Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelezhet a munkáltató...

Kötelezhet a munkáltató szombati rendkívüli munkabeosztásra az adventi időszakra? Csak felmondással tudom megoldani?

Figyelt kérdés
2 kisgyermekem van 4 és 7 évesek. Páromnak saját vállalkozása van, szombat vasárnap is dolgozik, 10x annyit keres mint én, egyértelmű, hogy nem marad otthon a gyerekekkel. Én 4 órában dolgozok, én vagy anyukám viszi hozza a gyerekeket, ha aznap dolgozok, de sok unokája van, plussz mamámat ápolja. Nem akarom ezt is ráterhelni. Mondhatok nemet a hétvégi munkára arra hivatkozva, hogy nincs ovi, se suli, nem tudom hova rakni a gyerekeket? Bébiszitterről meg hallani se akarok, többet kéne fizetnem neki, mint amennyit aznap keresek, és nem szivesen látnék egy vadidegent a házunkban.
nov. 30. 20:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

A te esetedben simán mondanám hogy nem leszek elérhető, így nem tudok megjelenni a munkahelyen hétvégén. Nem kell taglalni hogy miért.

Ha ezért kirúgnak, másért is kirúgnának, de nem feszülnék rá.

nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felmondás helyett érdemes jelezni a problémát és megoldást keresni a problémára. Hogyha nem nyitottak rá, akkor marad a felmondás, de jobb helyeken nem ennyire szőrös szívűek.
nov. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
22%
Az egyéni szociális problémád senkit se érdekel. Az számít mi van a szerződésedben, de azt ugye nem osztottad meg, így nem tudunk segíteni.
nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ez nem szerepel a munkaszerződésben, mivel egyébként hétköznap van csak nyitva a bolt. Túlóra nincs megemlítve sem.
nov. 30. 22:11
 5/26 anonim ***** válasza:
75%

"Ez nem szerepel a munkaszerződésben"


Akkor mi a kérdés?

nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nem szerepel a munkaszerződésben, "


A túlóra? Amit a munkaszerződés nem részletez, arra az MT az irányadó. Abban van túlóráról szó ->


MT szerint nem rendelhető el rendkívüli munkaidő:

- várandósságtól a gyermek 3 éves koráig

- gyermekét egyedül nevelő esetén a gyermeke 3 éves koráig,

- gyermekét egyedül nevelő számára a gyermek 3 éves és 4 éves kora között csak írásos beleegyezésével rendelhető el túlóra.


Te viszont nem túlóráról kérdeztél, hanem más munkaidő-beosztásról ->


A munkáltatónak a munkaidő-beosztást legalább egy hétre, a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetét megelőzően legalább 168 órával korábban írásban kell közölnie a dolgozóval. Közlés hiányában az utolsó munkaidő-beosztás az irányadó.


A munkáltató a közölt munkaidő-beosztást, ha gazdálkodásában vagy működésében előre nem látható körülmény merül fel, a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetét megelőzően legalább 96 órával korábban módosíthatja. A munkáltató a közölt munkaidő-beosztást a munkavállaló írásbeli kérésére is módosíthatja.


Az advent az előre látható dolog, tehát nem számít rendkívüli eseménynek.


A fentiek fényében még időben van a munkáltatód, hogy írásban közölje az új munkarendet veled.


"Csak felmondással tudom megoldani"

Azzal biztos nem. Ha nem vagy már próbaidőn, akkor van felmondási időd. MT szerint 30 nap. Bele fog esni ebbe a 30 napba az advent is. Ha próbaidőn vagy még, akkor nyilván rögtön távozhatsz.

Próbaidő akkor van, ha azt munkaszerződésben ki is kötötték. Ha nem kötöttek ki próbaidőt a szerződésben, akkor az nincs.

dec. 1. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
54%
Torvenyileg igen, megteheti. De te torvenyileg minden hetvegen be tudsz lazasodni ha van egy jo csaladorvosod...
dec. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%
Apával oldd meg, a pénz nem minden, legalább a gyerekeivel is törődik hétvégén.
dec. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
54%
pont azon a hétvégén lettél covidos.. ennyi eszed legyen már. elmész a háziorvoshoz és meg van oldva.
dec. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%

Időben szólt, elrendelheti.

De miért van munkahelyed ha büdös neked a munka?

dec. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!