Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért érzem azt, hogy lenézik...

Miért érzem azt, hogy lenézik a kormányhivatali munkákat?

Figyelt kérdés
Nagyon röviden, eleve elképesztően nagy munkaadó, nem valami kis cég. Stabil, baromira. El tudsz menni normálisan betegszabira, szülni stb. A fizetéseken, meg meglepődnek, amikor elmegyek 1-2 helyre a versenyszférába, és elárulom, hogy mennyit keresek, teljesen kiakadnak.

dec. 1. 10:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%
Bűnözők, az adómat lopják, és részt vesznek a demokrácia leépítésében.
dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Épp ezért. Bárki el tud élősködni a kormányhivatalban az adófizetők pénzén. Nem piaci alapon működik, aki két szülés között csak betegszabin van sem basszák ki. Mindig legalább 2 órás sor bármilyen ügyintézést szeretne az ember, mert az a pár aki legalább aznap befáradt az irodába is telefonál, kávézik stb. Azért van lenézve mert ha egyszer akárhogy bejutottál 0 kompetencia kell hogy bent is maradj.
dec. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
1, hogy miben, meg mik?
dec. 1. 10:51
 4/21 A kérdező kommentje:
2 bizonyára Te is 0-24 ben dolgozol :) Az meg mi hogy élősködik? Te meg más cégen élősködsz, akinek meg más a tulajdonosa. Gondolom az ismerőseidről is ezt mondanád, ha ott dolgozna.
dec. 1. 10:53
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

#2-es vagyok, volt már hogy heti 6 nap 12 órában nyomtam amikor muszáj volt. A cég azért fizet, mert nekik megéri, hogy te dolgozz nekik. Az adófizetőket ki kérdezte meg, hogy a sok hivatalnok megéri-e nekik? Van amugy kormányablakban dolgozó ismerős, szoktuk heccelni hogy pióca😄 (de am haverok vagyunk bírjuk a srácot)


Azt kérdezted miért, szerintem ezért, lehet nem egyetérteni vele, de ez az én véleményem.

dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5 oksi, de azért a pióca azért durva, bár ha őt nem zavarja
dec. 1. 10:59
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
5 évet húztam le a NAV-ban jogászként, hogy meglegyen a szakvizsgám és a gyakorlatom, nekem aztán nem kell bemutatni. A fizetések siralmasak, a versenyszférában bármilyen munkakörben minimum a duplája. Egy csomó munkakörben - pl adóellenőr, informatikus - olyan emberek dolgoznak, akik siralmas kompetenciákkal rendelkeznek, és sehová nem kellenének a piacgazdaságban, ez az egyetlen hely, amelyik befogadja ezt a szerencsecsomag tömeget. Nyilván persze, aki itt dolgozik, annak a pszichéje kitalál valami önigazoló kamusztorit, hogy ez milyen fasza, mert azt valahogy egyik sem reklámozza, hogy 40 pluszosan, diploma, nyelvtudások, lényegi szakértelem hiányában a kutyának nem kellenek egy céget hátráltatni, nem volt más munkáltató, ami megtürné őket, csak a kormányhivatal.
dec. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
7 ezt mondjuk azért sem értem, mert ha valaki vált, akkor majd az ottoni munkákat fogja ellátni, megcsinálni határidőre, ami persze, hogy más mint a kormányhivatali
dec. 1. 11:17
 9/21 anonim ***** válasza:
62%

Az ország évi 4000 milliárdos veszteséggel működik. Nincs Normális szervezet, ahol ez normális lenne, és még büszkék is rá.

Egyformán haszontalan tolvaj az összes résztvevő.

dec. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Általában kevés embernek van pozitív tapasztalata a hivatalokban ülő ügyintézőkről, mert sokszor érzik azt, hogy a sok adminisztráció feleslegesen nehezíti az életüket...


Énnekem vegyes tapasztalatom van ezekről az emberekről.

Átalában én a szimpla ügyitézőket nem hibáztatom, ha normálisak és segítőkészek, mert általában nem ők a hibásak azért, hogy be kell mennem a hivatalba elintézni valamit, mert nem ők találták ki, hogy ezt vagy azt el kell intéznem.


Vannak nagyon segítőkészek, akik igyekszik megkönnyíteni a dolgomat, és vannak rosszindulatú s*ggfejek, akik pedig nem tudják a dolgukat, és csak hátráltatnak. Mindkét fajtával találkoztam már.

dec. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!