Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álom munka miatt megéri, váltani?

Álom munka miatt megéri, váltani?

Figyelt kérdés

Féléve váltottam munkahelyet, találtam egy tök jó munkát. Jó a fizetésem, nagyon jó a csapat, viszont van egy folyamatosan visszatérő érzésem, mégpedig hogy pilótának kellene mennem. Most jött is egy lehetőség, találtam számomra megfelelő pilóta képzést, viszont ugye itt ez a szuper állás, nagyon jó és nagytudású, tapasztalt emberekkel dolgozhatok itt, egy a szektoromban kiemelt projekten. Ha nem lenne bennem ez az érzés, akkor biztos, hogy jó helyen lennék karrier szempontjából. Viszont gyerekkorom óta arról álmodok, hogy pilóta legyek, amikor először egyetemre mentem, akkor is folyamatosan erről álmodoztam, közben teljesen mást tanultam. 2018 óta ezzel küzdök, hogy havonta feljön bennem ez az érzés és mindig csak eltemetem magamban a dolgokat.


Bonyolító tényező, hogy már feleségem van, de a munkám miatt így is sokat vagyunk távol egymástól. Ezen felül van a családban egy vállalkozás is, ami ha úgy adódna, nekem kellene tovább vinnem valamikor.



jan. 6. 09:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
14%
"Álom-" dolgok a mesékben vannak. Ha már felnőtt vagy, talán nem kéne ilyesmikkel ámítanod magad.
jan. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, valtani kell
jan. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a reális esélyed arra, hogy sikeresen elvégezd a pilótaképzést? Minden feltételnek maradéktalanul megfelelsz? (Mert nyilván utánanéztél alaposan, részletesen annak, hogy mi kell hozzá, ugye?) Angoltudásod kellő szinten van? Szimulátorokon hogyan szoktál teljesíteni? És egyébként ami a pilóta szakmában vonz, azt biztos, hogy nem találod meg másban? (Mittomén, ha csak az egyenruha meg a sok csinos csaj tetszik, azt könnyű orvosolni. )

Ezeket nagyon komolyan gondold végig. Egy ábránd miatt nem érdemes borítani a biztos jót, de ha tényleg (TÉNYLEG) minden adott, akkor vágj bele.

jan. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Felnőttként nem álmodozni kell, hanem racionálisan mérlegelni a lehetőségeket (pozitív, negatív kimenetel esetén is) és vállalni a kockázatot.
jan. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1-es szerintem nem így van, talán nem jól fogalmaztam, hogy álom, de a többiek megértették a dolgot.


2-es köszi.


3-as. Persze utána néztem, az orvosi előtt vagyok, azt csak ők tudják megállapítani, hogy oké vagyok-e.:) Az angolom teljesen oké, most is mindennap angolul kell beszélnem a munkában. Hogy mi vonz benne, nem tudom leírni, de egyáltalán nem az egyenruha, meg a csajok. Főleg úgy, hogy feleségem van. A repülés vonz benne, azt sem érdekelne, ha ez egy átlagos munka lenne, az se ha egy rossz pólóban kellene lenni és dolgozni. Ez most nagyon nyálas lesz, de kb így tudnám leírni: Amikor meglátsz egy lányt kicsit ismerkedtek, de még nem teljesen ismered, de szerelmes vagy és azt érzed, hogy ez kell.


Már sokszor repültem, de volt, hogy kis géppel én mentem élmény repülésre, próba repülésre.

jan. 6. 10:54
 6/17 A kérdező kommentje:
4-es nyilván azért is voltam kiváncsi a ti véleményetekre is mivel folyamatosan mérlegelem a dolgokat.
jan. 6. 10:56
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem éri meg. Hoppipilóta lennék maximum. Sajnos az álommunka sokszor rémálommá válik, ha a tevékenységet határidőkhöz, beosztáshoz kötik és fizetés jár érte. Hobbi szinten nem tudnád űzni?
jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem.


Milyen pilóta? Cessnán, boing 747-esen, nemzetközibe vagy sétarepülés, vadászpilóta vagy légtérvédő?

jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez szerintem marhán függ attól, hogy vissza tudnál-e jönni a szakmádba(?) ugyan úgy normális fizetésért, mert ha igen, akkor lehet érdemes lenne kipróbálni, mert szerintem egy kicsit bánni fogod, hogy nem próbáltad meg.


Én a mozdonyvezetéssel vagyok így. Nagyon mennék, de végre találtam pályakezdőként egy normális jól fizető munkahelyet a szakmámban, szóval egyelőre én nem fogok váltani (feltéve ha nem küldenek el innen)

jan. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben beszéld meg a feleségeddel mivel járna ez és ő támogat-e benne. Ha ez rendben, akkor próbáld meg. Max nem jön be. Egyszer élünk...
jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!