Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha(várhatóan) mostanában...

Ha(várhatóan) mostanában veszítem el az állásom, jobban megéri jövőre elmennem álláskeresési járadékra az emelkedő összeg miatt? Vagy a visszamenőleges összeg szerint lesz úgyis számítva? Jelenleg ugyebár bruttó 7733 ft/ jogosultsági nap.

Figyelt kérdés

Megérné még inkább egy hónapot addig "melózgatni bárhol" akéár alkalmiba is és azután "kivenni" a járandóságot?


Vagy nem lesz jelentősége, mivel ha ugyebár jövő januárra emelkedik a minimálbér-bérminimum és ezzel az álláskeresési járadék összege is, így az onnantól érvnyes jogszerző időre lesz majd csak érvényes az emelt összeg (.) ?


Hogy működik ez közigazgatásilag? Ki szakértő ebben?



nov. 17. 12:06
 1/7 A kérdező kommentje:
#okosan #megéri #jövőre
nov. 17. 12:06
 2/7 anonim ***** válasza:

Iden decembertol emelkedik a minimalber.

Van egyaltalan annyi jovedelmed hogy a max folyositasi osszeget kapd?

nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt az összeget már a határozatomból írtam ki, mellesleg májusba is voltam segélyen :)


Most 57 napra állapították meg és ez már szerintem a max keretet kimerítette így, mivel májusban is 50 valahány napra kaptam, csak akkor még nem volt meg minden papírom minden munkahelyről, meg azóta is volt egy rövidebb munkaviszonyom..

nov. 17. 13:00
 4/7 A kérdező kommentje:
Ne zavarjon meg a nem feltételes mód, lényegében párom nevében is szól a kérdés, csak engem már a héten elküldtek, és valószínű őt is el fogják.
nov. 17. 13:03
 5/7 A kérdező kommentje:
*múlt héten
nov. 17. 13:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Az álláskeresővé válásod napja a mérvadó. Nem véletlen. :)


Tehát az álláskeresővé válásod napját megelőző 4 naptári negyedévben elért járulékalapot képező jövedelemből fogják megállapítani az ellátásod összegét függetlenül attól, hogy 1 hónappal később igényled, vagy sem. Ez minden mást is "húz" magával.

nov. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja igen tényleg! Akkor már így minden világos! Köszi.
nov. 18. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!