Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT belül van olyan terület...

IT belül van olyan terület ahol nem, vagy csak keveset kell programozni, de jól fizet ?

Figyelt kérdés
Azok is érdekelnek, ahol nem kimagasló a bér.

2023. nov. 4. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
QA tesztelő, azért valamennyire ismerned kell a kódnyelvet, de nem kell feltétlenül tudnod programozni. Nyilván ha megtanulod és önállóan is tudsz scripteket írni, amik tesztelik az adott terméket az plusz pont és gyorsabb előre lépési lehetőség. Senior és manager szinten pedig már nem igazán van fizetésbeli különbség egy fejlesztőhöz képest.
2023. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Tesztelői vonal, de manuális tesztelőként alig lehet már munkát találni, automatizálthoz jó ha tudsz programnyelvet, de nem feltétel.


De az IT az elmúlt 1-2 évben teljesen átalakult. Már nem az a helyzet, hogy az IT-sek után kapkodnak a HR-esek. Seniort leszámítva már elég nehéz ott is elhelyezkedni.

2023. nov. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

2-es


Inkább csak az inflációs helyzet miatt, mert a legtöbb cégnél most hiring freeze van. 1,5 éve váltottam más mérnöki területről IT-ra, utánam már senkit nem vettek fel. Ez kb. a rezsi para környékén kezsődött.

2023. nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
De egyébként meg hozzánk is kellenének a juniorok több területre, viszont ez most egy patthelyzet, főleg azoknál a cégeknél, akik külföldi tulajdonban vannak. Teljes a létszám stop.
2023. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Van egy Rust Coder ismerősöm, aki C++ ban nagyon jártas, 1-1,5 millió Ft között keres havonta, de emberileg meg egy akkora nyomi, hogy nem irigylem tőle.
2023. nov. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
3-as mondasz pár céget, ahol még hiring freeze van?
2023. nov. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Leginkább a home office lehetősége miatt vonz ez a vonal, mert jelenleg 3 órát ingázok. Szóval, ha már a jelenlegi fizetésemet kiváltja egy ilyen munkahely (bruttó 650-750), akkor már nagyon boldog lennék, de akár kevesebbel is beérném. Esetleg valamiféle előnynek beszámítanak gazdaságis múltat ezek a cégek ? Átképzés mennyire nehéz egy ilyen pozícíóra ?
2023. nov. 4. 16:26
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Üzemeltetés.

Változó,hogy a különböző szintek milyenek.


A 3. level már programozik. a legtöbb helyen.

A 2. level általában nem.



Viszont üzemeltetésnél fos a munkaidő beosztás.

2023. nov. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

DevOps-ként alapból keveset kellett fejlesztenem. Persze így is volt, hogy csináltam, de inkább önszorgalomból meg segíteni kellett a fejlesztőket debugolni, besegíteni erőforrás hiány miatt, stb.

De amúgy alapvetően ahogy elnéztem a többi DevOps-ot körülöttem, nem kellett. Bár amióta felmondtam, kb meg is halnak.

2023. nov. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

QA. Eleg durva de engem felvettek egy helyre, top ceg, amcsi fizu 100k+usd, es 1 evig manualis tesztelnem kellett... Persze ugy vettek fel hogy full automatizalas stb... Eskuszom ha szarul fizetett volna akkor otthagytam volna... Szerencsere ma mar csak automatizalunk es fizu emeles is volt.

Ha automatizalni nem tudsz gherkin/robot-ba se akkor kb minden budapesti ceghez le kell add a CVd ha eselyt szeretnel... Ma mar nagyon nem olyan a piac amikor en kezdtem, ha egy indiai nyominal nem birsz többet csinalni akkor nincs mirol beszelni...

2023. nov. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!