Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamionsofőrből karosszéria...

Kamionsofőrből karosszéria lakatos?

Figyelt kérdés

23 évesen azon gondolkodok, hogy abba hagynám a kamionos pályafutásom(gépszállítás,daruzás ilyenek...nem átlag sofőr) és elkezdenék egy karosszériás iskolát aztán belevágnék egy vállalkozásba. Szoktam itthon tevékenykedni autókkal kapcsolatban. Ismerősöknek csináltam már jó pár dolgot, illetve saját magamnak is mert terepjárózok és ugye ott kell ezt azt csinálni.

Bp agglomerációban élek.


Jobban tudnék keresni? Szerintetek hülyeség?



nov. 29. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

A szarabb autószerelő még meg-megvan, mert cserélgeti az alkatrészeket mint a hülye.

A karosszéria lakatoshoz kell tudás és tapasztalat. Azért nem csak annyi, hogy kalapálsz kettőt.

Nem árt ha hegeszteni is tudsz, plusz kell hozzá sokféle szerszám is.


Kicsit vakon állnál bele a vállalkozásba szerintem. (van tőkéd egyáltalán?)

nov. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem azonnal. Először csak dolgoznék valakinek vagy itthon csinálnám ennek annak. Nincs konkrét terv.

Garázsom van itthon, van CO, Awi gépem,csőhajlítóm stb stb. Lemez hajlítót, angolkereket, ziknizőt kellene még szereznem. De mire elvégzem az iskolát ezeket is be tudom szerezni.

nov. 29. 18:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és spotter gépet is szerezhetnék. De ezek csak pár száz ezres kiadások. Gyakran veszek ennyiért szerszámokat hobbiból.
nov. 29. 18:10
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
22 éves vagyok most hagytam abba a kamionozást. 18 éves korom óta sofőrködtem. Én hegesztőnek mentem. Nyílván a pénz szarabb mint sofőrként, de csak 8 órát dolgozok, mindennap otthon, nyugis meló. Szerintem megéri váltani csináld nyugodtan. Jobb élet ez mint az a k-*va sofőrködés
nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hozza penzed hogy elindulj, akkor hajra. Max ha nem jonnek be a szamitasaid, visszamesz a fuvarozasba.
nov. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4

Hasonló helyzetben vagyunk akkor.

Mondjuk én csak belföldezek.

nov. 30. 05:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék hozzá, hogy ahhoz hogy saját vállalkozást indíts az adott tevékenységben, valószínűleg igényel bizonyos kritériumokat aminek a műhelyt meg kell feleltetni. Gondolok itt arra hogy mosható burkolat, öltöző, mosdó, stb. Az aknára is külön előírások vannak, még annak a világítására is. Egy családi ház garázsa önmagában alkalmatlan erre. Nézz utána pontosan hogy van, nem biztos hogy jelen felállásban végezhetsz ott autószerelő vagy karosszérialakatos tevékenységet.
nov. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#6


Igen, fiatalon ez a munka pláne rengeteget elvesz.

Majd én is egyéni vállalkozó irányba szeretnék tovább menni, ha lesz elég tapasztalat. Pl: helyszíni bérhegesztés vagy valami hasonló


#4-es voltam

nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!