Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomával nem találok munkát,...

Diplomával nem találok munkát, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kereskedelem-marketing szakon diplomáztam, és nem találok munkát 6 hónapja már...tudtam hogy sz*r a gazdasági környezet, meg nem a legerősebb diplomám van, de hogy gyorsétterembe, gyárba vagy Spar polcpakolónak se vegyenek fel...mert már végső elkeseredésemben ilyenekre is jelentkezek...

Egyedül a nehéz fizikai munka van kilőve...


dec. 19. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Ilyenekre azért nem vesznek fel diplomásként, mert tudják, hogy csak azért mennél oda, mert nincs más, aztán az első adandó alkalommal lépnél. Egyébként fura, hogy ennyire nem találsz, mert rengeteg céghez keresnek marketing asszisztenst, junior marketingest... angolul tudsz rendesen? Gyakornoki tapasztalat van? Hol keresel? Marketingben a legjobb lehetőségek Bp-n vannak, Békés megyében mondjuk elhiszem, hogy nem találsz semmit...
dec. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fejér megye nyugati részén élek...angolul középfok felett tudok, arról papírom is van de ma már ezzel nem lehet kitűnni..
dec. 19. 15:14
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem azért mondtam, mert kitűnsz vele, hanem pont azért, mert alap, bármilyen marketinges állás off, ha nem tudsz angolul tárgyalási szinten. A középfok felett kb elég lehet. Viszont Fejér megyét felejtsd el, Bp. Ott rengeteg lehetőség van a szakmában, de Budapesten kívül kb. a fű se nő nekünk. Tudom, mert én se élek Pesten, csak 10+ év tapasztalattal már megtehetem, hogy full home office-ban dolgozzak.
dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Lilluci27 ***** válasza:
82%
Ha tudsz angolul (ha más nyelven is z mégjobb) akkor jelentkezz SSC-be.
dec. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
29%
Sereg vagy rendőrség.
dec. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
5-ös: neked fizetnek ezért a hülyeségért? Miért menne oda épeszü ember?
dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Fejér megye Nyugati részéről azért nem nagy kaland eljutni Budapest élhetőbb részeire (XI-XI-II. ker.), ha bevállalósabb vagy akkor meg ott van a többi része is.

Junior állást biztosan találsz.

Egyébként én a helyedben elmennék egyszerűsített foglalkoztatással, heti néhány napra valamilyen üzembe, a maradék napokon pedig megcsinálnék egy pár google-ös online marketing certifikátot, közben pedig bombáznám a cégeket a cv-mmel.

Azt sem tartom teljesen életszerűnek hogy Bp-n kívül nincs élet. Nem vagyok ugyan marketinges, de az én városomban is van jó pár ügynökség, folyamatosan hirdetnek. Hogy mennyi ebből a valós lehetőség azt tényleg nem tudom, de valamennyi csak van. Nem Fejér, de még csak nem is Pest megye, pláne nem Budapest.

dec. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
7: igen, de ezek általában nagyon szar pénzért mennek. A marketinggel elég jó karriert be lehet futni, de csak Pesten, mert vidéken megragadsz egy mindenes poziban nettó 280-ért (marketing managernek nevezve, 5 év tapasztalattal...), aztán örüljél, mert van helyben munkád. Nem érdemes egyszerűen időt vesztegetni ezekre.
dec. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Gyari, gyorséttermi meg ilyen melokra nem azért nem vesznek fel téged, mert alkalmatlan lennel rá. Kulonb lennél ott sok embernel elhiheted. Hanem azért mert látják, hogy van diplomád és feltételezik , hogy ott csak addig melóznál mìg nem találsz olyan állást ahova jó a diplomad. Tudják, hogy csak ideiglenes lenne ez neked, míg nincs jobb . Aki ilyen melokra szorul diplomával annak sztem jó része letagadja a diplomáját és azert veszik fel.
dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
8, ezt szomorúan hallom, de sajnos el tudom képzelni.
dec. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!