Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25 évesen mibe érdemes tartani...

25 évesen mibe érdemes tartani a pénzt, mibe érdemes befektetni?

Figyelt kérdés

Szeretném ha a pénzem nem csak a bankszámlámon gyűlne és állna, hanem dolgozna is. Mibe érdmes fektetni rövid-, közép-, illetve hosszú távon?

Biztonsági tartalékomat pl. állampapírban tartom, de ez csak az értékét tartja, nem kamatozik jelentősen. Gondolkodtam önkéntes nyugdíjpénztáron, de ettől félek kicsit. Milyen opciók vannak még?



nov. 28. 00:50
 1/8 scamdemic ***** válasza:
nov. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Részvény, részvénytartalmú ETF.
nov. 28. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Bitcoin
nov. 28. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Elmúlt években rövid/középtávon kötvénybe volt érdemes befektetni, míg hosszútávon (10-15+) ingatlan, részvény. Viszont míg előbbihez nem szükséges szakértelem, utóbbiaknál érdemes kicsit utána olvasni.
nov. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Eddig saját magamba fektettem be.

Nyelvtanulás, magántanár, tanfolyamok, szakmai képzések és hasonló.

Stabilan megvan már a nettó milliós fizetés de már nem igazán van fejjebb ezért más után néztem.

Vettem lakást, tettem állampapírba, nyitottam ltp számlát, hogy veszek több lakást 3-4 év múlva.

Vettem pár nagyobb cég részvényeiből is de csak kisebb összeget.


Eléggé laikus vagyok pénzügyekben, azért ezeket választottam mert nem kell hozzá sokat tudni.

nov. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó, szerintem ennyit lehet tenni. Talán vállalkozás indítása, ha van ötleted. Esetleg arany!
nov. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

“Esetleg arany!”


Minek? Épp történelmi csúcs közelében van. Ha esetleg 2011-ben vettél, akkor most épp pénzednél vagy. 12 év alatt nem korrekt hozam a nulla.

nov. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%

Rövid távúként diszkont kincstárjegyet (DKJ) javaslom az államkincstárnál.


Hosszabb távon pedig ETF, tőzsde. Ezeket viszont jól meg kell fontolni!


C opcióként egy vállalkozást is érdemes indítanod, de csak akkor ha érdekel az amiből vállalkoznál.


Most jelenleg az állampapír piac évi 7% körüli kamatot ad. Ne feledd ez adómentes (már ha olyat veszel). Szerintem nem rossz! Nyílván akkor vagy a legjobb helyzetben, ha minden hónapba tudsz ide-oda befektetni, mert akkor méghatékonyabban dolgozik a pénzed.

nov. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!