Hogy dolgozzak?

Figyelt kérdés

Alapképzésben vagyok, gazdálkodás és menedzsment szakon. Január végén lesz az államvizsgám (ami csak szakdolgozat védésből áll), és valamikor február elején a diplomaosztó.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek tudnék úgy találni szakmabeli munkát, hogy pl januárban már keresgélek, állásinterjúkra járok, és februártól már dolgozok (úgy, hogy februárban kapom meg a diplomát, ami valószínűleg meg lenne, de ezt nyilván említeném a munkáltatónak)?

Vagy csak azután tudnék a szakmámban rendes munkát találni, miután kézhez kaptam a diplomát? És addig akkor érdemes lenne diákmelóval próbálkoznom erre a pár hónapra?

Jó lenne minél hamarabb dolgozni, mondjuk februártól már, nem szeretnék még március - áprilisban is munkanélküli lenni (max addig diákként dolgozok valahol, mert áprilisig még érvényes lesz a diákom).



dec. 12. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
¯\_(ツ)_/¯
dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy keresel munkát, és ezt beleírod. Hiszed vagy nem, emberekkel fogsz kommunikálni a munkakeresés során, akik megértik ezt.


A cégemnél most is több végzős alapszakos dolgozik akár internship, vagy részmunkaidős pozikban. Semmi nem tiltja hogy normális melód legyen, de persze a diákmelóknak is vannak előnyei a járulékokkal, stb.

dec. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Igen, a mekiben folyamatos a felvétel, így nem kell elkapkodnod a jelentkezést.
dec. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"hogy pl januárban már keresgélek, állásinterjúkra járok"

Ha mondjuk jan. 8-án találsz egy klassz álláshirdetést, 10-éig megpályázod, lehet, januárban be sem hívnak még.

dec. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Duális képzésről hallottál már?
dec. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az álláskeresés hosszabb időt vesz igénybe, mint gondolod. Pl. lehet, hogy jan. 10-én megpályázol egy helyet és csak február 5-én hívnak fel. Azt javaslom, kezd el mihamarabb!
dec. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kezdj el keresgélni most.


Nekem másodjára alakul úgy, hogy tavaszi félévtől keresek állást (februári kezdéssel). Másodszorra is novemberben kezdtem a keresést.

Keresett szakmában vagyok és van kb 2 év tapasztalatom. Egyik cég még aznap visszaírt mikor pályáztam, de közben volt egy betegség náluk a HR-eseknél így a második kör interjú egyeztetése 2 hetet csúszott. Tehát a pályázástól az ajánlatig eltelik minimum egy hónap, ha azonnal reagálnak (ami eddig még sosem fordult elő, pedig sok helyre jelentkeztem korábban). És akkor is mondhatod, hogy később akarsz kezdeni. Engem tavaly BSc-s gyakornokként megvártak (novembertől februárig vártak, december elején már aláírtam mindent).


Ha meg a diploma megléte miatt aggódsz, azt felejtsd el. Nem lesz probléma, jelentkezz nyugodtan.

dec. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik suliban van ez a szak amúgy?
dec. 14. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!