Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » TMK-s (karbantartó) villanysze...

TMK-s (karbantartó) villanyszerelő munka milyen?

Figyelt kérdés

Van lehetőségem felnőttképzésben megszerezni a villanyszerelő szakmát tanfolyam elvégzése után az iskolán keresztül lenne munkalehetőség is egy gyárban dolgozni pályakezdőként a TMK-s brigádban.


Milyen ez a munkakör? Azt mondják sokkal kényelmesebb és nyugisabb mint az építőiparban melózni. Emellett "tisztább" munka (gondolom nem kell falat vésni).


Van valakinek tapasztalata? Fizetésről nem tudok semmit arról nem adnak tájékoztatást csak majd a felvételi alatt.



2023. nov. 4. 19:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

Alulfizetett, és el kell viselned a "brigádot" akármilyen is!


Ha csak napi fél óra munka van, neked akkor is ott kell ülnöd velük a maradék hét órába.


TMK = Tervezett megelőző karbantartás.


Ez legtöbbször a valóságban úgy megy, hogy nem kapsz hozzá se szerszámot, se alapanyagot, vagy csak minimálisat aztán szögeld meg ahogy tudod, vagy hozzá sem nyúlhatsz mert mondjuk nincs rá szakvizsgád (pl: FAM ami a vilszert követően csak 2 év után szerezhető meg), gyakolratilag meg a cég mindent ami komolyabb installáció vagy munka megcsináltat a mérnök főnökség alvállalkozóival, amikre garancia van legtöbbször ahhoz sem nyúlhatsz hozzá.


Én csináltam ilyen melót egyébként... 3 hónapig bírtam!

Nyugdíj előtti utolsó állomásnak való az ilyen, ha normálisan be vagy jelentve!

2023. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

Nyugis meló a legtöbbször.

Ha jó helyre kerülsz, akkor lehet sokat tanulni, fejlődni.

Sőt, mellette még egyéb sulikat is meg fogsz tudni csinálni.


A pénz nyilván kevesebb mint az építésben, de nem is kell hóban, fagyban koszos építkezéseken ukránokat kerülgetve dolgozni.

2023. nov. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%
Már az eleje nagyon rosszul indul "felnőttképzés", "villanyszerelő". Ki fognak utálni mindenhonnan, mert túlképzés van villanyszerelőből, és csak a kenyeret veszed el előlük újoncként, itt ebben az országban szerintem kár is munkát keresni, ha külföldre tervezel vele akkor ok. Most hogy az épitőipar leáll egy jó pár évre az ottani szerelők is az ilyen munkahelyekre menekülnek, de aki nem a pénze ellensége az inkább a "hanyatló nyugatra" tart. De úgy rontod el az életed ahogy akarod.
2023. nov. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#3


Pályakezdőként lesznek lehetőségeim mondjuk Németországban/Ausztriában?

2023. nov. 5. 10:22
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Persze. Tanulj németül azért. Én itthon egy percig nem dolgoznék, nagy hülye voltam annak idején hogy nem mentem ki előbb. Már 2 éve vagyok Salzburg-ban, csak mint asztalos.
2023. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Pályakezdőként lesznek lehetőségeim mondjuk Németországban/Ausztriában?"



Munklád lesz, mert egyrészt feleannyiért fogsz dolgozni, mint az ottaniak, másrészt, a magyar ipar és munkaerőpiac egy morzsa a némethez képest!

A többi meg már a tudásodtól függ, a végzettséged a kutyát nem fogja érdekelni, bármilyen papírt "felmutathatsz" hogy te villanyszerelő vagy, az csak a formaság szintje, kb ugyanúgy mint a villamoson a menetjegy!

Akkor is elindul, ha nem lyukasztottad ki...

2023. nov. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

A német / osztrák munakerőpiacon te feleannyiért elvégzed majd azt a melót amit ők már nem csinálnak meg, mert nem dolgoznak, hanem téged dolgoztatnak (de ez mellett az ő pénzük is ugyanúgy megvan munka nélkül), azaz szervezik a munkát és a migrációt.


Ez a modern rabszolgatartás.

Vagy régebben hívhattad Osztrák-Magyar Monarchiának is...



Urak, és szolgák, ugyanúgy mint 200 évvel ezelőtt...

2023. nov. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

Faszverős. Főleg ha váltott műszakba kell járni, nálunk éjszaka a TMK-sok konkrétan 4-5 órákat aludtak 8 órás műszakban és SEMMIT nem csináltak egész éjszaka.

De ez attól függ, hogy milyen gyár, milyen gépekkel.

Túlképzésről meg annyit, hogy igen, 1 bites villanyreszelőből túlképzés van, aki kb annyit ért az elektrotechnikához, hogy van a nulla meg a fázis.

Komolyabb helyekre szerintem bármikor felvesznek olyan embert aki érti is hogy mit hogyan és miért csinál.

2023. nov. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Ja, aludtak, ágy nélkül földön, zuhanyzóba, meg ahol tudtak, közbe otthon meg más feküdt az asszonyon.


Igazi kutyának való meló.

2023. nov. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, tanulj nyelvet és irány külföld, itthon csak rabszolga leszel éhbérért.
2023. nov. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!