Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnökként Budapesten...

Gépészmérnökként Budapesten havi nettó 420 ezer forint (heti 40 óráért) milyen fizunak számít?

Figyelt kérdés

Az elvárások, aminek megfelelek:

- BSC diploma

- 4 év tapasztalat az ipar területén (sajnos nem diplomát igénylő munkát végeztem akkor)

- C1-es (felsőfokú) szintű angol nyelvtudás

- B1-es (alapfokú) szintű német nyelvtudás

- B kategóriájú jogosítvány


Ezekkel a paraméterekkel havi nettó 420 ezer forint (heti 40 óráért) milyen fizunak számít Budapesten?



dec. 14. 12:21
A kérdező szavazást indított:
Jó fizetés
Alacsony fizetés
24 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Manapság Mo-n örülj ha van munkád!
dec. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem kiemelkedő, de szerintem el kell vállalni, dolgozni kell benne, tapasztalatot szerezni és közben nyitott szemmel járni, ha jön jobb lehetőség, akkor váltani. 1-200 ezret feljebb lehet ezt simán tornázni, de könnyebb, ha már benne vagy a helyi véráramban és tudod merrefelé kéne orientálódni.
dec. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Pályakezdőnek szerintem ez egy teljesen oké fizetés.
dec. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%

Csak hogy tisztázzuk a helyzetedet:


BSc diploma: ez a minimum amivel rendelkezni kell egy mérnöki pozíció betöltéséhez (még csak MSc végzettséged sincs, se PhD, se publikáció / h-index, tudományos hivatkozások stb...)


4 év tapasztalat az ipar területén (sajnos nem diplomát igénylő munkát végeztem akkor): akkor ez teljesen irreleváns tapasztalat. Vagy mégis hogy gondolod ételfutárkodsz 10 évet utána kapsz egy mérnöki munkát és te senior szakembernek fogsz számítani?


C1-es (felsőfokú) szintű angol nyelvtudás: legtöbb mérnöki pozi betöltéséhez ez szükséges feltétel. Kb alapelvárás. Ezzel nem leszel értékesebb se több pénzt nem fognak adni emiatt, hanem ha nem tudsz angolul akkor nem fognak felvenni.


B1-es (alapfokú) szintű német nyelvtudás: alapfok az körülbelül a semmivel egyenlő, másrészt ha nem német multihoz mész semmi előnyöd nem származik belőle, teljesen irreleváns, olyan mint ha azt mondanád, hogy tudsz balettozni. Nagyszerű csak senkit nem érdekel.


B kategóriájú jogosítvány: ennek szintén semmi értéke nincs. Ha egy irodában ülsz a menedzsmentet nem érdekli hogy te oda tömegközlekedve, autóval, hajóval vagy repülővel mész. Ha pedig a munkádhoz használni kell a jogsit akkor alapelvárás, hogy legyen, ez nem előny.


Összegezve: mindössze egy BSc diplomával rendelkezel, és teljesen pályakezdőnek számítasz a területen ahol dolgozni fogsz (mivel irreleváns középfokú végzettséggel végezhető munkatapasztalatod van). Sem releváns tapasztalatod, sem a területen szerzett technikai tudásod sem akadémiai szintű domain-specifikus tudásod nincs amire több pénz kellene adnia a cégnek ahová mész. Teljesen reális ez a fizetés. Majd ha fel tudsz mutatni valamit lehetnek nagyobb igényeid, a br 630k kezdőfizetés abszolút reális.

dec. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Normális, átlagos.


De majd mindjárt jönnek az okosok, és leírják, hogy ennyiért fel sem kelnek, és ők már próbaidő alatt kerestek havi 1,2M-et + kaptak céges BMW-t + 21 éves, bikimodellkedő titkárnőt.

dec. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

4.-re.


"B kategóriájú jogosítvány: ennek szintén semmi értéke nincs. Ha egy irodában ülsz a menedzsmentet nem érdekli hogy te oda tömegközlekedve, autóval, hajóval vagy repülővel mész. Ha pedig a munkádhoz használni kell a jogsit akkor alapelvárás, hogy legyen, ez nem előny."


Nekünk anno elmondták, aki nem szerzi meg a B jogsit, az át se vegye a diplomát.

dec. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ellenőrizd a neten, ajánlom a Hays salary guide-ot vagy a randstad oldalát. Nekem bevált eddig, nem lőnek nagyon mellé.
dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem kiemelkedő, de szerintem versenyképes ajánlat.

Ha tetszik a munkahely, feladat, akkor vállald el!


Én 8 év után tartok itt BSC-vel, de átlagos képességű vagyok, az angolom is csak B2 szint, a munkakörnyezetem rendezett, a főnökök rendesek, jó a csapat, nincs nagy nyomás, stressz, jól érzem magam, ezért nem is akarok váltani.

dec. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Bonuszoktól sokat függ. Kocsival, kafetériával, meg HO lehetőséggel még épp elfogadható. Igaz én MSc-vel de ugyanúgy angol C1-el, B jogsival és 2 év tapasztalattal(szakmában), 700 nettóért helyezkedtem el elsőre, szintén BPn, de igaz kocsit nem adtak, és a kafetéria is gyenge volt, de annyi tiszta fizu mellett annyira nem izgatott.
dec. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%
Elég sz*r
dec. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!