Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy diák (16-20...

Mennyit keres egy diák (16-20 éves) ha dolgozni megy?

Figyelt kérdés
Tesco, Spar hasonlókba gondolkoztam. Tapasztalatlan vagyok szóval ezért kérnek pár normális választ. Köszönöm:)

2023. nov. 5. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:
10%

Nekem az osztálytársam aki egyben a legjobb barátnőm 17 évesen nettó 4000 forintos órabérért dolgozik Óbudán egy ruhaboltban.


Mondjuk én ilyen aprópénzért biztos nem vesztegetném el az időmet de szegényebb pesti kerületből származik nem Budáról de ez már más kérdés

2023. nov. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Nettó 4 ezer forintos órabér neked aprópénz?


Napi 8 óra x 4.000 Ft/óra x 21 munkanap = 672.000 forint nettó bér.


SPAR, TESCO stb. diákmunkával többnyire minimálbér körül lehet keresni. Bruttóban!

2023. nov. 5. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2

hagyjad már, egyértelműen troll...

2023. nov. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában minimálbér körül szoktak a sima diákmunkák fizetni ami valljuk be nem sok, viszont 25 év alatt a bruttó a nettód.
2023. nov. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1000-1200 Ft nettó nagyjából.
2023. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"25 év alatt a bruttó a nettód."


Ezt kizárólag a jogviszony jellege határozza meg. Ha diákszövetkezeten keresztül vállal munkát, akkor valóban így van, ha nem azon keresztül, akkor nem így van, mert olyankor már járulékköteles a bruttó bér. Tehát SZJA-t nem biztos, hogy vonnak, de járulékot igen. Diákszövetkezeten keresztüli munkavégzésnél nem vonnak járulékot.

2023. nov. 6. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!