Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazotti jogviszonynál...

Közalkalmazotti jogviszonynál a 2 hónapos felmondási időt kérhetem én is?

Figyelt kérdés
a KIT vagy mi szerint ugye 60 nap a felmondási idő, mint kormánytisztviselő-köztisztviselő, de ha el akarnak küldeni hamarabb jogukban áll? Ha kirúgnak akkor ragaszkodhatok a 2 hónaphoz, mert kell még a fizetés addig amig találok mást? Vagy megtehetik, hogy önkényesen azonnal elküldenek vagy csak 30 nap alatt?
2023. dec. 16. 20:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kérésre akármennyi elengedhető belőle olyan értelemben, hogy nem kell dolgozni alatta (felmentenek a munkavégzés alól), de fizetés jár és a munkaviszony a felmondási idő utolsó napjával szűnik csak meg.


Ha a munkáltató mondja fel a jogviszonyt, akkor a felmondási idő felének megfelelő időtartamra köteles a munkavégzés alól felmenteni a dolgozót, ami alatt bérezés/illetmény jár munkavégzés nélkül is.

Ha a dolgozó mondja fel a jogviszonyt, akkor ilyen KÖTELEZŐEN nem terheli a munkáltatót, de dönthet úgy is, hogy eleget tesz a dolgozó kérésének és felmenti a munkavégzés alól vagy teljes időre, vagy csak annak egy részére.

Ilyen esetekben a jogviszony a felmondási idő utolsó napjával szűnik meg.


Ha más jogviszony megszüntetési napra van igénye akár a munkáltatónak, akár a dolgozónak, na az lesz a közös megegyezéses jogviszony megszüntetés, ami nem keverendő össze a felmondásokkal és azok hozadékával.

jan. 18. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát nálam 19-ben ilyet nem csináltak, nem engedtek el semmit, és végig dolgoztam. Vagyis 5 vagy 6 nap szabim volt és azt utolsó előtti héten vettem ki.

Különben zsarnok mocskos hely volt, nem hiába mondtam fel. Így is sokáig tűrtem 3 éven át.

jan. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, de kicsit eltolódott a téma, arra lettem volna kíváncsi, hogy ha ki akarnak rúgni van-e jogom kérni a 2 hónapot, mert ragaszkodom a munkámhoz, a fizetésemhez és ha azonnal kirúgnak akkor nem kapok fizút de ha még 2 hónapig maradhatok akkor jobban járok anyagilag értitek?
jan. 18. 16:16
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen értjük. Viszont nem mindegy, hogy azonnali hatállyal bocsátanak el, vagy "rendes" felmondással.

Az azonnali hatályúnak benne van a nevében, hogy azonnali, tehát még aznap megszűnik a jogviszonyod, míg a másik esetben "jár" a felmondási idő, attól a munkáltató nem tekinthet el, nem foszthat meg tőle.


Azonnali hatályú felmondás (próbaidőn túl meglépve) egy szankcionális jellegű felmondás, és kizárólag akkor van rá lehetőség, ha a másik fél törvényt/szerződést szeg, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, ami a jogviszony fenntartását lehetetlenné tenné. Kötelezően betartandó határidők fűződnek hozzá és valamelyik félre nézve anyagilag is hátránnyal jár. Továbbá az indoklása mindig KÖTELEZŐ!


A két jogviszony megszüntetési lehetőséget ne keverd össze, mert brutálisan más szabályok vonatkoznak rájuk!

jan. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem kevertem, de végre ez az első válasz ami hasznnálható köszönöm. Akkor ha nem azonnali hatályú a kirúgás akkor kötöm a 2 hónapot a karóhoz.
jan. 19. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!