Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit takar a felmondási idő?...

Mit takar a felmondási idő? Felmondtak nekem és az áll a felmondás okának,hogy 30nap felmondasi idő,plusz két havi végkielégítés.Akkor 3 havi plusz fizut kapok az utolsó havi fizumon kívül?

Figyelt kérdés
nov. 21. 09:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#6 A felmondási időd 1 hónap, amire jár fizetés. Te abba kavarodtál bele, hogy hó közben történt a felmondás. Attól függetlenül addig az ideig jár a fizetés amíg munkaviszonyod van a cégnél, és amíg tart a felmondási idő.


Úgy szokás, hogy ha 1 hónapos a felmondási időd és a cég szünteti meg a munkaviszonyt munkáltatói felmondással, akkor a felmondási időd feléből, azaz 2 hét munkavégzés alól felment. Ez azt jelenti hogy a felmondási időd felében nem kell bemenned dolgozni.


Ha neked dec. 1-jétől nem kell bemenned, akkor valószínűleg nov. 15-17-e körül történt a felmondás. Onnantól kezdve a felmondási idődet töltöd. Megkapod a novemberi fizetésed ahogy szoktad. És a decemberre eső munkanapok (amiken nem kell bemenned) utáni béred a felmondái idő lejárta után, azaz a leszámolás napjától számítva 5 munkanapon belül megkapod, a végkielégítéseddel együtt ami plusz 2 havi munkabér.


Ha a dátumok nagyjából úgy vannak ahogy az előbb írtam (abból következtettem erre hogy dec. 1-jétől nem kell dolgoznod), akkor december 15-én pénteken van az utolsó munkanapod a cégnél. Ettől számolva 5 munkanapon belül azaz dec. 22. péntekig megkapod a decemberre eső fél havi és a végkielégítésként kapott 2 havi fizetésed.

nov. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"akkor valószínűleg nov. 15-17-e körül történt a felmondás. Onnantól kezdve a felmondási idődet töltöd"


vagy nem. Ugyanis nem indul minden esetben a következő naptól, lehet más dátumot meghatározni a felmondásban.

nov. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
26%
Van pofád leírni, hogy ÉN nem értem...?!?!
nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#12 "akkor valószínűleg" "15-17-e körül" de külön is veheted a kettőt. Előbbi feltételezés, utóbbi sem pontos dátum meghatározás.
nov. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Úgy szokás,"


Ez nem szokás, hanem kötelező! Ha a munkáltató mondja fel a munkaviszonyt, akkor a felmondási idő felének megfelelő időtartamra köteles a dolgozót a kérésének megfelelő időpontban felmenteni a munkavégzés alól. A felmentési időre bérezés munkavégzés nélkül is jár. A dolgozó maximum 2 részletben kérheti a felmentési idejét kiadni.


A végkielégítés az ezen felül járó egyéb juttatás. Mintha csak jutalmat kapnál pluszban.

nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!