Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megteheti a műszakvezető azt,...

Megteheti a műszakvezető azt, hogy nem enged el szabadságra amikor el szeretnék menni, és van is még szabadságom amit kivehetek?

Figyelt kérdés
2023. nov. 1. 08:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen!
2023. nov. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. nov. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Igen. A munka törvénykönyve szabályozza, hogy a szabadságod hány százalékáról dönthet a munkáltató. (Pár éve ez 50% volt, de mintha változott volna azóta.)
2023. nov. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg.
2023. nov. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%
Megteheti a dolgozó, hogy kiiratja magát 2 hét táppénzre amikor nem akar dolgozni?
2023. nov. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

A szabadság nagy részével a munkáltató rendelkezik és megmondhatja, hogy mikor adja ki.

Más kérdés, hogy olyan munkahelyen nem érdemes dolgozni, ahol ezt tényleg így is csinálják.

2023. nov. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg a legtöbb helyen akkor mész szabira amikor ők mondják.


A multik előnye, mivel nem vállalkozásod van ezért eltudsz menni táppénzre amikor kedved van, hátránya meg a szabadságok kérdése. Nálunk is kivetetik a cégnél, de inkább én mint hogy ő írja ki.


A másik meg az, hogy 3-5 napot érdemes megtartani decemberre 2 ünnep közé is pl.

2023. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

"a legtöbb helyen akkor mész szabira amikor ők mondják"

Ezzel vitatkoznék. A szar helyeken van csak ez. Normális cégeknél nem.


Én még olyan helyen nem dolgoztam, ahol a cég mondta volna meg, mikor menjek szabira, pedig megfordultam családi vállalkozásnál és multinál is. Nyilván a hosszabb szabiról szólni kellett, tehát nem úgy, hogy "holnaptól 2 hétig nem leszek", de abból sosem volt gond, hogy "főnök, holnapután kellene egy nap szabi".

Illetve persze az azért nem működött, hogy október elején még 25 szabid van bent, tehát nagyjából arányosan ki kellett venni.


Ahol viszont konkrétan megmondják, hogy ekkor és ekkor mégy szabira, na onnan menekülnék rövid úton.

2023. nov. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 ascelpius ***** válasza:
100%
Törvényileg a munkavállaló 7 nap szabadság felett rendelkezik, a többit a munkáltató adja ki.
2023. nov. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%

"Ezzel vitatkoznék. A szar helyeken van csak ez. Normális cégeknél nem."


Lehet vitatkozni, de hidd el nagyon sok helyen ez van.


Persze nem mind1 hol laksz, BP/nyugaton lehet jobb a helyzet 2x sem mondom, de mondjuk a keleti oldalon ahol alig van munka hidd el megteszik veled mert van helyetted más.

Nálunk a boschban pl ha nem vettél ki nyáron x napot, beírta a felettesed mikor fogsz menni és pont. Persze előtte szóltak, de mivan ha én ősszel akarok menni 1 hetet nem nyáron nyaralni mert olcsóbb?



A munkáltató azért kötelez mert mondjuk ha bejön egy nagyobb megrendelés ne legyen az hogy te nem vagy bent.

Volt pl olyan is, hogy nem volt munka és műszaklemondás helyett (ami 90%-ot fizet) kiírtak szabadságra minden szó nélkül, akár hétvégén és ha 4/4 ben dolgoztál :)

2023. nov. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!