Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villanyszerelő vagy sofőr/kami...

Villanyszerelő vagy sofőr/kamionsofőr a jobb szakma manapság? Melyikkel lehet több pénzt keresni? Melyik éri meg jobban a mai világban? Melyikkel könnyebb elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

dec. 16. 20:04
A kérdező szavazást indított:
Villanyszerelő
Sofőr/kamionsofőr
16 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A gondolkodásod 12 éves szinten van, ha a két szakmából csak a keresetet látod. Nagyon nem mindegy, hogy egy házban vezetékeket kötözgetsz, vagy 2000 km-re fagyoskodsz a vezetőfülkében vagy 300 métereket tolatsz egy pótos szerelvénnyel egy telephelyen.
dec. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ilyen hozzáállással bármelyik is csinálod nem fogsz velük jól keresni. Átlag Jóska leszel átlag bérért.
dec. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Villanyszerelő, ha vállalkozol!

Alkalmzottként nem feltétlenül...

dec. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Baluba ***** válasza:
83%
Ha egy életre keresel szakmát, akkor szerintem a villanyszerelő jobb választás. Az önvezető autók fejlődésével 10-20 év múlva simán lehet, hogy a mai sofőr munkák ~80%-a nem fog létezni.
dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Baluba...

nem akarlak kiábrndítani, de ha ez így lenne akkor most 2023-ban már a "repülő autók" korában kéne tartanunk, de a valóság ebből sajnos csak annyit, hogy ha a vissza a jövőből idéznék, hogy


"Utak? Ahová most tartunk, ott nincsenek utak!"


Na kb ennyi valósult meg az egészből :D

dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnél csinálni, mi az igazi álmod amit boldogan csinálnál?

Mert elég erős az érzésem hogy egyik sem a felsoroltak közül. Ha csak a pénz miatt akarod csinálni, akkor felejtsed is el!!

Az anyagiaknál vannak fontosabb dolgok is. Mi szeretnél lenni, egy jól kereső csicska, vagy egy boldog ember?

dec. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek mind szívatós szakmák alkalmazotti szinten, illanyszerelő alkalmazottak itthon többségében nem keresnek jól, esetleg 10 év tapasztalat után de addig élni is kell valamiből. A kamionsofőr látszatra többet keres ha bevállalod hogy 1 hónapig képes vagy 6 négyzetméteres fülkében élni, zuhanyzó, wc nélkül. Szóval ezért cserébe még az is kevés.

A nagyobb baj hogy a villanyszerelő egy könnyen elérhető és megszerezhető szakma és már túl sok van belőlük.

Sofőrködéshez meg kell a CE hogy jól keress és úgy éri meg ha magadnak fizeted ki, nem szerződsz le senkivel. Szóval baromi drága minden megszerezni hozzá.

Nekem pont megvan mindkét szakma, CE jogsi és villanyszerelő ezt még rendes 3 éves suliban szereztem, jah igen teszem hozzá a felnőttképzős gyorstalpalós szerelőket utálják mindenhol sok cég nem is alkalmazza őket.

dec. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Szóval én kijöttem külföldre, Ausztriában vagyok. Nem csak a pénz hanem a munka körülmények miatt. Jelenleg sofőrködöm, ezt otthon nem csinálnám egy gusztustalan köpedékek a magyar cégek.
dec. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!