Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelezhet a munkáltató...

Kötelezhet a munkáltató szombati rendkívüli munkabeosztásra az adventi időszakra? Csak felmondással tudom megoldani?

Figyelt kérdés
2 kisgyermekem van 4 és 7 évesek. Páromnak saját vállalkozása van, szombat vasárnap is dolgozik, 10x annyit keres mint én, egyértelmű, hogy nem marad otthon a gyerekekkel. Én 4 órában dolgozok, én vagy anyukám viszi hozza a gyerekeket, ha aznap dolgozok, de sok unokája van, plussz mamámat ápolja. Nem akarom ezt is ráterhelni. Mondhatok nemet a hétvégi munkára arra hivatkozva, hogy nincs ovi, se suli, nem tudom hova rakni a gyerekeket? Bébiszitterről meg hallani se akarok, többet kéne fizetnem neki, mint amennyit aznap keresek, és nem szivesen látnék egy vadidegent a házunkban.
2023. nov. 30. 20:52
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
35%
Párszor már felmerült, hogy csak az kapjon nyugdíjat akinek van gyereke.
dec. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Hat neked otthon lehet felmerült, de ettől még ezt soha nem fogja meglépni egy kormány se, mert utána véletlen "felmerül" hogy akinek nincs gyereke ne fizessen hozzájárulást se....
dec. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
22 nem látod, hogy senki sem fog itt veled egyet érteni? Nem beszélve arról, hogy a kérdésem azóta megoldódott, a beugrós kolléga elvállalta a szombatokat.
dec. 6. 23:05
 24/26 anonim ***** válasza:
51%

"22 nem látod, hogy senki sem fog itt veled egyet érteni?"


Én azt látom, hogy egyetértek a 22-es válasszal...

dec. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
24, igazad van, laposföld hívők is többen vannak, rosszul fogalmaztam. Tehát te is egyet értesz azzal, hogy a mostani nyugdíjasoknak te fizeted meg a nyugdiját, de a te nyugdíjadat nem az aktívan kereső generáció fogja fizetni? Én erre értettem a válaszom. És mit akartok itt elérni a kérdésem alatt?
dec. 7. 06:48
 26/26 anonim ***** válasza:

Nem vagyok laposföld hívő.


"Tehát te is egyet értesz azzal, hogy a mostani nyugdíjasoknak te fizeted meg a nyugdiját, de a te nyugdíjadat nem az aktívan kereső generáció fogja fizetni?"

Kirovó-felosztó rendszer van, nyilván nem is lehet másképp, minthogy az éppen aktuális járulékfizetők fedezik az éppen aktuális kiadásokat ilyen téren.


Én a 22-es válaszolóval kapcsolatban írtam, hogy egyetértek vele. Ő erre reagált:

"Párszor már felmerült, hogy csak az kapjon nyugdíjat akinek van gyereke."


Hát ezzel nem értek egyet, ahogy a 22-es válaszoló sem.

dec. 8. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!