Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelezhet a munkáltató...

Kötelezhet a munkáltató szombati rendkívüli munkabeosztásra az adventi időszakra? Csak felmondással tudom megoldani?

Figyelt kérdés
2 kisgyermekem van 4 és 7 évesek. Páromnak saját vállalkozása van, szombat vasárnap is dolgozik, 10x annyit keres mint én, egyértelmű, hogy nem marad otthon a gyerekekkel. Én 4 órában dolgozok, én vagy anyukám viszi hozza a gyerekeket, ha aznap dolgozok, de sok unokája van, plussz mamámat ápolja. Nem akarom ezt is ráterhelni. Mondhatok nemet a hétvégi munkára arra hivatkozva, hogy nincs ovi, se suli, nem tudom hova rakni a gyerekeket? Bébiszitterről meg hallani se akarok, többet kéne fizetnem neki, mint amennyit aznap keresek, és nem szivesen látnék egy vadidegent a házunkban.
2023. nov. 30. 20:52
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
10, ne haragudj ismerjük egymást? Mindig bementem akkor is dolgozni, mikor betegek voltak a gyerekek, mivel tilos a táppénz, mint a legtöbb csodás munkahelyen(igen, tudom hogy törvénytelen és hogy elvileg ilyen nincs, pedig a gyakorlatban igen) és vittem őket szó nélkül a mamához, de a hétvégét igenis oldja meg a beugrós kollégával. Ennyi. A büdös a munkáról meg annyit, hogy otthon sokkal több dolgom van, ezzel a logikával dolgozni mennék inkább. Ezek tények voltak és véletlenül se vedd magyarázkodásnak, nem kell véleményezni. Ezzel le is zárnám a kérdést, eldöntöttem.
2023. dec. 3. 16:23
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert akinek pl nincs gyereke annak nincs dolga hétvégén? Utálom mikor a gyerekekkel takaróznak, főleg hogy nem is egyedül neveled őket.
2023. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
30%
Akinek nincs gyereke az annyit is ér.
2023. dec. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
#13 Ne feledd, a nem gyerekes dolgozok adoznak a gyerekesek helyett is, gyakorlatilag felig ok tartjak el a gyerekesek gyerekeit, a nyugdijasokkal egyutt.
2023. dec. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
12, igen azt gondolom és tudom is, hogy akinek nincs gyereke sokkal több ideje is van, mivel képzeld egykor én is gyerektelen voltam. Nekem ellenben veled van viszonyítási alapom.
2023. dec. 4. 21:55
 16/26 anonim ***** válasza:
35%

14, ha nem vállalsz gyereket nem lesz aki téged eltartson 30-40 év múlva.

Gyerek nélküliekre ki kéne vetni extra adót ezzel növelve a gyerekvállalási kedvet.

dec. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
16: Még jó hogy pont ezért FIZETSZ nem keveset nyugdíj járulék nevén....
dec. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
35%

Nagy tévedésben élsz, amit befizetsz nyugdíjjárulékként abból nem lesz nyugdíjad mert a mostani nyugdíjasoknak odaadják.

Amikor majd te leszel nyugdíjas az akkor dolgozók által befizetett nyugdíjjárulékot fogod megkapni.

dec. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
18: Nagy tévedésben élsz, mert én pont magasról telibe kaksizom hogy azt az állam honnan húzza majd elő később. Én befizettem szal hogy ö azt elrakja, vagy elkölti azt később majd összekalapozza nekem irreleváns az az ő problémája...
dec. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Hiába kaksizol rá, ha majd nem kapsz nyugdijat, mert nem lesz aki kitermelje. Az hogy most befizeted az nem biztosíték, majd jól felemelik a nyugdíjkorhatárt, megmurdálsz mire a nyugdíjadat megkapnád. Örülj neki, hogy van még aki vállal gyereket ebbe a világba.
dec. 6. 10:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!