Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyvállalatnál friss próbaidő...

Nagyvállalatnál friss próbaidős alkalmazottként mit kezdjek akkor, ha a csoportvezető nálam butább és még erőszakos is néha? Sajnos a műszakvezetővel együtt nem ütik meg a szintemet, ráadásul az egyiknél még idősebb is vagyok nyolc évvel.

Figyelt kérdés

A munkahelyem sokszor sajnos egy "vidéki kocsma" szellemi szintjével egyenértékű, de az anyagiak nagyjáól renden lennének és a munkaidő is.


Tanácsok javaslatok?



2023. aug. 20. 14:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Dolgozz normális munkahelyen.
2023. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ez az lenne, de a kollégákat/kollektívát azért nem igazán lehet választani!
2023. aug. 20. 14:05
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
Az ég is más színű lenne, ha nem lenne kék. Kollégákat pedig pofonegyszerű választani, hiszen nem kényszerít senki, hogy adott emberekkel vagy adott cégnél dolgozz. Nekem pl. sosem volt buta, erőszakos munkatársam.
2023. aug. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Egy példa azért viszonytíásképp:


Az egész munkahelyen tilos a dohányzás, sem én sem a vezetők nem dohányoznak (én 15 éve leszoktam kissé zavar is a cigiszag), de a másik nyolc kollégáól hat igen.


A vezetők meg engedik nekik így a tartózkodóban bagóznak.


Múlthéten volt valami "bejárás" és jól lecseszték az egész csapatot, a vezetőkkel együtt, akkor persze kizavarták az összes bagóst, de amikor aztán szó volt erről és mondtam az egyik vezetőnek, hogy csaknem kéne már dohányozni a munkahelyen, ha egyébként is tilos meg még felljebről is letolás van érte akkor meg azzal jött nekem, hogy akkor a vállalat teremtse meg a lehetőséget a zárt téren való dohányzásra, és nehogymár emiatt ki kelljen menni, mert nem kényszerítheti a munkahely az alkalmazottat arra, hogy emiatt megfázzon vagy lebetegedjen és ne tudjon dolgozni jönni! És hogy a dohányosoknak is vannak jogaik!


Én így álltam elszámoltam ötig, aztán közöltem, hogy dehát a törvény is tiltja nem csak a vállalat (dohányzásellenes törvény).


Erre előjött nekem a közlekedési szabályokkal, hogy akkor azokat is e kellene tartania mindenkinek és csak úgy lehetne közlekedni.


Én mondtam neki egy ellenpéldát, hogy oké, ha nekem zöld van a gyalogosnak piros de lelép akkor üssem el?


Erre a főnök, igen, mert akkor a gyalogos nem volt elég körültekintő!


Erre a válaszra nem firtattam inkább a témát tovább, mellesleg még ezenkívül négy hasonló szitu volt aminél számomra nyilvánvalóvá vált, hogy nem egy penge ez a főni vagy van valami aj a toronyban nála!

2023. aug. 20. 14:18
 5/24 anonim ***** válasza:
77%
Keress másik munkahelyet, próbáidö alatt bármikor ott tudod hagyni öket.
2023. aug. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Tudom én, csakmár elmúltam negyven, a melóhelyváltás jelenleg bekavarna a már fix nyaralásomba is, meg egyéb anyagi prolémákat is okozna.


Itt meg legalább minden tisztességesen van papír és törvény szerint fizetve, ráadásul 100%-os utazási költségtérítést adnak, és hogy őszinte legyek a napi 8 órából érdemben 2-3 órára való munka van csak a többiben csak a műszak végét várjuk, meg ugye megy a kocsma fíling...

2023. aug. 20. 14:29
 7/24 A kérdező kommentje:
Ráadásul fixen szabadok a hétvégék, nincs kötelező túlóra, és szépkártyára is fizetnek évente 250-et már próbaidő alatt is..
2023. aug. 20. 14:32
 8/24 anonim ***** válasza:
77%
Akkor te így jártál.
2023. aug. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Húzd meg magad a csoportban és barátkozz felfelé a ranglétrán. Sajnos, ha ennyire ostoba a főnök, akkor te leszel az első, akit elküld, ha teheti.


Neked meg nem dolgod megmondani, hogy ő mit csináljon, övé a felelősség, ha hagyja cigizni a munkatársakat.

2023. aug. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%
Inkább válts, ezekre nem érdemes agysejtet pazarolni.
2023. aug. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!