Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Generali pénzügyi tanácsadó...

Generali pénzügyi tanácsadó megéri ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van itt az oldalon esetleg aki ezt csinálja ? Mennyire éri meg? Lenne most egy ilyen munkalehetőségem ,de bizonytalan vagyok bele merjek - e vágni

jan. 5. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozóként szépen lehet építkezni, ha közen leteszed a szükséges képzéseiket.


Ez hosszútávon működik csak, de stabilan...


10 években gondolkodj!

jan. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, ha értesz hozzá.
jan. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Te mennyire örülnél egy olyan ember pénzügyi tanácsainak, aki még azt se tudja eldönteni, hogy neki megéri-e pénzügyi tanácsadó állásban gondolkodnia?
jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3. Nem gondolkodom már , nem vállalom. Nem akarok házalni , és másokra rádukmálni minden szart.
jan. 8. 09:59
 5/7 A kérdező kommentje:
*tukmálni.
jan. 8. 10:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell házalni, az régen se működött...


Ennek idő kell! (addig is másból kell megélned)


Kell egy arculat, egy iroda, és egy munkaidő, aztán szépen feljebbjutva a ranglétrán egyre nagyobb kapcsolati hálód lesz, és egyre több ismerettséged, na azokat a kapcsolatokat kell a lehető legjoban ápolni, mert belőlük fogsz megélni.


Én sajnos sosem engedhettem meg magamnak ezta fajta vállalkozási módot, DE osztálytársam anyja már a kétezres években ebből élt, és otthon volt a kertkapura kirakva az oroszlános cég logója, meg hogy biztosítási iroda.


Mondjuk szerintem ő könyvelt is mellette.

De azt biztosan tudom, hogy a cégen belül oktató is volt, új belépőknek is tartott képzseket.

Később volt osztályrtársam is elkezdte ezt a melót mellékállásban.

jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legnagyobb baj ezzel a fajta munkával, hogy a gyorstalpaolóikon nem valós és objektívan helytálló pénzügyi tudást és tanácsadási képességet adnak át, csak betanítanak arra, hogy milyen áltudományos, megalapozottnak tűnő, de nem feltétlenül korrekt és valós dumákkal tudod eladni az ő termékeiket az ügyfélnek.

Ha tényleg értesz hozzá és valóban van annyi pénzügyi tudásod, hogy helyesen lásd a dolgokat, akkor nem biztos, hogy pont az ő pénzügyi termékeiket ajánlanád az ügyfélnek - viszont mivel abból élsz, amit az ő termékeikből eladsz nekik, ezért ellenérdekelt vagy benne, hogy valóban helytálló tanácsokat adj.

Persze lehet akár úgy is csinálni, hogy bizonyos dolgokról megmondod, hogy ez nem jó ennél a cégnél, inkább máshol mást válasszon helyette és reméled, hogy emiatt majd visszajön más dolgokat meg veled megkötni, mert hitelesnek érzett.


A legfontosabb pénzügyi tanács az szokott lenni, hogy ne fordulj olyan tanácsadóhoz, aki abból kapja a fizetését, hogy bizonyos cég ajánlataira rábeszél téged. Neki sosem az lesz a fontos, hogy neked jó tanácsokat adjon és az ügyfél minél jobban járjon (esélyes, hogy konkrétan hazudni is fog neked, de minimum a saját érdekei szerint tereli a dolgokat), hanem az, hogy minél több pénzt legomboljon rólad a neked eladott pénzügyi termékekkel.

jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!