Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan működik a befektetési...

Hogyan működik a befektetési arany vásárlás ?

Figyelt kérdés

Még új vagyok a témában. Nem is arany, inkább palládium érdekelne. Kérdésem, hogy egy hitelesített, ezzel foglalkozó kereskedőház megtagadhatja a visszavásárlást, egy komolyabb, hirtelen áremelkedésnél ? Ugyanez fordítva is, tehát ha esik az arany ára akkor például nem nyitnak ki ?

Itthon megéri vásárolni, vagy inkább Bécs, vagy más európai városban érdemes nézelődni ?

Ha vannak mik lehetnek a vásárlás, illetve eladás buktatói ? Mikre érdemes odafigyelni ?

A konstruktív válaszokat előre is nagyon köszönöm !



nov. 5. 15:32
1 2
 1/13 arpi1969 ***** válasza:
24%
olyan mint a valuta napi árfolyam külön vétei és eladási. a lényeg abban van hogy a csomagolást nem bontják ki, mert hitelesítve van, szóval egyszerűbb, gyorsabb és pontosabb a mérési eljárás mint egy ékszer esetében, mivel itt ilyen eljárás nincs csak a csomagolás sértetlenségét nézik meg
nov. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
jobb ha nem tudod, az arany eleg nagy zsakutca
nov. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Aranyat olyan helyről érdemes vásárolni, amit mások ajánlottak neked, akikben megbízol. Az aranyat nagyon sokan hamísítják, épp ezért csak is úgy vegyél aranyat, hogy előtte az be is vizsgáltatod. Erre célra léteznek ilyen készülékek, és ezek a készülékek annál a cégeknél vannak, akik magát az aranyat árulják. Ha nem, akarják be vizsgáltatni neked az aranyat, vagy valamilyen kifogással jönnek, hagyd őket ott!

Ha valaki itthon vásárol aranyat, akkor bekerül egy nyilvántartásba, hogy mikor és mennyi aranyat vettél. Ezt maga a kormány látja. Tudomásom szerint, külföldön ilyen nincsen, vagy cégektől eltérően.

Ha megvetted az aranyat, ne hagyd ott a cégnél, akik egy x összegért tárolni fogják. Hozd el, és tedd olyan helyre, amiről csak te tudsz, és elégé biztonságos. Aranyat csak hosszú távra érdemes venni, 8-15 évekre.

Én is szoktam aranyat venni, és csak is személyesen szabad. Az internetes megrendeléseket elkell felejteni.

Majd beteszem linket, arról készülékről ami betudja vizsgálni az aranyat hogy valódi.

nov. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Milyen célból vennél aranyat?


Jelenleg épp annyi az ára, mint 2011-ben.


12 év alatt nulla hozam, az infláció miatt pedig veszteségben ülsz, ha épp akkor vettél.

nov. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Sok helyen olvasom ezt, de nem igazán értem.


[link]


Kifejtenéd, hogyan van ez?

dec. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Előző, nagyon egyszerű, te forintban nézed, az aranyat pedig dollárban mérik.


S bár most egy hajszállal magasabban van az arany dollár-árfolyama, mint 2011-ben, ám a dollár is inflálódik, így valójában aki a 2011-es csúcson vett, az még épp nullában vagy kis veszteségben csücsül.


Az, hogy te a forint alapú aranyárfolyamban komoly mértékű változást látsz, az nem az arany árfolyamnövekedése miatt van, hanem az USD/HUF árfolyamnövekedése miatt. Tehát, ha 2011-ben nem aranyat veszel a forintodért, hanem dollárt, akkor jobban állnál.


Az már egy másik story, hogy a 2011-es arany-csúcsról, ami 1920 USD környékén volt, 2016-ra visszaesett 1045 USD környékére (tehát, öt éven belül szinte lefeleződött az árfolyama), s ha ott vagy annak környékén (2013. május-2019. június) alaposan bevásárolt valaki aranyból, akkor az arany árfolyamán is (csaknem) duplázhatott (e hét vasárnap éjjel 2145 USD volt pár percig, most megint csak 2028 környéke), plusz nyert közben az USD/HUF árfolyamán is.

dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

KÖszönöm a választ!


De ez azt jelenti, hogy aki jókor vett az nyert rajta, tehát nem nettó 0 a hozam.


