Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet hogy ilyen helyen...

Hogy lehet hogy ilyen helyen minimális a dolgozói elvándorlás?

Figyelt kérdés

Az átlag dolgozói kereset kedvezmények nélkül nettó 205-250ezer Ft, az elvándorlás elenyésző, az emberek átlagos állományban töltött ideje 10+ év


(Mielőtt valaki beírná, nem, ez most nem az alapítványi iskola, tényleg. :) )


dec. 10. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Mert szolgalelkű az emberek zöme sajnos, nem képes a jogaiért kiállni.
dec. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egész pontosan milyen jogokért?


Jogsértés nem történik, csak nem tudom ennyiből hogy jön ki a megélhetésük, akár családdal, gyerekkel.

dec. 10. 16:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nyugis ahol nem baszogat folyton a főnök.
dec. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Egész pontosan milyen jogokért?"


Nincs joguk az embereknek a tisztességes megélhetéshez?

Nálunk konkrétan a túlórát már nem fizetik, be se lehet írni... Ez sem jogsértés?

dec. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom annak hogy nálatok milyen jogsértések vannak, mi köze van az én kérdésemhez...
dec. 10. 17:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy hol van a munkahely, és az embereknek milyen más lehetőségeik lennének. Ha az ország keleti részén, ahol szinte semmi munkalehetőség nincs, és ezeknek a dolgozóknak 8 általános a legmagasabb iskolai végzettsége, akkor persze, hogy maradnak.
dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A volt, első munkahelyemen a mai napig ilyen 160 nettó környékéért melóznak az ottaniak. Vidék, kb 40 ezres kisváros, kb 60-70 ezres albérlet árakkal.


Kb ugyanezt a pénzt fizették úgy 5 éve is mikor ott voltam, akkor sem értettem elsőre, hogy ez hogy tudja valaki éveken keresztül csinálni (már akkor is voltak ott ilyen 5-10 év között ott lévő dolgozók).


Aztán ahogy megismertem őket rájöttem, hogy két fajta melós van: akit palira lehet venni pár látszat jófejséggel aztán még magától alakul ki benne a Stockholm szindróma, a másik aki tudja, hogy hülyének van nézve és nevetséges bérért szakad meg, de vagy belefáradt, vagy nem érdekli mert csak a szombatnak él ahol kitombolhatja magát, vagy amúgy értelmes és többre vihetné de már becsúszott neki 1-2 gyerek aztán már nem mer/akar semerre se lépni.


Nyilván a brigádból az élesebb kések ülnek a vezetői pozíciókban akiknek van annyi eszük, hogy kihasználják ezt a lehetőséget így undorítóan sok pénzt a saját zsebükbe hajtva.

dec. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sok szempontból nem, de kb ez egy olyan kivétel ami Magyarország mellett szól vállalkozói szempontból.


Sokan bekonyulnak garasokért, és még annyi eszük is van, hogy megszólják azokat a társaikat akik megmerik említeni ezt, valamilyen formában fel mernek szólalni ez ellen. Ezekből az emberekből végtelen utánpótlás van így saját maguk alatt vágva a fát kb sose lesz itt változás ilyen szempontból.

dec. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

" megszólják azokat a társaikat akik megmerik említeni ezt, valamilyen formában fel mernek szólalni ez ellen"


Csak sokszor a munkakerülő lumperek virtuskodnak ezzel, "hogy ő nem megy el ennyi meg ennyi alatt dolgozni", aztán 5 éve ül már munka nélkül, az anyja mellett a lakásba, és azon kesereg hogy Magyarországon nem lehet elhelyezkedni.

dec. 11. 07:32
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Selejt emberek gyűjtőhelye, akik azért ne mennek el mert máshova nem vennék fel öket úgyse, meg ott dolgozni is kéne szal inkább elvegetálnak nyugdíjig.
dec. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!