Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresési járadék miatt...

Álláskeresési járadék miatt mikor jelentkezzek?

Figyelt kérdés
Holnap felmondom a próbaidős munkaviszonyomat. (Előtte tizenéves munkaviszonyom volt folyamatosan, tehát jár az álláskeresési) Ha tehát 12.11. a munkaviszony megszűnése, már aznap /holnap/ menjek is be intézni amit kell? Vagy mivel nem lehet átfedés, csak 12.12.-én menjek be a Munkaügyi Kp-ba? Köszi

dec. 10. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérni fogják az utolsó munkahelyedről a papírokat, munkáltató igazolás, felmondási papír, stb.

Azt még holnap nem fogod megkapni.

A "segély" nem arra való, hogy 3 hónapig lazulj.

Ha az önkormányzat értesít, hogy van munka a szakmádban, és mindenféle kibúvóval elutasítod még az interjút is, megvonhatják a pénzt.

dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Januártól van munkám, hiányszakmában dolgozom, diplomás vagyok, most is lenne munkám, de ha már így alakult, kivételesen nem fogok karácsonykor dolgozni. Viszont kiveszem életemben először a járadékot és a maradék 80%-át is, miután aláírtam az új szerződést. Kb a 90 napi álláskeresési fedezi azt amit 3 hét alatt megkeresnék a szakmámban.
dec. 10. 14:50
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, de munkát is ajánlanak amikor jelentkezel. De akkor a te esetedben nem fognak.

Általában Aldi raktáros, közmunka, stb, az nem szakmába vágó,azt nem fogják felajánlani.

De egyébként ügyfélkapun keresztül is bejelenthető, ha nem akarsz órákig ott állni.

dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Oh, az ügyfélkapus megoldás tetszik, köszönöm az ötletet! :)
dec. 10. 15:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne siess, munkáltatói igazolást és kilépő papírt kérni fognak, a könyvelő nem kapkodja el, pár nap múlva adják oda. De a megszűnés dátuma 11-e lesz, 12-től leszel regisztrálva, akkor is, ha csak 20-án mész be az önkormányzathoz.

Jó pihenés.

dec. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
dec. 10. 15:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha személyesen mész, el ne áruld, hogy megvan már az új helyed, mert ha kifogsz egy fapina ügyintézőt, elhajt.

Természetesen írod az önéletrajzod, látsz lehetőségeket, ahova jelentkezhetsz.

Ha meglesz az új munkaszerződés, nem kell kijelentkezni (ha Mo-n élsz)

Kell az előző munkahely munkáltatói is, így tudod bizonyítani a folyamatos 180napot.

dec. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, ki kell jelentkezni. A kiskönyvem nem elég a munkaviszony igazolásához?
dec. 10. 15:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Én vagy 8 éve használtam ki másfél hónapra, akkor nem kellett.

Nem emlékszem mit kértek be, de sok mindent ki kellett tölteni.

dec. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Holnap szerintem még nem mehetsz, hiszen holnap még nem leszel munkanélküli. Holnapután viszont már igen, akkor attól a naptól leszel jogosult álláskeresésire. Be kell majd mutatod a kilépő papírokat utólag, utána kapod majd meg a pénzt visszamenőleg.

A fennmaradó összeg 80%-át pedig majd 3 hónap múlva kérheted, kérdezz rá, nekem rögtön adtak is nyomtatványt, amit az új helyen ki kellett töltetnem. De ahogy valaki írta, ne említsd, hogy már megvan az új hely, csak kérdezd meg, hogy hogy működik, ha találsz.

dec. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!