Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angol újratanulás vagy német...

Angol újratanulás vagy német középfok?

Figyelt kérdés

Bízok benne,hogy vannak itt anyukák,apukák,családos emberek is. Két kislányom van,ikrek,másfél évesek. Még egy bő évig itthon leszek velük. Angolból felsőfokú nyelvvizsgám van, ezt tíz éve szereztem meg,azóta minimálisan használtam csak. Németet általánosban tanultam,nagyon régen,nyelvvizsgám nem volt, talán kb B1 szintén lehettem anno (20 éve). Nem tudom,melyiknek álljak neki. Azért remélem,vannak itt családos emberek is,átlatjak,mit is jelent kisgyerekkel otthon lenni,mennyi az idő,energia és agyi kapacitás,és nem kapok olyna választ,hogy a kettőt együtt. Amk a legjobb lenne nyilván ,mindkettővel foglalkozni,de örülök,ha csak az egyikkel sikerül, már napi kb fél órát.Ha a németet választom,nagyon jó munka lehetőségek nyílnak meg előttem,és szerintem egy év alatt elég jó szintre elérnék (fenykoromban főiskolán kevesebb,mint másfél év alatt tettem le franciából a nulláról kilencven százalékos középfokút,azért merem ezt így kijelenteni). Az angol viszont hamarabb visszajönne,egy év alatt simán vissza tudnám felsőfokra, még a lányok mellett is,viszont elesnék jó pár munkától ahová kell a német. (Pénzügyi terület,sok német cég van felénk).

A karrier,fizetés rovatba remélem,maradhat,mert nem elsősorban tanulási tippekre vagyok kíváncsi,hanem pénzkereseti szempontból,melyik választás lenne jobb?



nov. 12. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Angol, majd német
nov. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy nem tanulnod kell, hanem hangoskönyv/film angolul
nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyértelmű számodra, hogy a némettel lesz jobb munkalehetőséged, akkor szerintem neked a német.


Angolból, ha van középfokúd, akkor mindegy.

nov. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Màrmint középfokú nyelvtudásod, akkor mindegy. Az állásintejúkon át fogsz menni, gondolom nem angolul kell tárgyalnod bárhova is mész.
nov. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,logikus lenne az angol,utána a német,viszont az idő és az energia nagyon szűk keresztmetszet. Amit ebben az egy évben nem érek el,utána már nagyon lassan fog menni...teljes állás,három gyerek mellett egész biztosan (van már egy nyolc éves fiam is). Ha most nem kezdek bele a németbe,akkor már csak jóval később fogok,és mire használható nyelvtudás is lesz abból..nos,talan a lányok fel is nőnek addig. Ezért tiprodok,mint az a bizonyos galamb,melyik lovat is uljem meg.
nov. 13. 14:56
 6/7 Thunderfairy ***** válasza:

Én újratanulnám az angolt a helyedbe. A világon mindenhól beszélik. Plusz az angol melett, veszel magadnak valami elektronikus cikket, mondjuk egy új mosogépet. Angol nyelvű használati utasitás garantáltan lesz hozzá. Interneten meg akarsz tudni valamit amiről magyareul nem igazán találsz információt. Angolul fogsz találni leírást róla. És még lehetne példálozni ilyenekkel.


Tehát. Angol újratanulása.

nov. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért annyira megy az angol hogy használati utasítást megértsek,infókat kokeressek,de még eladni se tudnának azért. Talán le tudnék tenni egy középfokút is bármikor,írásban legalabbis biztosan.
nov. 13. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!