Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » TMK-s (karbantartó) villanysze...

TMK-s (karbantartó) villanyszerelő munka milyen?

Figyelt kérdés

Van lehetőségem felnőttképzésben megszerezni a villanyszerelő szakmát tanfolyam elvégzése után az iskolán keresztül lenne munkalehetőség is egy gyárban dolgozni pályakezdőként a TMK-s brigádban.


Milyen ez a munkakör? Azt mondják sokkal kényelmesebb és nyugisabb mint az építőiparban melózni. Emellett "tisztább" munka (gondolom nem kell falat vésni).


Van valakinek tapasztalata? Fizetésről nem tudok semmit arról nem adnak tájékoztatást csak majd a felvételi alatt.



2023. nov. 4. 19:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mindenki külföldöt ajánlja. Pl. Németországban akkor milyen egy ilyen jellegű munka? Ott jobbak a körülmények? Fizetésnél mennyire számíthatok?


Lehúztam pár évet az építőiparban más szakmában szóval nem hiányzik mindenféleképpen karbantartó/tmk-s munkakörben gondolkozom.

2023. nov. 12. 09:45
 12/19 anonim ***** válasza:
Ausztriáról tudok nyilatkozni. Nem akarok regényt írni bocsánat de legyen elég annyi hogy lényegesen sokkal jobbak a körülmények itt. Én 3000 euró körül keresek, de nem szakadok meg tegyük hozzá, persze nyelvet tudni kell, de tudok pár embert aki egy szót sem tud osztrákul, valaki csak angolt használja vagy azt sem. Én egy percet nem dolgoznék magyarországon amilyen körülmények és fizetések vannak ott.
2023. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
59%
Ezzel elkéstél bedőlt az építőipar sok szaki munkanélküli lett és betölti ezeket a karbantartós melókat is. Az iskolák meg még mindig fossák a villanyszerelőket.
2023. dec. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Bedőlt a f*szt 🤣🤣🤣


Leírtam lehúztam már pár évet az építőiparban. Napi szinten ebben mozgok. Aki él és mozog dolgozik.

2023. dec. 12. 19:12
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem dőlt az be, mert a 6-8 éve épült társasházak már kezdenek vizesedni / szétesni!!!

Konkrétan olyat is láttam ami már reped!!!


De a szusza stadion mellett is olyan épült, (egyrészt rálátsz a pályára, szóval csak focirajongóknak, kisgyerekeseknek semmiképp, ha nem akarod, hoyg valami káromkodás legyen az első szava), hogy már a főfalba úgy rakták a téglát, hogy öt sorokon keresztül alig van kötésbe, vagy átlóba hiányos a kötés (3 újnyi rés van a téglák között)...

2023. dec. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

És akkor mi van ha romlanak le ezek az épületek?

Pénz nem lesz rendesen megcsinálni, össze dőlni nem fognak. Több és jobb munka nem ettől lesz, pláne a villanyszerelőknek.

dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Több és jobb munka nem ettől lesz, pláne a villanyszerelőknek."


Már hogyne lenne?!


Laktál te már társasházban?

Főleg amit még ráadásul lakásfentartó is kezel vagy "facility management"?


Nem suttyó rendszerváltás előtti társasházakról beszélek, hanem amin még komoly biztosítások vannak meg karbantartási felújítási alap a közösköltségbe beépítve..


Újépítésűeknél meg még a garancia is játszik egy jóideig.

dec. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem "állami" társasházak vannak csak amiket hagynak összedőlni az önkormányzatok, ahol sosincs pénz meg nem is lesz.
dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Arra már megvannak a villanyszerelők, annyit képeztek belőlük mint a s szemét az utóbbi években.
jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!