Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató rossz néven...

A munkáltató rossz néven veheti, ha 1 nappal előtte lemondom az interjút betegség miatt?

Figyelt kérdés
Kedd délután lett volna egy személyes interjúm az egyik multinál. Hétfő reggel még felhívtak, hogy fixáljunk egy-két dolgot, és mondtam is hogy kedden megyek akkor. Viszont már akkor is köhécseltem meg fújtam az orrom, de nem gondoltam semmi extrára. Aztán később hazajött faterom, ő rosszabbul volt, és csinált is egy covid tesztet ami pozitív lett. Emiatt én is csináltam egyet, és az enyém is pozitív lett. Ezekután felhívtam a HR-est, hogy tudom hogy beszéltünk reggel, de azóta lett egy pozitív tesztem, és elszeretném napolni az interjút. Kicsit ilyen lekezelő módon, de mondta hogy megérti, és persze napoljuk el, de nem tudja mikor lesz ideje a főnökségnek újra fogadni engem, de hogy ma mindenképp küld még e-mailt ezzel kapcsolatban. Hát, azóta se jött e-mail. Tényleg emiatt offoltak ki? Vagy csak szimplán elfelejtették? Vagy azt hiszik, hogy kamuznék valamiért?

nov. 9. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Honnan tudjuk? Nincs torvenyileg szabalyozva, hogy rossz neven veheti-e vagy nem. Van, aki rossz neven veszi es van, aki nem.
nov. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Én elmentem volna inkább.
nov. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha találtak megfelelő embert, akkor valószínűleg nem fognak keresni. Keresd fel, vagy elfelejtette, avagy már nem aktuális a pályázat.
nov. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%

De csak azért nem mentél el, mert köhécseltél és pozitív lett a covid teszted? Más bajod nem is volt?

Szerintem ez nem nyomós indok, és gondolom a munkáltató szerint sem, azért volt lekezelő, és azért nem küldött emailt.

nov. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tuti, hogy offoltak.

Azt kellett volna kérni, hogy legyen online az interjú...

nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
4-es, azért egy pozitív covid teszt még mindig elég nyomós indok. Most én is covidos vagyok, 2 hete. 1 hétig magas lázam volt, torokfájás, az egész család kidőlt. Én az ellenségemnek sem kívánnám. Persze ha a HR-es cicababa szeretné elkapni, hát be lehet menni terjeszteni. Amúgy nekem pont most volt online interjúm. Az inkább elgondolkodtató, hogy a mai világban milyen cég az, aki nem online interjúztat.
nov. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak akkor fognak keresni, ha senki más nem felelt meg az interjúztatottak közül. Ez szomorú, de valahol érthető.

Én tök maradi vagyok, meg kb.akkor voltam állásinterjún utoljára, amikor még internet se volt, ezért eszembe se jutott. De most, hogy mondják, ez jó ötlet, igazán felajánlhatták volna.

Azt viszont ne sajnáld, ha esetleg tényleg emiatt offoltak. Én nem fosok a covidtól, jól viseltem, de azt tapasztaltam, hogy nagyon egyénfüggő. Barátnőm például tök sz@rul mindegyiket. (Többször volt.) Ezért nem szívesen dolgoznék ilyen cégnél, mert ha azt elvárja, hogy betegen menj interjúra, akkor azt is elvárná, hogy betegen járj dolgozni. Nem tartom korrektnek, se a kollégákkal szemben, se a beteg dolgozóval szemben.(Pont azért, mert nem mindenki viseli jól. De egy sima influenza se kellemes.) Szóval ne várja már el, hogy direkt terjesszék. A beteg meg, ha sz@rul van és táppénzre menne, akkor ne húzgálja a száját.

nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

7-essel értek egyet. 2 hete küzdök a coviddal, harmadszor vagyok benne, nekem ez mindig minimum 3 hét szokott lenni. Szóval én nem igazán díjaznám, ha valaki covidosan beülne mellém az irodába. Azon kívül nem várhatja el, hogy betegen interjúzz, már az odaúton is terjesztheted. Ráadásul nem biztos, hogy betegen az ember a legjobb formáját tudja hozni.

Szóval ha emiatt nem vesz fel, akkor szerintem is jobban jártál.

nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érthető és normális indok. Nekem egy csomószor átette a munkáltató az előre lebeszélt interjúkat, ha nekik szabad, akkor neked is. Gondolhatod ez sok embernek milyen sok +logisztikával jár az adott munkahelyén.
nov. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!