Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság mennyire lehet arra...

Manapság mennyire lehet arra számítani, hogy egyéni emelésben részesül a dolgozó?

Figyelt kérdés

Munkahelyet váltottam, ez a második munkahelyem.

a próbaidő végén emeltek természetesen, viszont sokat nem mertem kérni, hogy emberileg se legyen az a benyomás hogy túl sokat akarok már az elején.

(Előző munkahelyemen ebből rossz tapasztalatok születtek).


Plusz tudom fizetésemelést nem szokás kérni, de az előző munkahelyemen másként nem is adtak volna.

Az új helyem korrektebbnek tűnik és magasabb beosztás is (Mérnöki iroda).


Ha korrekt egy cég várható még egyéni emelés a jövőben, amennyiben jól dolgozok? Vagy itthon ez nem szokás, csak amit kiharcolsz az elején magadnak és utána max kollektív emelésből kapsz?


Sajnos eddig egy munkahellyel van tapasztalatom, így nem tudom levonni a konklúziót.



dec. 7. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Lehetseges ha te vagy az atyaisten, egy atlagos munkas fizetését nem fogjak szamot tevoen emelgetni az fix
dec. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
🤷.
dec. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kéred akkor nem fogsz egyéni emelést kapni csak a kollektívet.

Sok helyen van évente elbeszélgetés, hogy milyen teljesítményt nyújtottál az elmúlt évben, azon nyugodtan mondjad az emelést.

dec. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Aki munkahelyet vált annak a jövedelememelkedése eléggé egyéni.
dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Harmadik, igen ilyen itt is van ahogy észrevettem.

Ilyen éves elbeszélgetés

dec. 7. 14:10
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapnál gyakrabban nem illik kérni, de évente meg érdemes megpróbálni újratárgyalni.
dec. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Cégek maguktól maximum inflációt követő emeleseket adnak, ami általában a valós inflációnál jóval kevesebb...


Én pl tavaly 10%ot kaptam, ami a hivatalos infláció felé, a valós inflációnak meg harmada, negyede....

dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha hasznos munkát végzel akkor emelnek. Ha csak egy vagy a senkik között akkor nyilván nem.
dec. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mégis mire emeljenek ha nem nyitod ki a szádat? Nem fognak senki elé odaállni hogy hé haver neked emelünk bért. A főnökség nem a saját pénzének az ellensége.


Ha emelést akarsz akkor menj interjúzni és ha egy másik cégtől kapsz komoly ajánlatot akkor megmondod a főnöködnek az igényedet vagy lelépsz mert kezedben van az offer. Ilyen esetben komolyan elgondolkoznak rajta, hogy megéri-e nekik a veszteséget ha otthagyod a céget vagy inkább emelnek.

dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A kérdésem itt arra irányult hogy az elején, amíg friss vagyok a cégnél adnak e ha beletanulok jobban a szakmába/gyorsabban dolgozok.

Azt értem hogy évek után nem fognak feltétlen osztani egyéni emelést, de feltételezem az elején máshogy megy ez

dec. 13. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!