Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg rossz a vagyonőr munka?

Tényleg rossz a vagyonőr munka?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert elvileg itt a közeli városban hamarosan indul egy ingyenes személy és vagyonőr tanfolyam és szívesen elvégezném, viszont nagyon vegyes a megítélése ennek a szakmának, ahogy látom.

Akik esetleg ebben dolgoznak, tudnának róla írni picit? Egyébként nem örökké ezt szeretném csinálni, csak ideiglenesen, jövőre szeretnék egy "komolyabb" tanfolyamot elvégezni, csak arra még nincs meg a keretem, addig gondoltam a vagyonőrt megoldásnak.



dec. 11. 10:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Ha ingyenes és van időd végezd el, abból bajod nem lehet ha többet tudsz.
dec. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell semmi csinálni egész nap csak ácsorogni, olyan embereknek való akik nem szeretnek dolgozni de szeretnének fizetést.
dec. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%

13-16 órába állsz valahol, minimálbér, szabadság, táppénz nincs.

Az ilyen biztiőr cégek kb maffia módjára működnek. Három havonta becsődöltetnek egy ilyen céget, és új névvel megy tovább az egész.

dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Ezt értem 3-mas, hogy ilyen is van, de gondolom egy hotelben, irodaházban, üzletházben, szállodában azért annyira nem vészes az őrködés. Balatonpart közelében lakom, itt rengeteg hotel, szálloda, étterem, üzlet van. Arra gondoltam, hogy ilyen helyeken biztosan lehet munkát találni.
dec. 11. 11:18
 5/29 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a barátom ilyen végzettséggel "portás" egy ügyvédi irodában. Telefonozik vagy laptopon játszik a munkaidő 80%-ban, alig van tényleges feladata és erre nettó 350-et kap. Nyilván nem egy álomfizetés de arra a napi 1-2 óra effektív munkára szerintem nem rossz.
dec. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
96%

Magyarországon a vagyonőrcégeknek a nagy része, nem fizet utánad szinte semmit. Bevagy jelentve jobb esetben minimálbére, amit megkapsz átutalásban minden hónapban, a maradék fentálló összeget meg borítékban.

A borítékban lévő összeget, nagyon sokszor elszámolják, direkt kevesebbet kapsz. A szabadságot, a pótlékokat, és minden egyéb más, ami szerepel a kifizetési papírodon, de soha nem fogod megkapni. Nagyon sok túlórát, elkell vállalnod, de túlóráknak a nagy részét megint csak nem fogják kifizetni. Havonta a 240 óra a minimum amit lefogsz dolgozni, de nem lesz ritka a havi 350 óra sem. 3-4 havonta újszerződést kapsz, annyi különbséggel, hogy más a cégneve. Magyarországon az összes vagyonőrcég a Pintér Sándorhoz tartozik, feljelenteni nem érdemes őket, mert elég rendesen bevannak biztosítva. Egy hatalmas nagy maffiahálózat ez egész rendszer. Én 4 évig csináltam, de csak azért hogy mellette tovább tudjak tanulni, egy újszakmát. Nem ajánlom senkinek!

dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a cégnél van egy őr, azt mondta 24 órás műszak van. Amúgy semmit nem csinál, éjszaka van bent egy matrac, azon alszik. Kb 120 kg és 70 éves, szerintem nem szakad meg, de az biztos, hogy nem egy családbarát munka.
dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
61%
A legjobb meló a világon, persze nem mindegy, hol. Bank, üzlet felejtős. Irodaházakban, gyárban, lényegében akárhol tök jó, semmit sem kell csinálni, kis járőrözés max, éjszaka sok helyen lehet aludni, amúgy meg gépezel, nyomkodod a telefont, fűzögeted/dugogatod a recepcióst. Én diplomás helyről mentem őrnek, mert sokkal többet kerestem őrként. ennyi
dec. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
74%

"Én diplomás helyről mentem őrnek, mert sokkal többet kerestem őrként. ennyi"


Azért arra kíváncsi lennék milyen diplomával, mit dolgoztál, és mennyit kerestél vele. És mennyit keresel bizti őrként 8 órára lebontva. (az a kutyát sem érdekli, hogy többet keresel 2x annyi munkaidővel)

dec. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 ultraboy ***** válasza:
55%

Jómagam is szekus vagyok.


Sajnos a vagyonvédelem is hasonlóan az építőiparhoz vagy a vendéglátáshoz, 80%-ban feketén működik.


Viszon ki lehet fogni korrekt normális cégeket is akik rendesen bejelentenek, szabit fizetnek stb mert ilyen is van.


Maga a szakma meglehetősen unalmas tud lenni. A legtöbb helyen szinte semmit nem kell csinálni, csak ülni laptopozni tévézni.Ezek inkább irodaházak, telephelyek. De itt 1300-1400 a max órabér.


Üzletek, rendezvények amik jól fizetnek 1600/1700/1800 vagy akár 2000es órabér is van, viszont ezek állós melók, fizikálisan megterhelőbbek, de itt jó pénzeket lehet keresni.

dec. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!