Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A "diplomahalmozókra" van...

A "diplomahalmozókra" van valami szakkifejezés?

Figyelt kérdés

Én magamat annak tartom, illetve a környezetem is.

Anno, elvégeztem költségtérítésesen egy kereskedelem-marketinget, igazából csak azért,hogy legyen felsőfokú papírom.Nem is vettem igazán komolyan a képzést, "csak görbüljön" volt a mentalitás, meg persze, puskáztam, ahol lehetett.

Utána, jelentkeztem mesterre, levelezős ellátáslánc menedzsmentre,hogy azért valami tudásom is legyen.


Még mindig volt baromi sok állami félévem, ezért elmentem gépészmérnökire,szintén levelezősre.Az első 4 félév nagyon nagy szívás volt,de levelezőn sok a könnyítés a nappalihoz képest.Lassan végzek ezzel is.

Állami féléveim már nem lesznek a végére, kimaxoltam teljesen, mivel a gépésznél csúszok is.



Egy ismerősöm mondott valami kifejezést az ilyen emberekre, mint én, nem diplomahalmozó,hanem valami mást.


jan. 6. 15:58
1 2
 1/11 Lilluci27 ***** válasza:
38%
Padmelegítő?
jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
3 diplomával amiből 1 teljesen értéktelen, 2 pedig középszerű miért számítanál diplomahalmozónak? Ha doktorit végzel ez a minimum (BSc, MSc, PhD).
jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Inkább diplomagyűjtő.:)
jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Normális. Lifetime learning.


Te amúgy nem vagy még diplomahalmozó. Vannak ennél súlyosabb esetek is.

jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
62%

3 diplomám van, az eygik kétszakos innen dupla oklevél , tehát 4 db keményfedelesem van.

És van egy 8 általánost igénylő állásom. másra esélyem sincs.

jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
5: Csak egy kis szemléletváltás kell és van másra esélyed.:)
jan. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4%
Igen, úgy hívják hogy gyorséttermi dolgozó.
jan. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem halmozás. Nekem is van 3 diplomám, mind összefüggő és semmi halmozást nem érzek benne, ahogy más is írta lifetime learning. :D

Van egy jó barátunk, aki viszont éppen a 14. diplomáját csinálja, na őt már halmozónak nevezném. Van két alap műszaki diplomája, az összes többi szakmérnöki kb., ráadásul ebből több elég jó, marha jól keres és hobbija a tanulás, szóval megértem, de mindig jó kis alap témát szolgáltat, hogy most éppen megint mit talált ki. :D Az önéletrajzába már konkrétan a felét sem meri beírni, ha váltana...

jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Na jó tehát nekem például van 2 osztatlan (egyenként 5 éves) MA diplomám, az egyikből pluszban egy PhD-m; van még ezeken felül 1 BSc-m, 2 MSc-m és egy MBA-m. És nem tartom magamat diplomahalmozónak, csak szeretek tanulni. És nem, kedves 7-es, nem vagyok gyorséttermi dolgozó sem. 😁
jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
A szakmérnöki nem diploma, a bsc+msc nem 2 diploma, hanem egy, amit végigcsináltál. Vicc ahogy nagyzoltok, komolyan. A 2 diplomás csávó aki 14-et hazudik azoknak, akik egyetemet sem láttak... Úr Isten...
jan. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!