Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy diploma nélkül ténylegesen, hivatalosan is programozóként dolgozzak, mint alkalmazott?

Figyelt kérdés

Nincs diplomám, és nem is tervezem hogy legyen. Ennek több oka van amit most nem részleteznék.


Jelenleg egy cégnél dolgozok mint junior fejlesztő, mindent középiskolából, majd magamtól 'az internetről' tanultam, kurzusokból, más projektekből, stb.


jelenleg 4 hónapja vagyok a cégnél és tetszik, szeretem csinálni, egyre nagyobb és nehezebb feladatokat kapok amikkel megbírkózok, viszont a HR-es említett valamit, hogy így hogy nincs diplomám, a fizetésemelés nehézkesebb lesz, és a létszámba se vehetnek bele, mint programozó, ezért be vagyok jelentve más pozícióba, a fizetés egy részét pedig feketén kapom.


Tényleg ennyire számít a diploma? A dolog két végét hallgatom mindenhonnan, van akik azt mondják fontos a diploma "mert ...", és van pont az ellenkezője, aki azt mondja "nem fontos a diploma, mert ...". Aztán vannak azok, akik azt mondják nem fontos, de megcsinálták mert miért ne.


Most mi az igazság? vagy cégfüggő? Én teljes mértékben tisztában vagyok azzal, hogy nem tudnám befejezni az egyetemet, viszont gond nélkül haladok munkában úgy, mint bármelyik másik junior fejlesztő, sőt, a "mentorom" szerint jobban is haladok mint legtöbbjük.


dec. 4. 15:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Az az igazság, hogy egy adócsaló szar a céged.


Nincs semmilyen diplomakövetelmény a programozáshoz

dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

"vagy cégfüggő?"


Igen.

dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

Kamu amit neked mondtak :)


Erettsegivel dolgozok egyik multinal br 1.5-ert...

dec. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Átb#sztak.
dec. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

Érettségi elég hozzá.

Nekem sincs diplomám és hivatalosan is annak vagyok felvéve, amikor kérek munkáltatói igazolást azon is szerepel.

Fizetés és fizetésemelések is rendben vannak.

dec. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Cég, projekt és területfüggő.


Diploma nélkül nem fogsz orvosdiagnosztikai eszközökhöz képfeldolgozó algoritmust fejleszteni daganatos sejtek detektálására egy kutatóintézetnél, se nem te fogod megalkotni az ionoszondák navigálásához szükséges autonóm önvezető rendszer fuzzy logika alapú algoritmusait az Európai Űrügynökségnél.


Viszont ahhoz hogy egy webfejlesztő cégnél beállítsd hogy milyen színű legyen egy statikus weblapon a nyomógomb vagy hozzáadj egy egy új menüpontot ahhoz nem kell a másodrendű nemlineáris inhomogén differenciálegyenletek szakértőjévé válnod...


Nyilván ez 2 véglet volt: általánosságban AI Engineer, Data Science, Robotika, K+F területeken szokták leginkább megkövetelni a diploma meglétét (vannak olyan pozíciók ahová a BSc sem elég, sőt kifejezetten PhD a preferált).


Viszont normális cég nem csinál olyat, hogy "feketén" fizet... ez valami nagyon alja, hányadék magyar KKV lehet akik még ráadásul le is húznak.

dec. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Programozói titulushoz tudtommal nem szükséges diploma, vannak olyan területek ahhoz egy pozi törvényileg diplomához kötött de ez pont nem az. Ez a része abszolút kamu. És ugyanez igaz a fizuemelésre is igazából a cég dönti el hogy mennyit ad nincs sehova belevésve hogy csak diplomával kaphatsz x összeget.


Viszont a sok helyen elvárás a diploma, a helyek maradék részére pedig csak megfelelő munka tapasztalattal fognak felvenni

dec. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem muszáj a diploma, de óriásit dob a lehetőségeiden. Miből gondolod, hogy nem tudnád megcsinálni? Én 15 évig diploma nélkül dolgoztam, aztán levelezőn megcsináltam és 4 év alatt megnégszereztem a fizum.
dec. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
A diploma ahhoz kell, hogy rájöjjön az ember, hogy mennyire alja cégnek dolgozik, amelyik feketén dolgoztatja.
dec. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A stressz eluralkodik rajtam mikor vizsgák vannak pl, folyamatosan hányingerem van tőle, bemenni is alig tudok ilyenkor, előadásokon pedig egyszerűen halálosan küzdök azzal, hogy ne aludjak be. Másik részről pedig, szeret(t)em a matekot, de valahogy nem érdekelnek az ilyen-olyan mátrixok, meg a mit tudom én mik (hirtelen ez jutott eszembe). Régen is kicsivel több időre volt szükségem hogy megértsek és alkalmazzak dolgokat, és nem is olyan területen dolgozok jelenleg sem, hogy szükség legyen hulla kemény matekra.

Még írnék pár dolgot, de most ennyi jutott eszembe így ebédszünetben.


Egyébként azt amit itt csinálok tényleg élvezem, a héten fejezzük be az első közös fejlesztésemet ami tényleg egy új feature, és tényleg úgy érzem hogy sokat fejlődök. Mindenki más rajtam kívül diplomás, volt egy valaki aki később csinálta meg miután a cégnél dolgozott már ideje. Magamban viszont nem látok annyit hogy be tudjam fejezni az egyetemet sajnos.

dec. 5. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!