Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarország és egy nyugat-eur...

Magyarország és egy nyugat-európai ország között miért vannak ekkora különbségek a munkaerőpiacot tekintve?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy Magyarországon, szinte lehetetlen normális szellemi munkát szerezni diploma nélkül.A normális alatt azt értem,hogy rugalmas munkaidő, normális fizetés, heti 1-2 nap home office legalább.



Én 3 éve lakom kint és szellemi munkát végzek, bizony a munkaidő is rugalmas, meg a fizetés sem gyenge.HO viszont csak heti 1 nap van, mert gyártás terület, azért ott kell lenni nagyobb részt.


Diplomám nincs, van egy érettségim meg gépgyártástechnológiai technikus végzettségem.

Magyarországon ezzel 3 műszakos állásokba lehet csak elhelyezkedni, elég alacsony bérért és csak 1 fokkal jobb, mint a sori összeszerelés.



Angol, német nyelvtudásomat középsulis korom óta fejlesztettem, nyelvvizsgám is van.Ezért, pályáztam olyan állásokra is, mint beszerző (gépiparban) vagy logisztikus.Sok helyre be sem hívtak, ahova meg igen, a felpolcolt mellű, hosszú műkörmös,póthajas HR-es Mancika nagy flegmán mondta "nem vagy elég képzett".Volt olyan is,hogy a telefonba kérdezték,hogy "semmilyen diplomája sincs?".


Itt kint sem egyből a mostani pozíciómban kezdtem,hanem raktári adminisztrátorként, ami műszakos volt, hiába volt nyelvvizsgám,nyelvtudásom, a helyi nyelv más, mint az oktatott.Mikor már ment, átkerültem a jelenlegi állásomba.



Magyarországon nagyon fontos a formalitás, a papírok, certifikáció.Pedig régebben, nem így volt.


Itt kint viszont annyira nem fontosak.

Egy középfokú végzettséggel is lehet jó állásokat találni.Olyanokat, amikért Magyarországon a diplomások tapossák egymást.


dec. 26. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Más a gazdaság szerkezete, tőkeellátottsága, versenyképessége.
dec. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Más gazdaság, vállalati kultúrában meg több évtizedes lemaradás. Magyarországon is lehet egyébként középfokú végzettséggel is jó állást találni, cska pont a fent említettek miatt sokkal kevesebb igény van ilyen emberre.
dec. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak részben van igazad, mert pl az igazán tuti állásokra, amikért itthon "a diplomások tapossák egymást", kint is csak diplomával, illetve releváns szaktudással tudsz pályázni. Persze, kint a tudást nem igénylő munkákat is jobban megfizetik mint itthon, illetve kint sok olyan juttatást szélesebb körben jár ami itthon kiváltságnak számít
dec. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk szerintem itthon is így van, hogy a legtöbben belecsúsznak az ilyen pozíciókba nem pedig egyből ezzel kezdik. Gyári terület tipikusan ilyen ahol vannak szellemi munkák amiket általában belsős mozgásokkal pótolnak.


Egyébként meg itthon a gyártásra jobban rá van állva az ország mint a szolgáltatási területekre ahol nagy mennyiségű irodai dolgozóra van szükség.

dec. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze külföldhöz. Nyugaton általában jóval kevésbé vesznek fel szellemi munkára diploma nélkül, míg Magyarországon dőzsi van értségivel is ha értesz a szakmádhoz, szal a kérdésed alapból hazugság.


A fizetés a világon mindenhol a munkád értékétől függ. A semmit külföldön sem fizetik meg jobban mint Magyarországon, de az értékes szakmák Magyarországon is jól keresnek.


A kapitalizmus már csak így működik. Általában pénzügyi analfabéták azok akik azt hiszik nyugaton jobb a fizetés, mert szimplán nincsenek tisztában azzal, hogy a fizetés értéke hely és idő függvényben változik. Egy szoftverfejlesztő pont ugyan olyan jól megvan Németben mint Magyarországon, Oroszországban vagy akár Kínában mert a hasznos munkát a világon mindenhol jól megfizetik. A lutri munkát viszont sehol sem fizetik meg jól.

dec. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lilluci27 ***** válasza:
Nem igaz az allitasod, nem egy céget tudok ahol megvan amit írsz és nem kell diploma
dec. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert itt mindenk okos, és a nyugati cégek sztük nem jól csinálják a home office életképtelen. Ehhez képest olvastam statisztikát, remélem jól emlékszem. Az EU-ban az utolsok között voltunk pár % volt itthon a home officos melok aránya. EUs atlag asszem 12 korul volt, de voltak olyan országok Finnország, Dánia, Írország ahol 20 - 25 % volt ez az érték. Van hova fejlődni. Persze mi megint fordítva ülünk a lovon. Talan ha a fiatalabb generációnak ez döntő kérdés lesz a pénz mellett akkor talán lesz változás.
dec. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!