan területeken amikre nagy igény van a munkaerőpiacon és folyamatosan adnám be a jelentkezésemet. Előbb utóbb biztosan olyan szintre felhoznán a tudásomat amivel már el tudok helyezkedni egy cégnél.


Elsőkörben gyengébb volumenű, alacsonyabb fizetésű munkát is elvállalnék (ami először szembe jön), ami megteremti a minimális anyagi szükségletet és munka mellett továbbra is képezném magamat, hogy olyan területre orientálódjak amiben van lehetőség fejlődni.


Lényegében ezt csináltam amit leírtam (kivéve a koldulást mert azért éhen még nem haltam). Ételfutárként kezdtem a karrieremet havi 80-100 ezer forintért még a 2010-es években, a megspóroltom pénzemből tanultam angolul és képeztem magamat webfejlesztés területen. Az első webfejlesztő állásomat minimálbérért vállaltam, mert örültem hogy legalább valódi projekten dolgozhatom és fejlődhetek tovább. Másfél év múlva 3-szoros fizetésért váltottam multihoz, a kövi váltásnál szintén egy nagyobb ugrás. Mostanra pedig úgy kifejlődtem hogy angol felsőfokú nyelvvizsgám van, egyéni vállalkozóként dolgozom elsősorban külföldi ügyfeleknek (amerikai és európai egyaránt) és az általam bevállalt projektek számától / árfolyamtól függően 2-3 millió között ingadozik a havi jövedelmem.

2023. okt. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Átmenetileg bármilyen rosszul fizető munkát elvállalnék, pl pékségben rendszeresen keresnek új munkaerőt, illetve étterembe is mosogatót, akár napi kifizetésre. Hogyha városodban nincs ilyen lehetőség, akkor utaznék környező nagyvárosba.
2023. okt. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%

Azt, hogy mit tennék munkanélküliség és pénznélküliség esetén a következő paraméterektől függene:


1. Mi a képességeim, képzettségem, nyelvtudásom, mennyire keresettek a munkakörök, amiket be tudnék tölteni?

2. Milyenek a lakhatási körülményeim jelenleg? Fenyeget-e azonnal, hogy az utcára kerülök, vagy pedig még ki tudom húzni egy ideig fedéllel a fejem felett?

3. Milyen családi körülményeim vannak, milyen ismerettségi, szociális kapcsolataim vannak, akik munkahely illetve pénzszerzés szempontjából szóba jönnek?

2023. okt. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

En sose kerulnek ilyen szituba.


Teged meg var a Blaha

2023. okt. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Járnám a környéket és kicsit messzebb is, pékség, boltok, dohányboltok, mennék mindenhova önéletrajzzal, ezekre a helyekre rendszeresen keresnek embert.
2023. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Bármi elvállalnék.Más lehetőség nincs sajnos!
2023. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
24%
talán a képesítésednek megfelelő helyre kéne jelentkezni, akkor nem utasítanának el.
2023. okt. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!