Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az amin lehet spórolni?

Mi az amin lehet spórolni?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy hol lehet megtakarítani pénzt a hétköznapokban. Laktóz érzékeny vagyok, szóval a kaja nagy része fix, de azonkívül egy átlagos embernek nagyobb megvonások nélkül hogy marad meg a pénz?

dec. 27. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Keress tobbet
dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Elkezded írni, hogy mire költesz. Utána kezd el kielemezni, hogy ebből mi az amit tudsz csökkenteni vagy elhagyni.
dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Érdemes tudni, hogy laktózintolerancia kimutatása esetén adókedvezmény jár! Sőt, bizonyos feltételek teljesülése mellett, az adókedvezményt 5 évre visszamenőleg is megkaphatjuk! Ahhoz, hogy az adóvisszatérítést 5 évre visszamenőleg is megkapjuk, szükségünk van a genetikai vizsgálat pozitív eredményére.


Ha minden összejött, akkor havi 11 595 forintot tudsz leírni a SZJadódból... 2023 évben

dec. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Veszel laktáz tablettát és nem kell drágább laktózmentes élelmiszereket venned.

Ez kb 30% spórolás...

dec. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Írj egy listát minden költésedről. Onnantól látni fogod.
dec. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Egyél normálisan (kb mindent ehetsz ami nem tej... hús, zöldség, de akár még tésztafélék is) és máris nem lesz plusz kiadás a laktózmentesség. A tej, tejtermékek rohadt drágák, a pancsolt, szemét kaják nagy része persze tartalmazza valamilyen formáját. Ha utóbbiakat kihagyod, azzal hosszabb távon a gyógyszerek árát és a táppénz miatt kieső jövedelmet is megspórolod, mert nem leszel beteg. Laktáz tablettáról (ami egy rossz vicc, nem véletlen, hogy allergiás reakciói vannak a szervezetnek, pont hogy nem elnyomni kéne őket) nem beszélve.

Egyébként mindenkinek más és más módszer jön be, én rengeteg időt töltöttem kiadások írásával és nem jött be. Mostanság hó elején meghatározom, mire mennyit és mikor akarok, kell költenem. Ezeket a lehető leghamarabb befizetem, beszerzem, a többi meg megy valamilyen megtakarításba (jellemzően hóközben lejáró kincstárjegyekbe), amiből még mindig ki tudom szedni ha nagy a baj és szükség van rá, de nincs szem előtt hogy elköltsem. Ezzel a módszerrel már hónapok óta pluszos vagyok hó végén.

dec. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bármin lehet.
dec. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!