Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha többszereplős állásinterjún...

Ha többszereplős állásinterjún az egyik jelölt egykori kollégád volt máshol, és kölcsönösen felismernétek egymást, de sosem volt az a kifejezett "jó kollégád", megemlítenéd? Vagy inkább hallgatnál, hagy kapjon egy esélyt?

Figyelt kérdés

jan. 5. 10:36
A kérdező szavazást indított:
Később a munkatársamnak / felettesemnek jelezném
Hallgatnék, úgy tennék mint aki idegen és közömbös
Ott helyen szóvátenném
Kezdeten hallgatnék, de ha felvételt nyer, akkor már felvállalnám az ismerettséget
5 szavazat
 1/9 krwkco ***** válasza:

Mit jelent, hogy "nem volt jó kolléga"? Rossz volt a viszonoytok, vagy szakmailag nem volt megfelelő a munkája.

Mindenesetre nem a Te dolgod, hogy másokról információt adj a HR-nek. Nem vet rád jó fényt, ha másokat eláztatsz.

Ha ő mond rólad valamit és emiatt megkérdeznek róla, akkor válaszolhatsz. De itt is jobb tartózkodónak maradni. A maximum: "Jót nem tudok róla mondani, rosszat meg nem akarok." Azután kezdjenek ezzel, amit akarnak.

Ha az interjú előtt találkoztok, akkor lehet üdvözölni egymást. De ha többszemélyes az interjú vagy teszt, közben nem kell tudomást venni a másikról.

Ellenben, ha felajánlják az állást és olyan rossz a viszonyotok, hogy nem akarsz vele dolgozni, akkor megmondhatod, hogy csak akkor fogadod el az ajánlatot, ha nem lesz a munkatársad. És akkor már indokolhatsz is.

Szerintem. :-)

jan. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát szakmailag se volt a kiválóságok között (én sem egyébként), meg hát mindíg a "legkopaszabb verebet" csipkedik mindenhol, és az újonc addig marad "újonc" ameddig egy másik nem jön, hacsak nem lesz "nyelves".


Én csak attól tartok, hogy a későbbiekben esetleg alámrak vagy ilyesmi.

jan. 5. 11:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Eleve nem vennék részt ilyenen.

Az elején eljönnék, ha akkor derülne ki, hogy ilyen interjúra hívtak.

jan. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tehetem, mivel én vagyok az egyik csopvez, de csak december óta...

Ennek fényében még lehet el is várnák, hogy jelezzek dolgokat?!

jan. 5. 11:13
 5/9 krwkco ***** válasza:

Szóval Te már állásban vagy és a cég oldalát képviseled? Én arra alapoztam az 1-es hozzászólásomat, hogy mindketten állásra pályáztok.

De ha a felvételről döntő csapat tagja vagy, akkor az illetőről minden információt megoszthatsz a többiekkel.

jan. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krwkco ***** válasza:

Nem az illető előtt, hanem a kiértékelésnél.

Amit korábban -nem bizalmas közlésben- megtudtál az illetőről, azzal hozzájárulhatsz a döntéshez.

jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem én már ott melózok két éve lassan.
jan. 5. 11:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszer felvettem valakit, akit én rúgattam ki az előző munkahelyünkről
jan. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ha te interjúztatsz, akkor nyilván a legjobb embert akarod felvenni, így nem érdemes titokban tartani, hogy az illető. Ha tudod valakiről, hogy emberileg vagy szakmailag nem megfelelő, és még azzal az illetővel sem voltál különösebben jóban, akkor nem értem, hogy merül fel a kérdés.
jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!