Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Központifűtés- és gázhálózat...

Központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő mennyire kelendő szakma?

Figyelt kérdés

A mostani időszakban kb 650-700ezer ft egy intenzív tanfolyam amire nehezen összetettem a pénzt (tanulásra mert mindenképp elszeretnék végezni egy kézzelfogható szakmát) és ez a szakma jelenleg általános iskolai végzetséggel elvégezhető és középfokú végzetésget is ad ami számomra jó hír.


Az tanfolyam után (1 éves intenzív) elhelyezkednék egy céghez ameddig kellő tapasztalatot szerzek élesben, és biztonságosan/ magabiztosan tudok egyedül dolgozni hogy véletlenül se okozzak vagy csináljak a rutintalanságommal hibát valaki lakásában, és egy idő után egyénlileg folytatnám.


Éves szinten mennyire kelendő a szakma? Mennyire lehet egy nyugalmas (és itt nem a munkaórákra hanem inkább az anyagi megélhetésre/stabilitásra gondolok) élete élni?



Kérlek titeket hogy a nézd meg a Mészáros Lőrinc stb stb és Fideszes poénokat most ne írjátok... Elég bajom van nekem a kormánnyal mint úgy általában a legtöbb embernek....



nov. 19. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Semennyire már régen is csak a vállalkozók éltek meg belőle, de az "alapképzésen" túl számos "minősítő" vizsga van utána szerintem, amit már a gázszolgáltató stb tart a különféle termékekre.


Például mint a körmösöknél, hogy van vagy 20 féle termékvizsgája, hogy ezzel a lakkal meg azzal a géllel is tud körmözni és a szükséges technikát alkalmazni.


Én sima mávos karbantartóként melóztam olyannal aki víz gáz kp fűtésszerelő szakmunkást csinált még hajdanán...


Az egész szrnak már rég vége, rendszerek meg szabványok vannak, meg gondolom minden továbbihoz "rész-szakképesítések" kellenek.

De maga az "ősszakma" egy sima karbantartós gyorsszervizes vállalkozáshoz bőven elég

(hiszen ott egyéni felelősségvállalás van, a saját céged mögött ugyebár te vagy).

nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Manapság a te "szakmádat" potnosabban amivel az iskolád le akar húzni 6-700 ezerrel, úgy nevezik, hogy ÉPÜLETGÉPÉSZ-TECHNIKUS, és erre manapság már külön "Generálkivitelező" cégek, sőt multik vannak...


Szóval ne dőlj be!!!


Irány a munkaügyi központ!


A pénzedet meg tedd el, mert a manapság még piacképesnek mondható "szakmák" a munkaügyi központon keresztül INGYEN elvégezhetőek!


Addig meg dolgozol mellette EFO-ként alkalmi munkába (szinte bármit).


De ne dobáld be a pénzedet a

"sanyarú sorsú tanártársadalom önsegélyező rendszerébe".


Szóval csak ésszel! Sok sikert!

nov. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Talalkoztam épületgepesz szerelővel aki többet keresett mint én mernökként.
nov. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!