Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kereshet e egy 14 diák pénzt...

Kereshet e egy 14 diák pénzt valamilyen módon?

Figyelt kérdés

Az öcsém aki még csak 14 éves szeretne már pénzt keresni, cserediákn szeretne lenni viszont a kölcségek magasak, emiatt meg kell találnia a módját hogy pénzt tudjon keresni- még hogyha nevetségesen keveset is.


A kérdésem az lenne, hogy van e bármiféle módja egy 14 évesnek pénzt keresni, természetesen az ilyen húsvéti locsolópénzeket meg az ehhez hasonlókat leszámítva?


Bármilyen mód jól jön.

Köszönöm a válaszokat :)



dec. 15. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Max a szomszédoknál kutyát sétáltatni.

Igazi diákmunkája 15 éves korától lehet iskolai szünetben, 16-tól pedig iskola alatt is.

dec. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
of
dec. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Fizethetnél neki esetleg a kérdésed lektorálásáért cserébe. Csak azért, hogy ne legyen ebben a pár sorban vagy 30 helyesírási hiba.
dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
70%
Hivatalosan nem. Rokonoknál, ismerősöknél lehet érdeklődni hogy tud-e nekik segíteni ház körüli munkákban, a kutyasétáltatás is jó ötlet. Helyi Facebook csoportokban érdemes próbálkozni pl.
dec. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem szülői beleegyezéssel (rásosan / szemlyesen) enni foga meló 14 évesen is!


Mondjuk én évvesztes vagyok, de emlékszem, hogy már nyolcadik után melóztam annó nyáron a mekiben a rébusz iskolaszövetklezeten keresztül (1999), viszont úgy sírtam be magam szó szerint anyámmal a gyáli úton, meg a kiszemelt étteremben is (oktogon).

Életem legjobb nyara volt egyébként így a tini kort vissza nézve!

dec. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, csak nagyon keletre, vagy délre kell költözni.
dec. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem szülői beleegyezéssel (rásosan / szemlyesen) enni foga meló 14 évesen is!"


2012. évi a most hatályos munka törvénykönyve. Azóta nem lehet 14 évesen munkát vállalni, kizárólag gyerekszínészeknek, de azt külön szabályozzák.

A mostani hatályos törvény előtt 14 éves kortól lehetett munkát vállalni. Én még az a korosztály vagyok, aki 14 évesen kezdett el dolgozni.


Ma már 16 éves korig tankötelezett vagy, viszont a törvény szerint 15. életéved betöltésétől a tanszünetben vállalhatsz munkát szülői hozzájárulással. De kizárólag a tanszünetekben.


Ez a hivatalos verzió. Senki nem fog hivatalosan foglalkoztatni egy 14 éves gyereket úgy, hogy a törvény egyébként tiltja! Gondolom, ez logikus.

dec. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az eddigi válaszokat summázva - ha nem jön be a kutyaséta és ház körüli munka rokonoknál - maradnak a gyerekszínészi és szinkron munkák, avagy megpróbálkozhat valami illegális dologgal, ha annyira elszánt és merész. 😔 🙈
dec. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Legálisan nem. 16 éves az alsó korhatár mikortól egy diákmunka szövetkezeten keresztül közvetíthető leszel. Minden mást ha megfogadod a tanácsom akkor kerülsz. Nem biztos hogy ki leszel fizetve.
dec. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha bevállalós vagy, könnyen szerezhetsz sok pénzt rövid idő alatt némi "kedvességért" cserébe.
dec. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!