Természetesen a Forint inflálódik és ezzel is lehet "forintban nyereséget" elkönyvelni, de ez csak azt jelenti, hogy valójában az arany jól véd a Forint inflációja ellen, mivel stabilabb annál.

dec. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a szóösszetétel első felét ha fizikai aranyban gondolkozol. A fizikai arany nem befektetés, hanem egyfajta biztosíték biztosíték és csak hosszú távra, a párnacihába gyűjtögetés helyett.
dec. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Azért az arany nem "befektetés" mivoltával, majd számszakilag is vitatkoznék. Attól függ milyen időtávra, és milyen befektetéssel hasonlítjuk.


Van ahol az ingatlant is LEKÖRÖZTE!!! Így méltán legyen már "befektetés". Ha az ingatlant is annak tudjuk nevezni.


Nyugodtan össze lehet hasonlítani az arany és az ingataln árakat:

[link]


[link]


Tisztán látszik, pl:

2006-ban arany: 4eFt, Bp-i lakés: ~100%

2024-ben arany: 23eFt, Bp-i lakás: ~370

Tehát az arany a HATSZOROSÁRA, azalatt a lakásárak "csak" a 3,7x-ére emelkedtek.


De legyen ellenpélda:

2012-ben arany: 12eFt, Bp-i lakás: ~80%

2024-ben arany: 23eFt, Bp-i lakás: ~370

Tehát itt az arany 1,9x-esére, a lakásárak a 4,6x-ára emelkedtek (lakás WIN!)


Na akkor annyira nem volt sz@r az arany ha mondjuk valaki 15-17 éve vágott bele.


És azt gondolom, nem kockázatosabb mint az ingatlan. Az arany és ingatalan piac is részben kiszámíthatatlan, csak HOSSZÚ távon érdemes befektetni. Ahogy valaki írta is itt, "malacpersely"... öregkorodra, vagy az unokáknak.


Ja és könnyen mozdítható. Egy lakás ára egy nagyobb Nokiás dobozban is elfér. És ez nem rossz dolog, főleg a mai békétlen világban. A lakást nem tudod felkapni, és elszaladni vele... Ld ukrán menekültek.


Másfelől egy lakás megvásárlásához a teljes ár (vagy hitel kell) az arany grammonként is vásárolható.

jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nulla hozam? Nem véd semmi ellen? Hahaha...

Én vettem a fáradtságot és kb. 1 éve pont ezt számolgattam, több különböző esetre. Én is néztem az infációra, ingatlan, állampapírra.


Akkor nézze már meg aki ezt állítja, hogyha 3-5-10-15 éve vett volna aranyat FORINTBAN, és mondjuk állampapírt FORINTBAN. Akkor melyik most mit érne.

Esetleg nézze már össze az arra az időszakra számolt infálciókkal.


Várom a számokat :D :D


Megsúgom, csak néha találni olyan időszakot (főleg rövid távon), hogy hajszálnyival volt az infláció alatt az arany hozama. De aki 5-10-15 éve vette, a komulált infláció SOKSZOROSÁT kereste meg vele. 15+ évnél, ahogy a fneti hozzászóló is kiszámolta, egy (haszonsítatlan) ingatlan árával vetekedett (most már igaz alulmarad).


És most tök mindegy hogy az arany világpiaci árát USD-ben számolják, vagy krumpliban. Ennek nem is értem, hogy Magyarországon mi a jelentősége.


Ha Magyarországon hasonlítgatjuk más FORINTBAN nominált befektetéshez (lakás, értékpapír, részvény, stb), akkor az aranyat is FORINTBAN nominálva kell vizsgálni! Ebből a szempontból tök mindegy hogy az arany FORINTOS árváltozása a krumpli ára vagy az USD/HUF változása miatt következett be.


------------------------------------


Egyébként meg szerintem a "tisztán" USD-ben tartás helyett is jobb volt az arany. Legalább is eddig. (És nyilván nem minden időpillanatban, ezt is hosszabb időszakra nézve.)


Itt egy jó kis ábra, ami szemléletes:

[link]


Váltogatni kell a USD-s, a Forintos aranyár, és a USD/HUF diagramok között. Bármi számolgatás nélkül kb látható:

- Amíg az arany iszonyat, a USD közepes mértékben hullámzik, a Ft-os aranyár kb minimális ingadozással folyamatosan emelkedett. (A legnagyobb visszaesés 20% volt 2013-2014-ben)

- Amikor az USD aranyár esett egy nagyobb USD/HUF emelkedése kompenzálta

- Amikor az USD/HUF esett, akkor meg az arany USD áremelkedése kompenzálta.

(Váltogasd az USD/HUF és USD aranyár diagramot... két görbe kb majdnem pepitában)

jan. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!