Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szóltok IT-sok, tényleg...

Mit szóltok IT-sok, tényleg lehűlt a munkaerőpiac? Cikk lent.

Figyelt kérdés

A hvg-n olvastam ma, hogy sokkal nehezebb dolga van az IT-soknak munkát találni, mint pl. 3 éve. Több IT-s is nyilatkozott. Vélemények?


[link]



dec. 13. 10:03
A kérdező szavazást indított:
Igen, bizonyos IT-soknak nehezebb jobb munkát találni.
Igen, nekem is nehezebb most jobb álláshoz jutni.
Nem, ugyanolyan könnyű mindenkinek jobb állást találni.
Nem vettem észre változást.
Más, leírom kommentbe.
22 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
A Covid rendesen visszavágta a gazdaságot, a cégek nagy részének kevesebb pénze maradt, értelemszerűen kevesebb beruházást valósítanak meg. Mivel a legtöbb vállalkozás esetén az IT fejlesztések csak másodsorban támogatják a termelést, ezért nyilván ezek estek áldozatául ennek a folyamatnak. És mivel a cégek kevesebbet költenek IT fejlesztésekre akár házon belül, akár külső partnerek segítségével, nyilván kevesebb IT-sra van szükség, mint mondjuk 5 évvel ezelőtt.
dec. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Igen, szerencsére visszaállt a rend a bootcampes robbanás előtti állapotra, mikor nem vesznek fel minden balfaszt.
dec. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Pár évvel ezelőtt akkora hiány volt bizonyos IT-s pozíciókban, hogy kis túlzással már akkor felvettek junior pozícióra, ha Excelben tudtál írni egy beágyazott HA függvényt. Azért abban is kiegyezhetünk, hogy az sem volt a piac normális állapota. Most inkább azt látom, hogy normalizálódott a helyzet. Nyilván ennek azok fogják meginni a levét, akik 2023-ban is elhiszik, hogy egy 3 hónapos gyorstalpaló elvégzése után kapkodni fognak utánuk.
dec. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Minden piaci szegmens kiegyenlítődik egyszer. Az IT-ban most kezdődött el az, ami a mérnöki pályákon 15 éve. Az a generáció akik közül rengetegen végeztek vagy végeznek a következő 3-5 évben infó karon, most kezd munkába állni. Ez a junior munkaerő piaci helyzetre van először hatással, ami látszik is. Minél több idő telik el és minél több IT-s munkaerőt öntenek a piacra a főiskolák, egyetemek, annál föntebb fog tolódni a kiegyenlítődés, már ami a tapasztalatot illeti. 10-15 év múlva ha a 2020-as évek első felében munkába álló réteg is senior szintre kerül, majd ott is megkezdődik a munkaerő szelektálása.

Semmi sem tart örökké.

dec. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Covid óta kétszer váltottam állást. Nem éreztem különösen nehezebbnek.
dec. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%

Kereslet nem lett kevesebb csak kevesebb tudással átengedik az embert, úgy meg senkinek sem kell.

Nálunk self service az IT, ami annyit tesz ha behal a memórád beviszed a laptopot, adnak alkatrészt és kicseréled magadnak az esd asztalon.

Újoncok közül minden tizedik tud kicserélni egy memóriát.

Maradék kilencnek a fele még akkor sem hajlandó ha megmutatod nekik hogyan kell arra hivatkoznak, hogy ők fejlesztők ezért nem az ő dolguk.

Inkább akkor ne is vegyünk fel újoncot ha ennyire lusták, hogy meg sem akarják tanulni.

Átlag laptopban 5 perc kicserélni.

dec. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, 3-as ezt én sem tartottam normálisnak, de akkoriban a környezetemtől mást sem hallottam, csak azt, hogy ez teljesen rendben van.

dec. 13. 14:33
 8/18 anonim ***** válasza:
27%

Kidurrant az IT lufi. Túltolták a szolgáltató szektort.

A gazdaságnak van egy normális egyensúlya, mennyi szolgáltatást képes felvenni a piac.

Mindenki tanácsadó, szervező, fejlesztő, influencer akar lenni borzasztó pénzekért és megpróbálja elhitetni a cégvezetőkkel hogy ha ez nincs akkor becsődöl a cég.

Aztán a piac rájött hogy ezekre a szolgáltatásokra nincs is annyira szükség mint amennyire reklámozzák.

dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
4-es, mi történt a mérnökökkel 15 évvel ezelőtt? Régebben az volt a "sztárszakma", kb. mint most a programozó/fejlesztő és egyebek, nem?
dec. 13. 17:09
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

#9 Igy van. Most meg egy mernoki munkakorben (ami nem fejlesztes) 5-600 nettot, jobb helyeken 7-800-at hozzad vagnak. Az elobbi bersavba barmelyik epitoipari vallalkozonal belekarcolsz mint szakmunkas. Ha ratolsz 2 szombatot akkor a masodikba is.

A mernoki berek fejlodesenek meredeksege a 2000-es evekben elkezdett csokkenni, majd a 2010-es evekben konkretan megallt. Telitodott a piac.


Nem egy konkret esemenyre gondoltam a 15 evvel, hanem a realberek csokkenesere. Akkoriban kezdodott el. Bar ebbe a valsag is beleszolt.

dec. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!