Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Inkább közvélemény-kutatás...

Katona Dius kérdése:

Inkább közvélemény-kutatás lenne ez, mint kérdés. Jelenlegi munkahelyemen szeretek dolgozni, de a pénz kevés. Jött egy anyagilag jobb ajánlat, de nem tudom, váltsak-e. Döntenem persze nekem kell, de érdekel, ki hogy döntene ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Jelenlegi helyemen előnyök a kötetlenebb munkaidő, amíg le van dolgozva a heti 40 óra és kész a munka, senki nem szól semmit. Az sem baj, ha később érkezek és tovább maradok. Sokszor van viszont túlóra, amit nem fizetnek, lecsúsztatható. Jók a kollégák, könnyű velük együtt dolgozni. A vazetés viszont borzalom, hozzánemértés a legkevesebb. Volt már pár főnököm, ennyi inkompetens viszont sosem. Közel van a munkahely, alig pár utcányira a lakhelyemről. Viszont állami szféra, így jelentősebb béremelés sosem várható, sem jobb extra juttatások. A Cafetéria pl. évek óta fillérra ugyanannyi.

Az új hely messzebb lenne, bár még mindig városon belül. Jobb bérezés, jobb béren kívüli juttatások. Ha tovább akarnék tanulni, akár szakmán belül, akár idegen nyelvet, van rá lehetőség, támogatás. Ahogy halottam egy-két ott dolgozó ismerőstől, a vezetőség is jobb. Nem tökéletes ott sem, de nem ennyire tré, mint itt. Viszont kötött a munkaidő, így napközben nem tudnék intézni semmit. Itt meg tudom oldani, ha időpontom van az orvosnál, vagy hivatalos ügyet kell intézni hogy kiugrom egy fél órára és annyival tovább maradok, de az új helyen minden apróságra szabadságot kellene kivenni. Persze, mások is megoldják így, nem azt mondom, hogy lehetetlen, de tény, hogy így kényelmesebb. Illetve nem tudom, milyen kollégákkal lennék "összezárva". A munka maga viszont itt is és ott is sok, magas felelősséggel (könyvelő).

Tehát végülis az a kérdés, jobb bérért (ez kb. 150 nettó pluszt jelent) feladnátok-e a kényelmesebb munkahelyet?



2023. nov. 8. 12:00
A kérdező szavazást indított:
Igen, feladnám. Inkább a jobban fizető helyre mennék.
Nem, maradnék a már bevált munkahelyen, mégha kevesebb is a bér.
21 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért 150 nettó már jelentős különbség az igen felé. Legfeljebb a hivatalos ügyeket úgy logisztikázod ki, hogy egy napra zsúfolsz többfélét.

Az tanulási, fejlődési lehetőség is pozitív, pláne egy könyvelő esetében.

2023. nov. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
ennyi penznel csak akkor gondolkoznek ha olyan 1.5 milliot keresnek. Azon a szinten ez 10 szazalek... Alatta sokkal több. Lebecolni meg mindenhol lehet
2023. nov. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kötött munkaidejű melót a büdös életben nem vállalnék többet. Otthagytam a magyar kötetlen munkaidejű, szuper munkakörű, jó vezetőséggel megáldott munkahelyemet egy külföldi 8-17-ig robotoló, szar munkakörű, szar vezetőséggel bíró állásért, csak mert itt többet keresek. Abszolút nem érte meg, vissza is fogok menni. Én a helyedben biztosan nem vállalnám el a másikat, hiába fizet többet, én csakis kötetlen munkaidejűben gondolkoznék. Ha már egyszer azt megszoktad, hidd el nekem, minden reggel mikor 6-kor csörög majd az ébresztőd, 2 órán át szidni fogod magad, hogy minek kellett ez neked. Inkább jelentkezgess még más állásokra is, aztán csak lesz olyan, aminél szinte minden szempont megfelel neked.
2023. nov. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Összegezném az előnyöket mindkét oldalon, és aszerint dönthetnék.

Én váltott (néha kellett éjszakázni és hétvégézni) IT support munkáról váltottam (vissza) nappalis, kötött munkaidős pénzügyre, némi plusz gempa és a fejlődési lehetőség reményeben.

Az, hogy nem tudom normálisan elintézni az ügyeimet, mert csak akkor vagyok szabad, amikor szabadságon vagyok, olyankor meg a nem a hivatalokban és/vagy a magyarorszag.hu-n akarok b*szni a rezet, az egy dolog.

Az egész életritmusomra, életmódomra nézve elementáris erejű csapás volt hogy kötött rendszerben dolgozok, azóta nem sportolok rendesen, azóta nem járok koncertekre stb.

Mínusz 150 és a lazázás lehetősege mellett én maradnék a jelenlegi helyeden, inkább ott, amellett fejlesztgetném magam. Ha könyvelő vagy, regisztrálhatsz mérlegképesnek, igazoltathatod a jelenlegi helyeden magad (ha eddig nem tetted volna) és onnantól muszáj hogy fejleszd is magad, hogy meglegyen az évi X kredit. Tanulhatsz valami speciális irányt, IFRS-t, digitális könyvelést, bármit.

Utána jelentkezhetsz jobban fizető ÉS szabad munkakörökre.

A lazázós munkahelyen mindig ott a fejlődés lehetősége, csak kellő önfegyelem kell hozzá.

A merev munkahelyen akkor tudsu fejlődni ha egy pl. kiégés miatt elveszted a munkahelyed és van pár szabad hónapod amikor rá is kényszerülsz a tanulásra.

Nem írtad azt se, melyik városon belül lenne az új hely. Ha csak Budapesten belül, eszem ágába nem jutna váltani, és BKV-n szívni a leprás csöves h*ggyszagot. Ha kisebb városon vagy Budapesten belül lenne az új hely akkor az egy plusz pont, de csak ha ugyanúgy sétatávolságra van.

2023. nov. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*budapesti kerületen belül
2023. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy kisvárosban vagyok, kb 25ezer fős település. Az új hely kerékpárral kb 30 perc, kocsival alig 5 perc.
2023. nov. 8. 15:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Az általános szabály az az, hogy 30% pluszért vált az ember.
2023. nov. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez cafetériával együtt kb 41%-ra jön ki.
2023. nov. 9. 15:30
 9/10 A kérdező kommentje:
Ma volt egy telefonos elbeszélgetésem velük, kiderült, hogy munkaidőben ez is kötetlen, illetve heti 1-2 napa van lehetőség home office-ra is, persze a betanulási idő után. Illetve ha felelevenítem az elkopott nyelvtudásomat, akkor lehet majd igényelni magasabb fizetést (elvileg).
2023. nov. 9. 15:32
 10/10 anonim ***** válasza:
ha kocsival 5 perc, bicajjal sem több 15nél
2023. nov. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!