Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan, honnan, miből érdmes...

Hogyan, honnan, miből érdmes NÉMET nyelvet tanulni a KAMIONOZÁSHOZ? Tudtok ajánlani valamit, ami nektek működött?

Figyelt kérdés
Kamionozni készülök, nemzetköziben. Full kezdő vagyok, nem még az sem... Nem akarok nehéz helyzetekbe kerülni amiatt, hogy nem tudok beszélni németül. Gondolom a legtöbb esetben nem lehet megoldani fordítóprogramokkal, mert nincs rá idő, mód stb? Gondolom jobb melót kap az ember, ha ezáltal kevésbé problémás a cégének?

2023. júl. 2. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, önállóan szeretnél tanulni?

Még semennyit nem tanultál?

2023. júl. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De szerintem ezt tetesd át a nyelvtanulás kategóriába.
2023. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Angol középfokon megy, de németből csak azokat a szavakat ismerem, amit mindenki tud. Önállóan szeretnék tanulni.
2023. júl. 2. 12:10
 4/8 anonim ***** válasza:
internet
2023. júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még azt kérdezném, angolon kívül kezdtél-e másik nyelvet tanulni valaha, hányat, és meddig jutottál velük?
2023. júl. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Orosz tanultam annak idején általános iskolában. Az is jól ment, pedig nem volt nagy motiváció megtanulni. A szavakat tudom viszonylag könnyen megtanulni, a nyelvtanra nem helyeztem túl nagy hangsúlyt soha. Oroszból, talán az alapfok meglett volna.
2023. júl. 3. 17:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor tudsz önállóan tanulni, igen.

Azt tudom javasolni, keress azért egy FB-csoportot, ahol van némi konzultációs lehetőség, vagy egy magántanárt, akihez alkalmanként el tudsz menni a kérdéseidet.


A translate.google.hu oldalon ha beírod a dolgokat, akkor a hangszóró ikonra kattintva fel is olvassa neked, ez jó ahhoz, hogy hozzászokjon a füled, mert más az artikulációs bázis.

Az első 1500-2000-res szókincs erejéig el kell juss szerintem, és azon felül a kamionos kifejezések.

Vannak ilyen szószedetek is, Google-ben megtalálod: leggyakoribb 500 német szó, leggyakoribb 2000 német szó, stb.


És Youtube-on is vannak oktatóvideók, magyar anyanyelvű magyarázattal is, meg kiírós-felolvasós nyelvleckék is.

Szerintem 365 napon át napi 1 órát rá kell szánni minimum, hogy elérd ezt a szintet.

Aztán még egy beszélgetős nyelvtanfolyamot rá kell tolni, min. 20 órásat, kis csoportban.

2023. júl. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még azt kifelejtettem, hogy a Google Translate fordítása pocsék, és a videókon beállított német automatikus fordítás is pocsék.

Mindenképp szerezd be a közepes szótárt!

Az az alap.:)

2023. júl. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!