Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha volna 50 M forintotok...

Ha volna 50 M forintotok viszont csak 1 esélyetek hogy pénzt csináljatok belőle mit tennétek?

Figyelt kérdés

2023. dec. 17. 11:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam a papírban csak ezektöl bármi kitellik benyögik hogy háború van aztan pisloghat az ember
2023. dec. 17. 15:25
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Államkötvény elég szolid 15% körül hoz évente, elég biztos befektetés, az évi 7,5 millio, ha vissza se forgatod 6 év alatt kb megvan, ha visszaforgatod lehet 5 is
2023. dec. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
32%

Jaj te szegény, meg ne sajnáljalak.

Te vagy kiábrándulva az 50 millióddal? Nekem sosem lesz annyim, akkor én mit csináljak?

2023. dec. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
17%
Vegyél belőle doge coint.
2023. dec. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Vegyél belőle Kaspa, Render, Injective coinokat.

Meg fogod hússzorozni 2025-28 között.

2023. dec. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%
6 millió bőven elég lenne egy év megélhetési költségeire, 10 millióból pedig be tudnám durrantani a jelenlegi hobby projektemet, hitelek nélkül, úgy, hogy jövő ilyenkor az már pénzt termeljen számomra, tehát onnantól olyan lenne mintha nem dolgoznék. Még mindig maradna 34, lehet hogy tanulnék valamit pluszban, hogy ha mégse jönne be a nagy terv, akkor jövő ilyenkor minumum a mostani béremért állhassak munkába. Ez 1, max 2 millió Ft. 1-2-t a lakásomra is érdemes lenne elkölteni, ez viszont jelentős költségcsökkenést hozna és meg is térülne. Tehát maradna 30 millió, azt meg aktívan pakolásznám állampapírok, valuták között. Biztos, hogy ennél jobban nem ásnám bele magam semmilyen befektetésbe.
2023. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
58%

#11: azért ez nem így működik.

A kedvezményes visszaváltást bármikor törölhetik, de amíg EU tagok vagyunk, a kamatot és a tőkét fizetni fogják.


Márpedig EU tagok maradunk, mert amint kikerülnénk a vámövezetből és a direkt EU-s piacról, azonnal húzna el innen az összes nyugati és keleti autóipari cég.

2023. dec. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
29%

Bitcoin.


Most lehetett rajta duplázni és pár hónap mulva jön a feleződés, ami miatt valószínűleg megint feljebb megy az ára.


Ha rosszul teljesít, akkor sem fogod elveszteni a pénzed, mert nem fog 0-ra lemenni az értéke, maximum ha lemegy lehet 2-3 év mulva tudod kivenni, addig nem realizálod a veszteséget és "olcsón" megúszod.


Ha meg bejön, akkor még lehetséges a duplázás, amit szeretnél.

2023. dec. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Kiábrándultságomban hasznossá tenném magam, ha már van is miből. Ötletelnék, alapítanék.
2023. dec. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Többen írták, de az ingatlan befektetés jelenleg szerintem nem jó deal. Állampapír is 10-20%-ot hozhat most, 2024-ben és majdnem kockázatmentesen! Ha azt veszem, hogy 50 misiből veszel két lakást és kiadod őket havi 150 ért, az is csak havi 300k, ami évi 3,6 mil. Az 50 misi PMÁP-ban 10%-al is már 5 mil/év, és foglalkozni sem kell vele. Persze árnyalni lehet, mert az ingatlanok értéke is változni fog az idővel. Vagy, ha magas az állampapír hozama, akkor az infláció is magas, így a reálhozam relative alacsony rajta, az ingatlan reálértéke meg viszonylag stabil olyankor is. Viszont úgy érzem, hogy az állampapírok likviditása is jóval előnyösebb, hiszen a papírt bármikor eladhatod, ezzel szemben az ingatlan befektetésedbe meg beleragadhatsz. Igaz, hogy állambácsi is bármikor alhat rosszul egy este, és dönthet úgy valamelyik reggelre, hogy összekuszálja a visszavételi szorzókat... valójában, hogy mi lett volna a jobb, az csak utólag derül majd ki. A PMÁP másik előnye most, hogy az előző évi infláció alapján fizet. Ha tehát idén nagyobb volt az infláció mint jövőre lesz, akkor duplán jól jársz vele. Ettől nagyobb hozamot kínáló befektetést, kvázi kockázatmentesen nem tudnék most mondani.

Ha viszont nagy kockázattal akarsz befektetni (duplázni), akkor árupiaci befektetésekben is gondolkodhatsz! A közelkeleti konfliktus(ok), háború(k) miatt az olajpiacon szerintem nagy változások jönnek hamarosan. Az elektromos autók erőltetett bevezetése is ki fogja ezt kényszeríteni. Hogy ez jó vagy rossz irányba mozdul majd el a végén, azt nem tudom. Sajna nekem sincs jósgömböm.

Vagy ott vannak azok a cégek, akik pl. mesterséges intelligenciával foglalkoznak. Ez a téma is nagyon pörög mostanában. Lehet lesz majd egy-kettő köztük, aki befut majd vele és nagyot lehetne kaszálni ilyen részvényekkel is.

De ezek a tippek tényleg olyanok, mint a kaszinóban a piros-fekete, vagy a kripto. Ha bejön, akkor nagyot kaszálsz, ha nem, akkor sajnos nagy bukta a vége.

dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!